LIAA: Latvija var kalpot par piemēru Vācijai digitālās attīstības jomā

Liaa.gov.lv | 2024.05.14

Nedēļas nogalē Hamburgā noslēdzās Latvijas dienas Vācijā, kur Latvija kā partnervalsts iekļāvās Hamburgas ostas svētku programmā, piedāvājot plašu kultūras un biznesa programmu. Latvijas dienas Vācijā no 7. līdz 12. maijam organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Vācijā, Hamburgas ekonomikas un inovāciju ministriju, Hamburgas tirdzniecības kameru un Hamburgas ostu.. Svētku pasākumus apmeklēja vairāk nekā 1,5 miljoni cilvēku.

“Latvijas dienās Vācijā piedalījās plaša uzņēmēju delegācija 30 cilvēku sastāvā, kas ļauj cerēt uz labiem rezultātiem turpmākajai sadarbībai. Ziemeļvācija ekonomiskās sadarbības jomā mūsu reģionu ir definējusi kā vienu no prioritārajiem. Tiekoties ar loģistikas, IKT un citu nozaru uzņēmējiem iezīmējām potenciālos nākotnes sadarbības virzienus. No Hamburgas liela interese ir par digitālo projektu attīstību un enerģētiku. Vācija potenciāli ir gandrīz neierobežots eksporta tirgus zaļās enerģijas ražotājiem, tāpat viņi meklē jaunus partnerus digitālo pakalpojumu attīstībai,” uzsver LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

Vienlaikus ar biznesa delegācijas vizīti Hamburgu apmeklēja arī satiksmes ministrs Kaspars Briškens. Biznesa delegācijā bija pārstāvēta ostu un loģistikas nozare, kura šobrīd meklē jaunas kravu plūsmas un investorus, lai kompensētu tās kravu plūsmas, kuras līdz karam Ukrainā nāca no Austrumiem. Tāpat jaunus kontaktus Vācijā meklēja uzņēmēji no IKT, būvniecības un citām nozarēm.

Nozīmīgu ieguldījumu Latvijas dienu norisē sniedza arī LIAA pārstāvniecības Vācijā vadītāja Ilze Upatniece, kura akcentēja šādu pasākumu nozīmi turpmāko biznesa attiecību veidošanā. “Ziemeļvācijas federatīvās zemes ir atvērtas sadarbībai ar Baltijas reģionu. Redzam īpaši lielu ieinteresētību atjaunojamās enerģijas projektu attīstībā, digitalizācijā un inovācijās”.

Ventspils brīvostas pārvaldes direktora vietnieks Igors Udodovs pēc vizītes uzsvēra, ka Hamburgas osta ir trešā lielākā osta Eiropā un nozīmīgs spēlētājs pasaules piegādes ķēdēs. “Latvijas un Ventspils ostas šobrīd ir jaunas identitātes meklējumos tas attiecas gan uz kravu plūsmām, gan uz jaunas ražošanas, tostarp zaļās enerģijas ražošanas infrastruktūras attīstību. Esam spēruši pirmos soļus sadarbības attīstībai un jūlijā gaidāmajās Latvijas ostu dienās gaidīsim atbildes vizīti no Hamburgas kolēģiem,” tā I.Udodovs.

Savukārt LMT Inovāciju attīstības departamenta vadītājs Artūrs Lindenbergs uzsvēra, ka jau šobrīd vairākos aspektos tehnoloģiski esam priekšā Hamburgas ostai. “Sadarbībā ar uzņēmumu “LVR flote”, kurš apkalpo kuģus Rīgas ostā esam izveidojuši 5G karu tīkla pārklājumu ostas akvatorijā, kurš ļauj būtiski uzlabot kuģu apkalpes efektivitāti un analizēt datus par dažādiem procesiem tiešsaistes režīmā. Tas ir virziens, kurā redzam sadarbības iespējas ar Hamburgu”.

Latvijas dienu laikā Hambrugā tika aizvadīts arī Biznesa forums, kur tika parakstīts sadarbības memorands starp Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), Rīgas biznesa skolu, Latvijas IT klāsteri un Hamburgas mākslīgā intelekta centru (ARIC). Vācijas pusei tā ir iespēja straujāk ieviest inovācijas, testējot sev piemērotākos risinājumus. Savukārt Latvija var piedāvāt savu pieredzi nozīmīgu IT un mākslīgā intelekta projektu attīstībā, apkalpojot valsts un privāto sektoru. RTU inovāciju prorektore Liene Briede stāsta, ka viens no sadarbības virzieniem mākslīgā intelekta jomā būs aizsardzības industrija: “Aizsardzība šobrīd ir fokusā gan Latvijā, kur šo iniciatīvu virza Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, gan Vācijā, tādēļ šajā jomā redzam sadarbības perspektīvu, strādājot pie pētniecības jautājumiem. Tāpat redzam plašas sadarbības iespējas arī jauno zināšanu integrācijai mācību saturā”.

Latvija Hamburgas ostas svētkos kā partnervalsts piedāvāja arī plašu kultūras programma un citas aktivitātes. Latvijas dienu pasākumos uzstāsies titulētā ērģelniece Iveta Apkalna, grupas CARNIVAL YOUTH un DAGAMBA. Tāpat svētku laikā Elbas filharmonijā uzstājās vijolniece Baiba Skride. Festivālu papildināja plašs aktivitāšu klāsts visām vecuma grupām. Īpašs notikums pašiem mazākajiem viesiem būs tikšanās ar Latvijas bērnu draugiem Tutu, Lapsu un Feneku. Svētku apmeklētājiem bija iespēja tikties ar Kārli Bardeli, piedzīvojumu meklētāju un sešu Ginesa rekordu īpašnieku, kurš bija pirmais cilvēks, kas ar airu laivu 715 dienās šķērsoja Kluso okeānu no Dienvidamerikas līdz Āzijai.

Festivāls sniedza iespēju iepazīties ar latviešu tautas mūzikas un deju tradīcijām, gandrīz aizmirsto grozu pīšanas amatu un kārdinošiem kulinārijas darbiem - latviešu tradicionālajiem ēdieniem, kas pasniegti mūsdienīgā ielu ēdienu stilā. Tirgus stendos varēja iegādāties Latvijas uzņēmumu produkciju, tostarp rotaslietas, keramiku un ilgtspējīgas rotaļlietas.

Lielu popularitāti iemantoja foto objekts - Rīgas lielais gailis pilnā augumā, kas sveica visus svētku apmeklētājus.
Latvijas dienas Vācijā tika izmantotas arī, lai popularizētu Latviju kā tūrisma galamērķi, jo Vācija ir trešā nozīmīgākā valsts ienākošā tūrisma jomā aiz Lietuvas un Igaunijas.

Latvijas dienas Vācijā organizēja LIAA, sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Satiksmes ministriju. Pasākums ir daļa no Latvijas ārējā mārketinga stratēģijas #MissionLatvia.

Avots: Liaa.gov.lv


autoblitz - 3823
Pludmales ballīte austrumu noskaņās

Pludmales ballīte austrumu noskaņās

12. jūlijā garda ēdiena un labas izklaides cienītājus aicinām uz “Beach Bar & Grill”, kur lieliem un maziem viesiem piedāvāsim aizraujošu garšu un sajūtu ceļojumu austrumu noskaņās.

Baltic Beach Hotel & SPA

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Ieplāno vērienīgāko etnomūzikas notikumu Latvijā, lai jau 2024. gada 6. un 7. jūlijā atkal satiktos Valmiermuižā!

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Atlaide līdz 30% pēdējā brīža ceļojumiem // līdz 10 - 25% piedzīovoju tūrēm 2024.gadā // AKCIJA līdz 30.06.

EUR 363 | Estravel Latvia

Agrās rezervēšanas piedāvājumi!

Agrās rezervēšanas piedāvājumi!

Ieplānojiet atvaļinājumu eksotiskā galamērķī - uzsildiet ziemu!

EUR 619 | Estravel Latvia

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Eiropas ostas - Salas - Brazīlijas pilsētas - Maiami... Garo kruīzu piemēri šim rudenim. // no 14 naktīm

EUR 847 | Estravel Latvia

Grila un vīna vakars 28. jūnijā

Grila un vīna vakars 28. jūnijā

Grila un vīna vakars pie mums - Jurmala Golf Club & Hotel! 📆Kad? 28. jūnijā ⏰Cikos? no plkst. 18:00 Tālrunis rezervācijai:+371 23280303.

Jurmala Golf Club & Hotel

Premium klases kruīzi

Premium klases kruīzi

7 naktis uz kuģa // dažādas ostas pilsētas // lieliska apkalpošanas kvalitāte // aizraujoši maršruti // Aicinām Premium klases kruīzā!

EUR 529 | Estravel Latvia

Taizemes kulinārā pieredze!

Taizemes kulinārā pieredze!

Labākai dzīvei, enerģijai un aizraujošam piedzīvojumam - Īpašas tūres un kulinārijas meistarklases Taizemē!

EUR 363 | Estravel Latvia

“Pīterdīna

“Pīterdīna"Jaunmoku pilī

Pēterdienā, 29. jūnijā, Jaunmoku pils aicina latgaliešus un latgaliskā cienītājus satikties Kurzemē “Pīterdīna jeb latgaliskuos nūtikšonys Jaunmūkuos!

EUR 10 | Jaunmoku pils

Tiksimies Rožu laukumā!

Tiksimies Rožu laukumā!

Katru dienu plkst. 12:00 liepājniekiem un pilsētas viesiem ir dota iespēja kopā ar zinošu gidu doties divu stundu garā pastaigā, lai iepazītu Vecliepāju.

Liepājas reģiona TIB

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Ziemeļkipra - pagarini vasaru!

Ziemeļkipra - pagarini vasaru!

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu / Augusts - oktobris

EUR 427 | Estravel Latvia

Koncertstāsts “DEBISĪ. Ir Jāpiedzīvo..”

Koncertstāsts “DEBISĪ. Ir Jāpiedzīvo..”

28.jūnijā pl.19.00 AKUSTIKA aicina uz kopīgu muzikālu mākslas darbu, kolāžu, stāstu ar mūziķiem Etīnu Emīliju SAULĪTI, Daniilu MICKEVIČU un Arti JANČEVSKI.

EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Trakai TIC

Atpūta Lasvegasā! - Jaudīgi!

Atpūta Lasvegasā! - Jaudīgi!

Iestartē vasaru - Lidojums un viesnīca Vegasā // Piedāvājumi 7-14 naktīm // Lidojums no Rīgas

EUR 1419 | Estravel Latvia

Vasaras saulgriežu tirdziņš

Vasaras saulgriežu tirdziņš

Tirgus Rožu laukumā norisināsies divas dienas, 20.jūnijā no plkst. 12.00 līdz 20.00 un 21.jūnijā no 10.00 līdz 18.00. Ar lustēm, siera rituļiem un brangu alu.

Liepājas reģiona TIB

Aktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

 Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina liepājniekus un pilsētas viesus svinēt Līgo vakaru un sagaidīt Jāņu rītu Jūrmalas parkā.

Liepājas reģiona TIB

Maizes diena Hoijeres namā

Maizes diena Hoijeres namā

Ceturtdien, 20. jūnijā, plkst. 17 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” aicina nākt un baudīt svaigi ceptu Hoijeres maizi.

Liepājas reģiona TIB

"Ragakrasts" holiday houses in Mersrags

Well-furnished cottages near the sea with fireplace, sauna in Mersrags.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -