Aivars Mackevičs | 2024.08.07
Aivars Mackevičs, BalticTravelnews.com direktors: Man ļoti patīk mūsu lidsabiedrības airBaltic akcija*, taču no tūrisma mārketinga viedokļa daudz lielāks labums Latgales tūrismam būtu iegūt vienu lidmašīnu ar nosaukumu Latgale.Travel nekā kādu atsevišķu mazpilsētu, kas starptautiskā tūrisma biznesā neko neizsaka un nerada papildus vērtību visam Latgales reģionam.
Jau pagājušais aviokompānijas «airBaltic» rīkotais nosaukumu konkurss par godu Latvijas simtgadei pierādīja, ka Latgales pilsētas šādā konkurencē katastrofāli zaudē... tolaik no visas Latgales spēja knapi izcīnīties tikai viena pilsēta «Līvāni» un iegūt visam lielajam Latvijas reģionam vienu lidmašīnu. 2018.gadā savas lidmašīnas ieguva 14 Latvijas pilsētas - Cēsis, Alūksne, Valmiera, Kuldīga, Smiltene, Ogre, Līvāni, Bauska, Gulbene, Rīga, Jelgava, Liepāja, Jūrmala un Sigulda. Šoreiz konkurencē ar lietuviešiem un igauņiem latgaļiem nekas īpašs nebūs... max. viena Latgales pilsēta. Tāpēc Latgales tūrismam un visām atbildīgām personām jālūdz par vienu lidmašīnu ar nosaukumu «Latgale.Travel».
Ļoti, ļoti žēl, ka pārējie Latvijas novadi (Kurzeme, Vidzeme, Zemgale) nav spējuši sakārtot savas tūrisma domēnu lietas, lai kopīgi iegūtu vērtīgu mārketinga instrumentu tūrisma popularizēšanai ārpus Latvijas robežām ar standartizētiem un viegli iegaumējamiem domēniem - «Vidzeme.Travel», «Kurzeme.Travel» un «Zemgale.Travel». Šobrīd Latvijas novadu tūrisms interneta vidē popularizējas neracionāli, jo kurš gan var iegaumēt un atcerēties, ka Zemgale ir Travelzemgale.lv, Kurzeme - Kurzeme.lv un Vidzeme - Vidzeme.com. Šī brīža pasaules tendence ir, ka pilsētas, reģioni un valstis tūrisma popularizēšanā pāriet no «Visit-» uz standartizētu domēna galotni «.travel», piemēram, Liepaja.Travel, Latgale.Travel vai Latvia.Travel.
Ko ārvalstu ceļotājam izsaka kādas atsevišķas Latvijas mazpilsētas nosaukums? Principā... neko! Pavisam cita lieta, kad lidmašīnas nosaukumā ir integrēts interaktīvs aicinājums - Latgale.Travel Tas ir pavisam cits spēks un jauda! Vismaz Latgales tūrisma mājas lapā Latgale.Travel ir informācija un jaunumi angļu valodā, bet ko ārzemnieks skatīs mazpilsētas mājas lapā, kur viss ir latviski?!
Latgale atšķirībā no citiem Latvijas novadiem atrodas vistālāk no RIX Riga Airport un tāpēc lidmašīna ar nosaukumu «Latgale.Travel» ir daudz vērtīgāks ieguvums Latgales tūrismam nekā atsevišķas Latgales mazpilsētas reklāma. Milzīgs ieguvums būtu arī «airBaltic», jo lidsabiedrība ar ''vienu šāvienu'' iegūtu visas Latgales un latgaliešu atbalstu, bet ne tikai kādas konkrētas mazpilsētas simpātijas!
Lūdzu nejauciet patriotismu ar biznesu!
*Šogad augustā, atzīmējot Baltijas ceļa 35. gadadienu, Latvijas lidsabiedrība airBaltic aicina piedalīties īpašā balsošanas konkursā, lai Airbus A220-300 lidmašīnām piešķirtu Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pilsētu vārdus. Kopumā šie vārdi tiks piešķirti 48 lidmašīnām, katru Baltijas valsti pārstāvot 16 lidaparātiem. Balsošana tiešsaistē norisināsies no 5. augusta līdz 22. augustam.
Vairāk informācijas par konkursu - šeit

No 1. maija ir atvērtas Ventspils Piedzīvojuma parka virvju trases kokos „Kaķa taka” un bērnu virvju trase „Lācēns”. Gaidīsim ciemos!
Ventspils TIC

Aicinām tirgotājus un amatniekus izmantot iespēju būt daļai no svētkiem un pieteikties tirdzniecībai svētku aktīvākajā dienā – 1. augustā.
Ventspils TIC

Kandavas pilsētas svētki aicinās iekāpt krāsainā notikumu karuselī, kur prieks, kustība un svētku noskaņa savīsies vienā virpulī.
Tukuma TIC

“Botania uzzināts – Salaspilī ieraudzīts” ir aizraujošs pastaigu maršruts aptuveni 4,5 km garumā.
Salaspils novada TIC

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.
Tukuma TIC

Būšnieku ezera laivu bāze uzsāk jauno sezonu un aicina atpūtniekus – makšķerniekus, dabas un miera cienītājus- baudīt aktīvu un mierpilnu atpūtu pie dabas.
Ventspils TIC
.jpg)
Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs uzsācis vasaras sezonu un gaida apmeklētājus no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 10.00 - 18.00. Tiekamies muzejā!
Ventspils TIC

30.maijā plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā Valmieras Yamaha mūzikas skolas vecāko grupu audzēkņu koncerts “Tie esam mēs!”. Ieeja: 12–15 EUR.
EUR 12 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”
Tukuma TIC

30. maijā Rūjienā svinēsim Saldējuma svētkus! Amatnieku un mājražotāju tirdziņš no 9.00-15.00, aktivitātes lieliem un maziem, kocerti.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Koncerta gaitā skanēs blūza klasika jaunās kaverversijās, oriģinālmūzika un improvizācijas – no lēnas melanholijas līdz dzīvai, enerģijas pilnai skanējumam.
Tukuma TIC

3. jūlijā aicinām uz džeza nakti Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos!
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Izstāde "Drukāts Ventspilī" Livonijas ordeņa pilī pieejama līdz 18. novembrim.
Ventspils TIC

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.
Rēzeknes pilsētas TIC

30. maijā Rundāles pils goda pagalmā norisināsies otrie Latvijas vīndaru svētki Rundāles pilī.
Bauskas TIC

30. maijā Jūrmala aicina uz Kūrorta svētkiem ar koncertiem, aktivitātēm ģimenēm, ielu ēdieniem, sportu un vakara programmu Majoru pludmalē.
Jūrmalas TIC

Svētdien, 31. maijā Ventspilī norisināsies Bērnu svētki “Visuma iemītnieku karnevāls”, kuros šogad īpaša uzmanība pievērsta Visuma tēmai.
Ventspils TIC
Rūdolfa Blaumaņa komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.
Tukuma TIC

Māra Čačkas māksla atver sajūtas un klātbūtnes spēku. Apskatāma līdz 12. jūlijam
Rēzeknes pilsētas TIC

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde