Preili.lv | 2024.07.17
Preiļu parka svētku ietvaros “Pliča sātā” prezentēta fotogrāfa Jāņa Gleizda piemiņas istaba jaunajā imidžā. Projektu īstenoja Latgales Fotogrāfu biedrība sadarbībā ar Preiļu novada pašvaldību un fotomākslinieku, fotovēsturnieku, Latgales Fotogrāfu biedrības dibināšanas iniciatoru un priekšsēdētāju Igoru Pliču, kurš rūpējas par J. Gleizda mantojumā atstātajiem darbiem un priekšmetiem.
Darbiem noslēdzoties, ierīkota mūsdienīga, muzeja krājumu glabāšanai atbilstoša, fotogrāfa Jāņa Gleizda piemiņas istaba (telpa 23 kv. m. platībā), ekspozīcija, kurā aizraujošā stāstā plašākai sabiedrībai ilgtermiņā būs pieejama mākslinieka daiļrade, dzīve, darbi, saglabājot Latvijai un Latgalei nozīmīgu kultūras mantojumu. Zinātniekiem un studentiem nodrošināta literatūra par fotogrāfijas nozari, vieta izpētei, zināšanu un redzesloka paplašināšanai.

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.
Rēzeknes pilsētas TIC
Piemiņas istabas ilgtermiņa mērķis ir veicināt Latgales kultūrvides daudzveidības saglabāšanu un attīstību, popularizēt profesionālo fotomākslinieku amatu un talantus, nodrošinot vēstures liecību pieejamību un izplatīšanu plašam sabiedrības lokam.
Projekta kopējās izmaksas 7141,39 EUR, Preiļu novada pašvaldības līdzfinansējums 2641,39 EUR. Projekta realizācijai piesaistīti līdzekļi/ atbalsts no Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursā “Latgales kultūras programma 2024”.


Aicinām tirgotājus un amatniekus izmantot iespēju būt daļai no svētkiem un pieteikties tirdzniecībai svētku aktīvākajā dienā – 1. augustā.
Ventspils TIC

Aicinām izbaudīt ziedēšanas krāšņumu 13. un 14. jūnijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00 peoniju kolekcijas dārzā “Silezeru peonijas”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Šlokenbekā atdzīvinās latviskās tradīcijas, humoru un Jāņu laika burvību.
Tukuma TIC

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.
Rēzeknes pilsētas TIC

Disku golfs ir lielisks veids, kā apvienot pastaigu dabā ar aizraujošu sporta aktivitāti. Priežu mežā izvietoti 18 grozi, kas pieejami bez maksas visu gadu!
Ventspils TIC

Iestājoties vasaras sezonai, no 1. jūnija mainīsies Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka darba laiki, būsim atvērti katru dienu!
Ventspils TIC

Ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili, izmantojot mobilo lietotni Walk15.
Ventspils TIC
.jpg)
Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!
Ventspils TIC

No 1. jūnija Ventspils briežu dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Iepazīsti dzīvniekus un baudi dažādas atrakcijas visai ģimenei!
Ventspils TIC

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.
Tukuma TIC

Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta, kur dabas objektu mieru un vēstures izziņu papildina pārdomāta vide un praktiskas ērtības.
Bauskas TIC

Izvēlies kādu no laivošanas maršrutiem – no nesteidzīga ģimenes brauciena līdz īstam piedzīvojumam draugu kompānijā!
Bauskas TIC
Komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.
Tukuma TIC
Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.
Tukuma TIC

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

GRANDIOZAS BALVAS akcijā "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē": 8 velosipēdi, 8 ceļojuma somas, 8 tūristu klases teltis, 8 nūjošanas nūju komplekti.
Bauskas TIC
Jāņi un viss, kas ap to saistīts, šķiet, ir nozīmīgākais un gaidītākais pasākums Latvijā. Visas līgo lustes vienuviet!
Tukuma TIC

22. jūnijā plkst. 19.00 Strenču brīvdabas estrādē aicinām apmeklēt jautru un sirsnīgu V.Sauleskalna izrādi “Meldermeitiņa”. Biļetes "Biļešu paradīze" kasēs
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Kas gan tie par Jāņiem, bez lustīgas teātra spēlēšanas ar dziesmām un dejām?!
Tukuma TIC