Elīna Meilarde | 2024.10.25
EY jaunākais darba vides tendenču pētījums EY 2024 Work Reimagined atklāj, ka 38% darbinieku pasaulē apsver iespēju pamest esošo darbu tuvāko 12 mēnešu laikā, kas ir par 4% vairāk nekā pirms gada. Tāpat EY pētījums parāda, ka tikai viena gada laikā darba vidē ir būtiski augusi ģeneratīvā mākslīgā intelekta (generative AI) risinājumu izmantošana – ja 2023. gadā to izmantoja vien 22% uzņēmumu un institūciju, tad šogad jau 75% biroju tiek izmantotas mākslīgā intelekta tehnoloģijas.
EY 2024 Work Reimagined pētījums tiek veikts, nosedzot visus pasaules reģionus, 23 valstīs aptaujājot 17 350 darbiniekus, 1 595 darba devējus 27 dažādās nozarēs.
No tiem darbiniekiem, kas apsver iespēju tuvākā gada laikā pamest esošo darbu, 26% vēlētos strādāt tās pašas nozares citā uzņēmumā, kamēr 25% vēlētos mēģināt jaunu darbu citā nozarē. Vēl 20% apsver domu uzsākt pašiem savu uzņēmējdarbību, bet citi 20% vēlētos līgumdarbu. Vēl 4% plāno pārtraukt strādāt un, visbeidzot, 4% plāno doties pensijā.
“Pētījuma galvenais secinājums ir tas, ka tieši šobrīd mēs dzīvojam ļoti dinamiskā darba vidē – darbinieki arvien vairāk domā par jaunu nodarbošanos, bet pašā darbā mākslīgais intelekts kļūst par daļu no ikdienas. No vienas puses to var uztvert kā apdraudējumu, taču tikpat labi uz šo būtu jāskatās kā iespēju – organizācijas, kas spēj piedāvāt vēlamo atalgojumu, elastību un izaugsmes iespējas, šobrīd var piesaistīt talantīgus cilvēkus un arvien vairāk ieviest mākslīgā intelekta tehnoloģijas, kas audzēs darba produktivitāti,” saka Diāna Krišjāne, EY Latvija Valdes priekšsēdētāja.
Savukārt, runājot par AI ietekmi uz darba procesu, EY pētījums atklāj, ka darba devēji ir būtiski pozitīvāk noskaņoti par darba ņēmējiem. Piemēram, 75% darba devēju uzskata, ka AI risinājumi pozitīvi ietekmē darbinieku produktivitāti, kamēr tam piekrīt vien 53% darba ņēmēju. Tāpat arī 71% darba devēju uzskata, ka AI ļauj labāk fokusēties uz augstas vērtības darba uzdevumiem, bet tam piekrīt 52% darbinieku. Abos šajos jautājumos negatīvu AI ietekmi novēro vien 7% darba devēju un 16% darbinieku.
EY darba vides pētījums parāda arī, ka pēdējā gada laikā ir uzlabojusies uzņēmumu organizatoriskā kultūra. Proti, šogad 80% darba devēju tic, ka uzņēmuma kultūra šogad ir uzlabojusies un tāpat domā 57% darbinieku. Pērn šie rādītāji bija attiecīgi 72% un 51%. Tāpat arī darba devēji šogad ir optimistiski par produktivitātes uzlabojumiem – 83% darba devēju uzskata, ka šogad darba ražīgums ir uzlabojies un tā domā arī 67% darbinieku. Pērn šie rādītāji bija attiecīgi 75% un 54%.
Stāmerienas pils 23.augustā aicina dzīves baudītājus uz kultūras un kulinārijas pasākumu “Itāļu dzīves garša”.
Gulbenes novada TIC
Gardēžu festivāls “Pasēdēt uz brieža 2025” – īsts baudījums visām maņām! 6. septembrī no plkst. 17:00 līdz 23:00.
Bauskas TIC
Restorāns “Zīds” koncertzālē GORS – vieta, kur garša satiekas ar kultūru. Izbaudi maltīti ar skatu uz Rēzekni – nesteidzīgi, radoši, iedvesmojoši.
Rēzeknes pilsētas TIC
Aktīva atpūta dabā ir tieši tas, kas piestāv ikvienam gadalaikam!
Bauskas TIC
30. jūlijs–3. augusts – dzīvesprieks, mūzika un pārsteigumi Rēzeknē! Gājiens, koncerti, sporta vakars, bērnu diena un vēl vairāk! Svinam kopā Latgales sirdī!
Rēzeknes pilsētas TIC
Vīru koris "Gaudeamus" atskaņos latviešu komponista Uģa Prauliņa unikālo tautas mūzikas ciklu "Pagānu gadagrāmata".
Tukuma TIC
Moderns kempings pašā Rēzeknes sirdī pie Kovšu ezera – ar visu ceļotājiem nepieciešamo, sākot no kemperu un telšu vietām līdz bērnu laukumiem, sporta zonām...
Rēzeknes pilsētas TIC
Tirdziņš notiks blakus Rundāles pilij, vienā no iecienītākajiem tūrisma galamērķiem Latvijā – ainaviskā vietā pie atjaunotās ēkas “Rundāles Avoti”.
Bauskas TIC
Vienīgais profesionāli aprīkotais āra baseins Baltijā ar burbuļvannām, saunu un bērnu zonu – +27°C ūdens, saule un enerģija vienuviet!
Rēzeknes pilsētas TIC
Izrāde ar ironiju un humoru runā par pieaugušo dzīves realitāti – vilšanos, rēķiniem un ikdienas absurdiem.
Tukuma TIC
19. augustā Rīgas Motormuzejs svinēja nozīmīgu notikumu savā pastāvēšanas vēsturē – muzejs ir uzņēmis savu miljono apmeklētāju kopš atklāšanas pēc renovācijas.
Motormuzejs
“Ausmeņa Kebabs” – Rēzeknes jauniešu iecienītākā satikšanās vieta ar austrumu garšu, draudzīgu atmosfēru un vasaras terasi.
Rēzeknes pilsētas TIC
Vasara ir īstais laiks, kad baudīt gardu maltīti brīvā dabā – uz kafejnīcu vai restorānu āra terasēm.
Bauskas TIC
Ar noteikumiem uz vietas iepazīstinās čempionāta tiesnesis Ainis Noviks, vīngliemežu audzētavas Preiļos "Ošu mājas" saimnieks.
Preiļu novada TIC
Laiks doties ģimeniskā piedzīvojumā uz Bauskas novadu, kur aizraujoši būs ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem!
Bauskas TIC
Trīs augusta nedēļas nogales Balvu novadā būs piepildītas ar dažādiem daudzveidīgiem kultūras, sporta un atpūtas notikumiem! Tiekamies!
Balvu TIC
Līz 02.SEPTEMBRIM izmanto papildu atlaidi pilnvērtīgai atpūtai galamērķos - ĒĢIPTE, APVIENOTIE ARĀBU EMIRĀTI un TENERIFE🌴✈️
Coral Travel Latvia
6. septembrī jau 25 reizi Baltijā vienīgā regulāri kursējošā šaursliežu vilciena jeb Bānīša brauciens kļūst par svētkiem, uzsākot rudens sezonas svinības.
Alūksnes TIC
Lielstraupes pils svētki atgriežas ar torņa mūziku, baroku un kūkām! Uz tikšanos Lielstraupes pilī!
Cēsu TIC