Jānis Pēteris Bērziņš | 2024.09.08
Latvijā Tēva diena par oficiālu svētku dienu (taču ne brīvdienu) tika noteikta 2009. gadā, pēc bijušā LR Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministra Ainara Baštika ierosinājuma. Tā tiek svinēta septembra otrajā svētdienā.
Tēva diena ir svētki, kas veltīti tēva lomas godināšanai ģimenē un sabiedrībā.

Vakara vadītājs un DJ Reinis Ruska, dzīva mūzika Toms Auza, izklaides bērniem, bagātīgas vakariņas un vēl...!
EUR 125 | Hercogs Mārupe
Tēva dienas sākumi meklējami 20. gadsimta sākumā Amerikas Savienotajās Valstīs, kur to sāka atzīmēt, lai pievērstu uzmanību tēva lomai bērnu audzināšanā. ASV tā pirmoreiz svinēta 1910. gada 19. jūnijā, bet 1966. gadā Tēva diena kļuva par valsts svētkiem. Gadsimta laikā šie svētki iemantojuši nozīmīgu vietu pasaulē, tos svin visos apdzīvotajos kontinentos neatkarīgi no ādas krāsas un reliģiskās pārliecības, līdzīgi kā Mātes dienu.
Dažādās zemēs šo svētku svinēšanas datumi atšķiras. Katoliskajā Eiropā (Spānija, Portugāle, Itālija) tie tikuši svinēti Sv. Jāzepa dienā, kur 19. marts joprojām ir Tēva diena. Vairums Eiropas valstu tāpat kā ASV, Tēva dienu atzīmē jūnija trešajā svētdienā.


4. Adventē Kalnmuižas pilī satiksies mūzika, svētku noskaņa un izsmalcinātas garšas.
Tukuma TIC

Uzsākot Ziemassvētku gaidīšanas laiku, Cesvaines pils aicinās aizdegt adventes sveces pasākumu ciklā “No tumsas uz gaismu Cesvaines pilī”.
Madonas TIC

Jaungada vakars Harper Woolf | 31.12. 8 kārtu vakariņas. Laiki: 17:00–20:00 & 21:00–01:00. Cena €135. Vīnu saskaņojums €85/€125. Bārs ar DJ līdz 03:00.
EUR 135 | Harper Woolf

Vakara vadītājs un DJ Reinis Ruska, dzīva mūzika Toms Auza, izklaides bērniem, bagātīgas vakariņas un vēl...!
EUR 125 | Hercogs Mārupe

Pastariņa muzejā aicina lielus un mazus piedzīvot gada īsākās dienas burvību latviskās tradīcijās.
Tukuma TIC

Ir pēdējais brīdis saplānot gada nogales un Ziemassvētku pasākumu savam kolektīvam.
Rēzeknes pilsētas TIC

Svētku 5 kārtu vakariņas Harper Woolf 24.–26.12. Divi laiki: 17:00 un 20:00. Cena 65 €/pers. Vīnu saskaņojums 55 € vai 95 €.
EUR 65 | Harper Woolf

Pelni Ventus un saņem lieliskas atlaides Ventspils tūrisma objektos!
Ventspils TIC

Rundāles pils restorāns “Ozollāde” aicina uz īpašām Ziemassvētku degustāciju vakariņām!
Bauskas TIC

Jūsu ērtībai, esam apkopojuši galveno apskates darba laiku Ziemassvētku un Jaunā gada svētku brīvdienās!
Bauskas TIC

Pirmsskolas izglītības iestādes, skolas un uzņēmumi tiek aicināti pieteikt bērnus pasākumam “Ziciņa Ziemassvētku izaicinājums ”.
Ventspils TIC

Paulas Mihailovas solokoncerts Tumes kultūras namā sola kļūt par emocionāli bagātu muzikālo ceļojumu.
Tukuma TIC
Vietējie tūrisma uzņēmēji ir sagatavojuši īpašos Ziemassvētku piedāvājumus, kas ļauj izbaudīt svētku burvību pilnā krāšņumā. Ieskaties, ieplāno un izbaudi!
Bauskas TIC

"KABATA" ir vieta, kur vietējie mākslinieki un dizaineri rada unikālus šedevrus, piedāvājot autentiskus produktus ar vēstījumu + KUUP kafija un meistarklases.
Rēzeknes pilsētas TIC

Gada sirsnīgāko svētku laikā aicinām apmeklēt koncertus un izrādes, svētku balles, kā arī izbaudīt maskošanos un citas svētku tradīcijas Balvu novadā.
Balvu TIC
Grupa “bet bet” Ziemassvētkos aicina uz koncertsēriju “Burvīga nakts 2025”, kurā skanēs klausītāju iemīļotās dziesmas un tiks radīta sirsnīga svētku noskaņa.
Tukuma TIC