Ludmila Alampasu | 2024.07.30
Cilvēks pret dabu ir puteklis. Par to atkal pārliecinājāmies lielajā vētrā. Lai arī bijām vismaz teorētiski tai gatavi.
Pandēmija mūs ir iemācījusi būt gataviem itin visam. Strādāt attālināti? Nekādu problēmu! Tādēļ daudzi svētdienas aicinājumu palikt mājas, strādāt no mājam iespēju robežās uztvēra pavisam mierīgi. Sak’ vētra norimsies, un turpināsim dzīvot normāli.

Sestdien, 18.jūlijā no plkst. 14.00-02.00 ieplāno vērienīgāko etnomūzikas notikumu Latvijā, Valmiermuižā! Info - https://www.etnovalmiermuiza.lv/
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Nemaz neslēpšu – arī es esmu pieradusi strādāt attālināti, it īpaši kopš tā brīža, kad mierīgākas dzīves meklējumos pārcēlos no pilsētas uz tālo ārpilsētu. Līdz šim ar lielām problēmām, dzīvojot laukus nebiju saskārusies. Tik vien, ka tuvējā veikalā nav nedz salātu, nedz pētersīļu, jo tos taču vietējiem nevajag – ja nav pašu, tad ir kaimiņu dārzā.
No rīta pamostoties gan ātri vien nācās saprast, ka dzīvošanai laukos ir vel viena problēma. Nav ūdens, nav elektrības. Protams, nav arī interneta. Tātad, strādāt attālināti arī nav nekādu iespēju. Doties uz darbu? Citā gadījumā jau jā, bet šoreiz tam būtu nepieciešama amfībija, turklāt tāda, kas spēj pārvietoties ne tikai pa ūdeni un sauszemi, bet arī pa gaisu. Proti, ceļi ir bloķēti nogāzto koku dēļ.
Taisnības labad gan jāsaka, ka elektrības un ūdens padeve tika atjaunota diezgan ātri – vismaz pusdienas kafiju varēju ievārīt jau bez galvassāpēm. Bet internets tā arī palika – divas strīpiņas mobilajiem datiem, ar kuriem būs gana ielikt Travelnews.lv lapā šo prātuļojumu, bet bildes lejuplādei un augšuplādei jau būs nepieciešama stunda. Piezvanīju interneta pakalpojumu nodrošinātājam, un saņēmu ziņu, ka, uzlabojoties laikapstākļiem, cer novērst bojājumus un atjaunot sakarus.
Par spīti tam, ka logi bija aizvērti, auto novietots tur, kur nav koku, dzeramais ūdens sagatavots, vētras postījumiem nebiju gatava. Proti, dzīvei bez interneta un iespējam strādāt. Tagad turu īkšķus, lai ķibeles varētu novērst arī laukos, un Travelnews.lv lasītāji, kā ierasts, rīt varētu izlasīt svaigākās ziņas.
P.S. Cepuri nost visu glābšanas dienestu darbinieku priekšā! Un turu īkšķus, lai pazaudētā interneta sāpe tā arī paliktu lielākā problēma, un neienāktu ziņas par vētrā bojāgājušajiem!

Izstāde "Drukāts Ventspilī" Livonijas ordeņa pilī pieejama līdz 18. novembrim.
Ventspils TIC
Šī diena būs lieliska iespēja ne vien pabūt vienā no skaistākajiem peoniju dārziem Kurzemē, bet arī piedalīties sarunās
Tukuma TIC

30. maijā Rūjienā svinēsim Saldējuma svētkus! Amatnieku un mājražotāju tirdziņš no 9.00-15.00, aktivitātes lieliem un maziem, kocerti.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

31. maijā plkst.15.00 Dzirnavu ezeriņa promenādē Latvijas līnijdejotāju olimpiādes brīvdabas koncerts
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Arī šogad VIZIUM aicina sešgadniekus un 1.–4. klašu skolēnus piedalīties nometnē, kur bērnus sagaidīs robotika, virtuālā realitāte, kosmosa un vides tēmas...
Ventspils TIC
Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”
Tukuma TIC
Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.
Tukuma TIC

Kandavas pilsētas svētki aicinās iekāpt krāsainā notikumu karuselī, kur prieks, kustība un svētku noskaņa savīsies vienā virpulī.
Tukuma TIC
Iespējams, grūtākais maratons Latvijā: 42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas.
Tukuma TIC

No 4. līdz 6. jūnijam Latgales Kultūrvēstures muzejā būs apskatāma tradicionālā rožu izstāde, iespēja saņemt rožu kopšanas padomus un iegādāties stādus.
Rēzeknes pilsētas TIC

Leģendārās “Skroderdienas Silmačos” atgriežas ar īstu Jāņu sajūtu, humoru un latviskām tradīcijām
Rēzeknes pilsētas TIC

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫
Coral Travel Latvia
Komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.
Tukuma TIC

Disku golfs ir lielisks veids, kā apvienot pastaigu dabā ar aizraujošu sporta aktivitāti. Priežu mežā izvietoti 18 grozi, kas pieejami bez maksas visu gadu!
Ventspils TIC

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.
Tukuma TIC

30. maijā Jūrmala aicina uz Kūrorta svētkiem ar koncertiem, aktivitātēm ģimenēm, ielu ēdieniem, sportu un vakara programmu Majoru pludmalē.
Jūrmalas TIC

7.jūnijā, jau 15.reizi notiks Ventspils skriešanas svētki, kas pulcē gan ventspilniekus, gan viesus no Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm.
Ventspils TIC
.jpg)
No 1. maija līdz 30. septembrim ir pieejami tiešie sabiedriskā transporta reisi maršrutā Rīga – Rundāles pils – Rīga.
Bauskas TIC

Izvēlies kādu no laivošanas maršrutiem – no nesteidzīga ģimenes brauciena līdz īstam piedzīvojumam draugu kompānijā!
Bauskas TIC