Liepājas Simfoniskais Vecgada koncerts virmos tango kaislībās kopā ar Kseniju Sidorovu

Iveta Vēvere | 2024.09.23

2024. gada izskaņā Liepājas Simfoniskais Vecgada koncerts virmos tango kaislībās kopā ar pasaulslaveno akordeonisti Kseniju Sidorovu, jauno un talantīgo vijolnieci Elzu Siliņu un virtuozo dejotāju Artūru Nīgali.

Liepājas Simfoniskais Vecgada koncerts kļuvis par skaistu un dzirkstošu tradīciju gadu mijas svinībās, un allaž pulcē pilnu koncertzāli “Lielais dzintars” ar mūzikas un svētku baudītājiem no visas Latvijas un arī tuvējām kaimiņvalstīm.

Gadu mijas svētku programma jau piedāvājusi klausītājiem muzikālus ceļojumus uz Vīni, Ņujorku un Spāniju, un šogad Liepājas Simfoniskais orķestris sava galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā piedāvās ceļojumu uz tālo Argentīnu, kas slavena ar kaislīgiem tango ritmiem un melodijām.

Trīs svētku koncertos 28., 29. un 30. decembrī koncertzālē “Lielais dzintars” muzikālais kodols būs tango karaļa Astora Pjacollas slavenākie skaņdarbi, ko papildinās Karlosa Gardela, Anibala Troilo, kā arī Arturo Markesa, Franka Andželisa, Džordža Gēršvina un Artura Maskata tango noskaņās radītā mūzika.

Ksenija Sidorova tiek dēvēta par akordeona princesi un pasaulē nozīmīgāko akordeona vēstnesi 21. gadsimtā, kuras spožā tehniskā meistarība un emocionāli intensīvā mūzikas izjūta klausītājiem sniedz neaizmirstamu piedzīvojumu.

“Sidorovai piemīt tāda veida virtuozitāte, kas ir atklājums šī vārda visīstākajā nozīmē. Viņa nepārprotami parāda, ka akordeons var būt tikpat lirisks un graciozs kā vijole,” raksta britu medijs “The Telegraph”.

Ksenijas Sidorovas 2021. gadā izdotais albums "Piazzolla Reflections" tika kritiķu atzīts kā "izcili atskaņots un skaisti ierakstīts" ("Gramophone") un ir ierindots starp gada labākajiem jaunajiem klasiskās mūzikas albumiem ("The Classic Review"), kā arī nosaukts par "BR Klassik" mēneša albumu.

“Akordeona lielmeistare Sidorova no šiem skaņdarbiem izvelk pārsteidzošu krāsu un faktūru dažādību. Viņa notver katru smalko artikulācijas un noskaņojuma maiņu: vienu brīdi spēj būt melanholiska un trausla, bet jau nākamajā – svelmaina un varena,” par mākslinieces sniegumu Astora Pjacollas mūzikas albumā raksta “The Classic Review”.

Ļoti veiksmīgi bijuši arī iepriekš izdotie ieraksti: "Classical Accordion" (2011) un "Fairy Tales" (2013), kas ierakstīts kopā ar BBC Velsas Nacionālo orķestri, un "Carmen" (2016), par kuru viņa 2017. gadā ieguva ECHO balvu kā Gada labākā instrumentāliste.

Liepājas Simfoniskā Vecgada koncerta emociju virtenes deju rakstā ietērps dejotājs Artūrs Nīgalis.

Koncerta programmu papildinās arī spožā vijolniece Elza Siliņa, kas 2024. gada pavasarī uzvarēja Valda Vikmaņa Latvijas Jauno atskaņotājmākslinieku konkursā un nopelnīja iespēju ar Žana Sibēliusa Vijolkoncerta 1. daļas atskaņojumu piedalīties Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā. Par šo sniegumu viņa tika nominēta prestižajai Latvijas sabiedrisko mediju balvai “Kilograms kultūras” kategorijā "Starts".

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50.

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Liepājas pilsēta.

Avots: Lso.lv


celojumubode - 3967
Barikādēm 35, Salaspilī

Barikādēm 35, Salaspilī

Salaspils novada TIC

Preiļu pils ir atvērta apmeklētājiem

Preiļu pils ir atvērta apmeklētājiem

Atjaunotā Preiļu pils ir atvērta un aicina apmeklētājus iepazīties ar pils atmosfēru gan pasākumos, gan nesteidzīgā pils apskatē gida pavadībā.

Preiļu novada TIC

Par Madagaskaras kokiem, ļaudīm un vēl...

Par Madagaskaras kokiem, ļaudīm un vēl...

Liela daļa viņa darbu tapuši ceļojumu laikā, un šajā izstādē skatītājiem būs iespēja iepazīt fotogrāfijas, kas uzņemtas Madagaskarā..

Rēzeknes pilsētas TIC

Ar VENTIEM uz ūdens piedzīvojumu parku

Ar VENTIEM uz ūdens piedzīvojumu parku

Pelni Ventus un saņem lieliskas atlaides Ventspils tūrisma objektos!

Ventspils TIC

BDN: Vairāk nekā 300 autentisku priekšmetu

BDN: Vairāk nekā 300 autentisku priekšmetu

Izstāde “Ražots Latvijā” atklāj Latvijas rūpniecības un amatniecības sasniegumus Brīvvalsts laikā.

Rēzeknes pilsētas TIC

Izstādes Tukuma novadā

Izstādes Tukuma novadā

Māksla, kolekcijas un fotogrāfijas. Katrs atradīs ko sirdij tuvu un tīkamu.

Tukuma TIC

Ziemas prieki Tukuma novadā

Ziemas prieki Tukuma novadā

Šurp slēpes, nūjas, siltos cimdus un cepures! Aicinām silti, silti saģērbties, lai baudītu gada vēsākā gadalaika priekus!

Tukuma TIC

 Izstāde Ārsts kūrortā 19.gadsimtā Jūrmalā

Izstāde Ārsts kūrortā 19.gadsimtā Jūrmalā

Jūrmalas muzejā izstāde Arsts kurortā 19.gadsimtā atklāj medicīnas, higiēnas un kūrortu lomu modernās veselības kultūras veidošanā 19.gs. kūrortu vēsturē senā

Jūrmalas TIC

Rally Alūksne 2026

Rally Alūksne 2026

Rally Alūksne- viens no lielākajiem un gaidītākajiem ziemas sporta pasākumiem, kur satiekas Latvijas un ārvalstu labākie braucēji.

Alūksnes TIC

Jūrmalas lielākie pasākumi 2026

Jūrmalas lielākie pasākumi 2026

No operas un džeza līdz festivāliem, sportam un svētkiem – Dzintaru koncertzāle, pludmales un parki veido Jūrmalas kultūras gadu 2026.

Jūrmalas TIC

Slēpošanas kalns

Slēpošanas kalns "Lemberga hūte"

Slēpošanas kalns "Lemberga hūte" darba dienās ir atvērts no 15.00 līdz 21.00, bet brīvdnienās no 11.00 līdz 21.00! Tiekamies uz kalna!

Ventspils TIC

"Latvijas izaicinājums” “Vecumniekos

2026. gada 7. februārī notiks pārgājienu seriāla “Latvijas izaicinājums” maršruta “Vecumnieku Silavas” atklāšanas pasākums.

Bauskas TIC

Piesakies Silto garšu pārgājienam Rēzeknē!

Piesakies Silto garšu pārgājienam Rēzeknē!

Rēzekne aicina turpināt jau aizsākto tradīciju izzināt ko jaunu par Rēzeknes garšām!

Rēzeknes pilsētas TIC

Pēcsvētku detokss Jūrmalā janvārī

Pēcsvētku detokss Jūrmalā janvārī

SPA, ziemas pastaigas pie jūras un mežā, gaismas takas un izstādes mieram, līdzsvaram un jaunai enerģijai.

Jūrmalas TIC

Iedvesmojies apmeklēt Bauskas novadu!

Iedvesmojies apmeklēt Bauskas novadu!

Izzini "brīvdienu recepti" Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Barikāžu atceres pasākums Varakļānos

Barikāžu atceres pasākums Varakļānos

20. janvārī - ugunskurs, dziesmas, atmiņas, tēja, pīrādziņi un sarunas. Uz pasākumu īpaši aicināti barikāžu dalībnieki un skolēni.

Madonas TIC

Vienreizēja iespēja

Vienreizēja iespēja

Pirmo reizi apmeklētājiem ziemas sezonā tiks atvērts Alūksnes skatu tornis- Tempļa kalna parkā.

Alūksnes TIC

Kolektīva saliedēšanās Rēzeknē

Kolektīva saliedēšanās Rēzeknē

Ir brīdis svinēt pirmās Jauna gada dienas savam kolektīvam, lai kārtīgi iekustētos 2026.gadā!

Rēzeknes pilsētas TIC

VIZIUM aicina īstenot jaunā gada apņemšano

VIZIUM aicina īstenot jaunā gada apņemšano

Ventspils zinātnes centrs VIZIUM ir lieliska vieta, kur izzināt, būt radošiem, zinātkāriem un piedzīvot īstu sacensību garu, kā arī svinēt svētkus!

Ventspils TIC

Ko darīt ziemā Jūrmalā?

Ko darīt ziemā Jūrmalā?

Ziema Jūrmalā piedāvā pastaigas liedagā un mežos, slēpošanu, arhitektūras maršrutus, izstādes, koncertus un siltas atpūtas vietas nesteidzīgai baudīšanai.

Jūrmalas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -