Laivu brauciens pa Krāslavas novada ezeriem

Tatjana Kozačuka | 2024.06.20

2024. gada 15. jūnijā atpūtas vietā “Aimasas”, Krāslavas novada Kombuļu pagastā, sapulcējās tieši 180 cilvēki, lai piedalītos laivu braucienā ar nosaukumu “Izbaudi atpūtu un sajūti Krāslavas novada dabu!”. Pasākumu organizēja Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar biedrību “Aktīvā atpūta Latgalē”, atpūtas kompleksiem “Adamova”, “Aimasas” un “Lejasmalas”, kā arī finiša vietas “Niedrāji” īpašnieku Mihailu Žuravski.

Laivu brauciens ir aktīvās atpūtas un ūdens tūrisma entuziastu pasākums, kurā piedalījās gan vietējie, Krāslavas novada iedzīvotāji, gan arī aktīvās atpūtas cienītāji no Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas, Salaspils, Mārupes, Ogres, Rēzeknes, Preiļiem un Daugavpils pilsētām, kā arī Augšdaugavas novada.

Pasākums nebija paredzēts kā sacensības, bet tā mērķis bija popularizēt ūdens tūrismu Krāslavas novadā un sekmēt Latvijas iedzīvotāju pievēršanos veselīgam un aktīvam dzīvesveidam, kā arī saliedēt iedzīvotājus un pavadīt brīvo laiku pozitīvā gaisotnē.

“Esmu pārliecināta, ka šis laivu brauciens ieies vēsturē kā pasākums ar vislielāko dalībnieku skaitu, jo tik daudz laivu un laivotāju Krāslavas novada ezeri noteikti līdz šim vēl neredzēja…Un galvenais, atcerieties, ka neskatoties uz tik kuplu dalībnieku skaitu – šodien Jūs esat viena komanda! Esiet saliedēti, draudzīgi un izpalīdzīgi!”, atklājot pasākumu uzsvēra Krāslavas novada TIC vadītāja Tatjana Kozačuka.

Laivu brauciena starts notika no atpūtas vietas “Aimasas”, peldot pa nelielu kanālu līdz Ārdava ezeram. Veiksmīgi pārvarot peldošo salu, kas, līdzīgi kā pagājušajā gadā, apstājās laivotāju priekšā, un betona plāksnes, pasākuma dalībniekus gaidīja ceļojums pa Dubnas upi.

Aprakstīt emocijas, peldot pa Dubnas upi, ir sarežģīti, jo no apkārtējā dabas skaistuma aizraujas elpa. Ir sajūta, ka esi pasakā, kur upes dibenā dzīvo tūkstošiem mazu un lielu zivtiņu, tauriņi plīvo saules staros, apkārtējie koki izskatās maģiski… Šī sajūta ir neaprakstāma, tā ir jāpiedzīvo un jāizbauda katram.

No Dubnas upes maršruts veda pa Lejas ezeru līdz atpūtas piestātnei – atpūtas kompleksam “Lejasmalas”, kur visi tika pacienāti ar garšīgu zupu. Lejas ezerā tika iemūžināta visu dalībnieku kopīgā fotogrāfija no drona lidojuma un tālāk maršruts veda pa burvīgo Cārmaņa ezeru. Peldot pa šo ezeru, laivu dalībnieki bija izveidojuši lielu apli no laivām, kas simbolizēja komandas vienotību visa laivu brauciena laikā. Finiša vietā “Niedrāji” laivotājus sagaidīja Jaundomes muižas saimnieces un pacienāja ar garšīgu putru, kā arī gribētāji varēja izcept katrs savu kruasānu.

Pasākuma noslēgumā katra no astoņām komandām tika apbalvota ar garšīgām balvām, bet katrs dalībnieks saņēma piemiņas medaļu – magnētu. Pasākuma noslēgumā dalībnieku sejās bija priekpilnas emocijas par pasākuma norisi, pārvarētajiem šķēršļiem un, protams, draudzīgo kopābūšanu! Esam pārliecināti, ka šis pasākums dalībniekiem vēl ilgi paliks atmiņā kā spilgts, saulains, ļoti pozitīvs un piedzīvojumiem pilns.

Novēlam, lai arī turpmāk vasara būtu pozitīviem piedzīvojumiem bagāta. Bet informācija par ūdens maršrutiem Krāslavas novadā un laivu nomas iespējām ir pieejama interneta vietnē www.visitkraslava.com sadaļā “Ko darīt” – “Ūdens tūrisms”.

Avots: Visitkraslava.com



Velo un moto piedzīvojumi Bauskas pusē

Velo un moto piedzīvojumi Bauskas pusē

Atklāj 7 aktīvās atpūtas vietas Bauskas novadā – velo noma, kvadriciklu izbraucieni, autotrase un citi piedzīvojumi visai ģimenei.

Bauskas TIC

Programma

Programma "Figūrai & labsajūtai"

Atgriežoties mājās pēc šīs programmas, arī turpmāk vēlēsieties gatavot un ēst veselīgāk, neatteikties no vingrošanas un turpināt jaunos dzīvesveida paradumus.

EUR 378 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi"

No 10. jūnija līdz 29. augustam Valmieras novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Priekšmetu piedzīvojumi ceļos”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

RETROMANCE Alūksnē

RETROMANCE Alūksnē

Sestdien, 25. jūlijā, no plkst. 16.00 līdz 18.00 Alūksnes Bānīša stacijā līdzās vēsturiskajam graudu elevatoram- seno. spēkratu brauciens "Retromance'

Alūksnes TIC

Atklāj Mājas kafejnīcu dienas Bauskā

Atklāj Mājas kafejnīcu dienas Bauskā

Atklāj visas Mājas kafejnīcu dienu pieturas, ēdienkartes un rezervē savu gardēžu maršrutu!

Bauskas TIC

Iepazīsti Jēkabpils novada Daugavas krāces

Iepazīsti Jēkabpils novada Daugavas krāces

Šī gada jūlijā Jēkabpils novadā norisināsies trīs publiski laivošanas pasākumi "Daugavas krāces 2026".

Jēkabpils novada TIC

Laivu un SUP noma Bauskas pusē

Laivu un SUP noma Bauskas pusē

Izvēlies kādu no 11 laivu un SUP nomām un iepazīsti Mēmeli, Mūsu, Iecavu, Lielupi, Rundāles ūdensdzirnavas vai Vecumnieku Veco ezeru.

Bauskas TIC

Ekskursija

Ekskursija "7 pieturas + stāsti un garšas"

Valmieras 743. dzimšanas dienā aicinām interesentus piedalīties īpašā ekskursijā “7 pieturas Valmierā – no leģendām līdz garšām” 23. jūlijā plkst. 18.00

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils pilsētas svētki

Ventspils pilsētas svētki

Ieskaties Ventspils pilsētas svētku programmā 2026

Ventspils TIC

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš VENTSPILS TRAIN kursē katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Lielisks veids, kā iepazīt Ventspili un tās vēsturi!

Ventspils TIC

Piļu un muižu apceļošanas festivāls

Piļu un muižu apceļošanas festivāls

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās “Piļu un muižu apceļošanas festivāls 2026“, aicinot viesoties arī Valmiermuižā, Sēļu un Naukšēnu muižās un Jērcēnmuižā.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

LuckyBet Latvijas dragreisa Festivāls

LuckyBet Latvijas dragreisa Festivāls

No 31. jūlija līdz 2. augustam Ventspils lidostā, pilsētas svētku ietvaros, norisināsies viens no šīs vasaras skaļākajiem pasākumiem.

Ventspils TIC

Spēlē spēli, laimē balvas un svini 741!

Spēlē spēli, laimē balvas un svini 741!

Pilsētvide kā spēles laukums – uzdevumi, komandu izaicinājumi un QR kodi. Dalībniekiem iespēja cīnīties par balvām.

Rēzeknes pilsētas TIC

Ūdensaktivitāšu iespējas Jūrmalā

Ūdensaktivitāšu iespējas Jūrmalā

Atklāj ūdensaktivitātes Jūrmalā – SUP, kajakus, laivas, jahtas, veikbordu, niršanu, purva maršrutus un ūdenspriekus visai ģimenei.

Jūrmalas TIC

Frīdriha Ladegasta ērģelēm Valmierā – 140

Frīdriha Ladegasta ērģelēm Valmierā – 140

Koncertā muzicēs operdziedātāja Ilona Bagele un ērģelniece Ilona Birģele. Programmā: Nikolā de Griņī, Gabriels Forē, Sezārs Franks, Leons Belmans u.c.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Brīvdabas koncerts Daugavas muzejā

Brīvdabas koncerts Daugavas muzejā

Daugavas muzeja brīvdabas parkā 24. jūlijā plkst. 20.00 notiks īpašs vasaras vakara koncerts ar grupu “Zāle”.

Salaspils novada TIC

Dārza svētki pie Preiļu pils

Dārza svētki pie Preiļu pils

Tiekamies 17.jūlijā Vēsturisko parku un dārzu dienas pasākumā pie Preiļu pils! Meistarklases, dārza spēles, koncerts un romantiskas pastaigas!

Preiļu novada TIC

Mājas kafejnīcu dienas Valmieras novadā

Mājas kafejnīcu dienas Valmieras novadā

1. un 2. augustā Valmieras novadā jau sesto reizi norisināsies Mājas kafejnīcu dienas, kurās apmeklētāji varēs izbaudīt 20 dažādu mājas kafejnīcu piedāvājumu.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Dizaina tirgus Valmierā 25. jūlijā

Dizaina tirgus Valmierā 25. jūlijā

Dizaina tirgus Valmieras pilsētas svētku laikā - 50 Baltijas labākie dizaineri, rotas, apģērbi, preces mājai, atpūtai un bērniem.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

ROŽU BRANČS RESTORĀNĀ ZĪDS!

ROŽU BRANČS RESTORĀNĀ ZĪDS!

Svinot Rēzeknes 741. jubileju, restorāns „ZĪDS” aicina uz nesteidzīgu svētku branču!

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -