Vācijas–Latvijas biznesa forumā paraksta sadarbības memorandu ar Hamburgas mākslīgā intelekta centru

Liaa.gov.lv | 2024.05.09

2024. gada 8. maijā Hamburgā, kur norisinās Latvijas dienu pasākumi, tika aizvadīts Vācijas–Latvijas biznesa forums, kurā galvenais uzsvars tika likts uz digitālo inovāciju attīstību un loģistikas nozari. Latvijas dienas Vācijā ir daļa no Hamburgas ostas svētku programmas un tās norisinās no 7. līdz 12. maijam ar plašu biznesa un kultūras programmu. Hamburgas ostas svētki ir lielākais šāda veida pasākums pasaulē un ik gadu pulcē vairāk nekā 1,5 miljonus apmeklētāju.

Atklājot biznesa forumu, satiksmes ministrs Kaspars Briškens, kurš pavada uzņēmēju delegāciju uzsvēra, ka jau šobrīd Latvija ostās strādā vairāki Vācijas kapitāla uzņēmumi, cieša sadarbība notiek arī digitalizācijas jomā. Tādi projekti kā “Rail Baltica” un “ELWIND”  iezīmēs jaunas attīstības iespējas, nodrošinot labāku savienojamību.

Forumā tika runāts par Hamburgas un Latvijas biznesa attīstības iespējām. Īpaša uzmanība tika veltīta tādām tēmām kā digitālās inovācijas ostu infrastruktūras jomā un mākslīgā intelekta risinājumi.

“Latvijas dienas Vācijā ir nozīmīgs solis ekonomisko attiecību nostiprināšanai. Tieši Ziemeļvācija ir viens no mūsu prioritārajiem darbības virzieniem ar augstu sadarbības potenciālu digitālo inovāciju un loģistikas jomā. Vācijas partneri uzsvēra savu ieinteresētību ciešāki sadarbībai digitalizācijas un enerģētikas jomā. Tieši Vācija potenciāli būs viens no nozīmīgākajiem zaļās enerģijas iepircējiem mūsu reģionā. Lielā mērā tieši enerģijas pieejamība un cena noteiks arī mūsu pievilcību investīciju piesaistes jomā ražošanas sektorā un citās energoietilpīgās jomās,” uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

Lai nostiprinātu sadarbību, biznesa forumā tika parakstīts sadarbības memorands starp Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), Rīgas biznesa skolu, Latvijas IT klāsteri un Hamburgas mākslīgā intelekta centru (ARIC). Vācijas partneri jau šobrīd ostu attīstības jomā cieši sadarbojas ar zinātnes institūcijām un jaunuzņēmumu ekosistēmu. Tā ir iespēja straujāk ieviest inovācijas, testējot sev piemērotākos risinājumus. Savukārt Latvija var piedāvāt savu pieredzi nozīmīgu IT un mākslīgā intelekta projektu attīstībā, apkalpojot valsts un privāto sektoru. RTU rektora vietniece Liene Briede uzsvēra, ka viens no sadarbības virzieniem mākslīgā intelekta jomā būs aizsardzības industrija: “Aizsardzība šobrīd ir fokusā gan Latvijā, kur šo iniciatīvu virza Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, gan Vācijā, tādēļ šajā jomā redzam sadarbības perspektīvu, strādājot pie pētniecības jautājumiem.”

Biznesa forumā piedalījās Latvijas biznesa delegācija 30 cilvēku sastāvā, kā arī Vācijas puses uzņēmēji, kuri meklē jaunus sadarbības partnerus Ziemeļu koridorā, kurš aptver Baltijas un Ziemeļu jūras. Vāciju biznesa forumā pārstāvēja tādi uzņēmumi un organizācijas kā “Lufthansa”, Hamburgas tirdzniecības palāta, Hamburgas osta un citi. Savukārt Latvijas biznesa delegācijas sastāvā forumā piedalījās “LMT”, “Air Baltic”, Rīgas Tehniskā Universitāte, Latvijas IT klāsteris, “Adventum Tech”, Rīgas, Liepājas un Ventspils brīvostas u.c.  

LVR Flotes valdes loceklis Kaspars Ozoliņš uzsvēra Latvijas priekšrocības digitālo inovāciju jomā ostu infrastruktūras attīstībā. “Salīdzinot ar daudzām Eiropas vadošajām ostām, inovāciju jomā mēs izskatāmies ļoti labi. Redzam plašas sadarbības iespējas arī ar Hamburgas ostu. Šobrīd Rīgas ostas akvatorijā sadarbībā ar “LMT” jau nodrošinām 5G pārklājumu, kurš ļauj modelēt kuģu dvīņus, veikt precīzus mērījumus tiešsaistes režīmā un izmantot zemūdens dronus”.

Biznesa programma turpināsies līdz 10. maijam, savukārt no 9. līdz 12. maijam Latvija kā partnervalsts piedalīsies Hamburgas ostas svētkos. Plānota plaša kultūras programma un citas aktivitātes. Latvijas dienu pasākumos uzstāsies titulētā ērģelniece Iveta Apkalna, grupas CARNIVAL YOUTH un DAGAMBA. Tāpat svētku laikā Elbas filharmonijā uzstāsies vijolniece Baiba Skride Festivālu papildinās plašs aktivitāšu klāsts visām vecuma grupām. Īpašs notikums pašiem mazākajiem viesiem būs tikšanās ar Latvijas bērnu draugiem Tutu, Lapsu un Feneku.

Pieaugušos apmeklētājus gaida iedvesmojošas tikšanās ar Kārli Bardeli, piedzīvojumu meklētāju un sešu Ginesa rekordu īpašnieku, kurš bija pirmais cilvēks, kas ar airu laivu 715 dienās šķērsoja Kluso okeānu no Dienvidamerikas līdz Āzijai.

Festivāls piedāvā arī iepazīties ar latviešu tautas mūzikas un deju tradīcijām, gandrīz aizmirsto grozu pīšanas amatu un kārdinošiem kulinārijas darbiem - latviešu tradicionālajiem ēdieniem, kas pasniegti mūsdienīgā ielu ēdienu stilā. Tirgus stendos varēs iegādāties Latvijas uzņēmumu produkciju, tostarp rotaslietas, keramiku un ilgtspējīgas rotaļlietas.

Vēl viens izceļams objekts ir Rīgas lielais gailis pilnā augumā, kas sveic visus apmeklētājus un aicina uz unikālu fotografēšanās iespēju.

Lai stiprinātu sadarbību ar Vāciju, LIAA no maija ir paplašinājusi arī savu pārstāvniecību šajā valstī līdz diviem cilvēkiem.

Latvijas dienas Vācijā organizē LIAA, sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Satiksmes ministriju. Pasākums ir daļa no Latvijas ārējā mārketinga stratēģijas #MissionLatvia. 

Avots: Liaa.gov.lv


autoblitz - 3823
Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

“Pīterdīna

“Pīterdīna"Jaunmoku pilī

Pēterdienā, 29. jūnijā, Jaunmoku pils aicina latgaliešus un latgaliskā cienītājus satikties Kurzemē “Pīterdīna jeb latgaliskuos nūtikšonys Jaunmūkuos!

EUR 10 | Jaunmoku pils

Aktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

Premium klases kruīzi

Premium klases kruīzi

7 naktis uz kuģa // dažādas ostas pilsētas // lieliska apkalpošanas kvalitāte // aizraujoši maršruti // Aicinām Premium klases kruīzā!

EUR 529 | Estravel Latvia

Agrās rezervēšanas piedāvājumi!

Agrās rezervēšanas piedāvājumi!

Ieplānojiet atvaļinājumu eksotiskā galamērķī - uzsildiet ziemu!

EUR 619 | Estravel Latvia

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Ieplāno pasākumu kādā no Liepājas atpūtas un izklaides vietām!

Liepājas reģiona TIB

Skaistākie Lietuvas dārzi

Skaistākie Lietuvas dārzi

Pašā vasaras vidū dosimies uz skaistakajiem Lietuvas dārziem- Babilona dārzs un Japāņu darzs! Pievienojaties! 29.06.2024, 35 EUR

EUR 35 | Nikos Travel

Maizes diena Hoijeres namā

Maizes diena Hoijeres namā

Ceturtdien, 20. jūnijā, plkst. 17 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” aicina nākt un baudīt svaigi ceptu Hoijeres maizi.

Liepājas reģiona TIB

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Atlaide līdz 30% pēdējā brīža ceļojumiem // līdz 10 - 25% piedzīovoju tūrēm 2024.gadā // AKCIJA līdz 30.06.

EUR 363 | Estravel Latvia

Ziemeļkipra - pagarini vasaru!

Ziemeļkipra - pagarini vasaru!

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu / Augusts - oktobris

EUR 427 | Estravel Latvia

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Tivata, Korfu, Burgasa... labas cenas lidojumiem uz Eiropas kūrortiem. // Vietu skaits ierobežots, cenas mainās

EUR 99 | Estravel Latvia

Vasaras saulgriežu tirdziņš

Vasaras saulgriežu tirdziņš

Tirgus Rožu laukumā norisināsies divas dienas, 20.jūnijā no plkst. 12.00 līdz 20.00 un 21.jūnijā no 10.00 līdz 18.00. Ar lustēm, siera rituļiem un brangu alu.

Liepājas reģiona TIB

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Trakai TIC

Pilna Servisa Līzings

Pilna Servisa Līzings

Opel Corsa

EUR 358 | Europcar

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Eiropas ostas - Salas - Brazīlijas pilsētas - Maiami... Garo kruīzu piemēri šim rudenim. // no 14 naktīm

EUR 847 | Estravel Latvia

Turcijas 4* un 5* viesnīcas, 7 naktis

Turcijas 4* un 5* viesnīcas, 7 naktis

Turcijas kūrorti - Alānija, Side, Beleka // VIESNĪCU VASARAS KOLEKCIJA // 7 naktis viesnīcā, viss iekļauts ēdināšanas programma

EUR 304 | Estravel Latvia

Rīgas Motormuzejā jaunas ekspozīcijas!

Rīgas Motormuzejā jaunas ekspozīcijas!

Rīgas Motormuzejs atklājis savu jauno interaktīvo ekspozīciju, kas piesaistīs gan vietējos apmeklētājus, gan pilsētas viesus.

Motormuzejs

Atpūta Lasvegasā! - Jaudīgi!

Atpūta Lasvegasā! - Jaudīgi!

Iestartē vasaru - Lidojums un viesnīca Vegasā // Piedāvājumi 7-14 naktīm // Lidojums no Rīgas

EUR 1419 | Estravel Latvia

 Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina liepājniekus un pilsētas viesus svinēt Līgo vakaru un sagaidīt Jāņu rītu Jūrmalas parkā.

Liepājas reģiona TIB

Pludmales ballīte austrumu noskaņās

Pludmales ballīte austrumu noskaņās

12. jūlijā garda ēdiena un labas izklaides cienītājus aicinām uz “Beach Bar & Grill”, kur lieliem un maziem viesiem piedāvāsim aizraujošu garšu un sajūtu ceļojumu austrumu noskaņās.

Baltic Beach Hotel & SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -