Liepāja: «Lielais dzintars» tiešraidē pārraidīs valsts svētku koncertu

Anita Lazdeniece-Grīnberga | 2024.11.16

Pateicoties Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” digitālajām iespējām, 16. novembrī plkst. 18.00 (pēc Latvijas laika) klausītājiem visā pasaulē būs iespēja bezmaksas tiešraidē baudīt valsts svētku koncertu “Latvijai 106”. Programmā tiks atskaņotas vairāku ievērojamu latviešu komponistu orķestra dejas, kuras papildinās īpaši šim notikumam radītas videoprojekcijas.

Svētku koncertu ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Aināra Rubiķa vadībā skatītāji varēs vērot koncertzāles mājaslapā www.lielaisdzintars.lv un “YouTube” kanālā, bet audio tiešraidē klausīties Latvijas Radio 3 “Klasika” ēterā. Koncerta ieraksts 18. novembrī plkst. 17.00 tiks pārraidīts televīzijas kanālā “ReTV”.

Koncertu atklās skatuves dejas klasika – Jurjānu Andreja četrdaļu cikls, kur goda vietā ir slavenās pāru dejas “Jandāls” un “Ačkups”. Būs arī līdzīgā stilā komponētā Jāņa Ķepīša svīta, kuru vainago teju ikvienam zināmā meldija “Es mācēju danci vest”. No Emiļa Melngaiļa iedvesmojies Edmunds Goldšteins, kurš zīmējis daudzkrāsainas ainas iz Mērdzenes gadatirgus Latgalē. Ar savu raksturīgo humoru Pēteris Plakidis darinājis “Dziedošo prelūdiju un dancojošo fūgu”, kur visam galā kā tāds lauku dieviņa smaids uzplaiksnī “Tūdaliņ, tagadiņ” motīvs. Mūziku caurvīs koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Oresta Silabrieža rakstītas etīdes par deju Latvijas un latviešu likteņos.

Programmas otrajā daļā lielo zāli izgaismos videomākslinieka “-8” radītās videoprojekcijas, kuras veidotas ar mērķi radīt klausītājam sajūtu it kā viņš pats atrastos kustībā, dejā. “Brīžiem ļaujoties galvu reibinošām piruetēm, citkārt slīdot lēnā valsī, skatītājs izdejo ceļu cauri dažādām Latvijai raksturīgām ainavām, kas izsapņotas ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību,” vizualizācijas raksturo mākslinieks.

Elegantas dāmas un iznesīgi kavalieri sveču tūkstošu gaismā satiksies gaisīgā dejā Imanta Kalniņa Sestās simfonijas III daļā “Balle pilī”. Spilgtas deju ainas izgaismosies ievērojamā Liepājā dzimušā komponista Tālivalža Ķeniņa “Tautas deju un fūgā nr. 2”. Būs Jāzepa Mediņa “Fantastisks valsis” mirdzošu kroņlukturu un spocīgu pusnakts ēnu saspēlē un Ģederta Ramana pirmās iemīlēšanās svaigums “Valsī ekspromtu”. Visubeidzot Romualds Kalsons ar kino klasiku – “Tango” no Dzidras Ritenbergas filmas “Šīs bīstamās balkona durvis”.

“Valsts svētku koncertu. Latvijai 106” ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē SIA “Lielais Dzintars”. Plašāka informācija atrodama vietnē www.lielaisdzintars.lv. Biļetes uz koncertu klātienē pieejamas “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs visā Latvijā, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv un koncertzāles informācijas centrā.

Avots: Lielaisdzintars.lv



Valmiera svin 743!

Valmiera svin 743!

No 23. līdz 26. jūlijam Valmiera aicina ikvienu - tuvu un tālu - pievienoties pilsētas 743. dzimšanas dienas svinībās!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Programma

Programma "Figūrai & labsajūtai"

Atgriežoties mājās pēc šīs programmas, arī turpmāk vēlēsieties gatavot un ēst veselīgāk, neatteikties no vingrošanas un turpināt jaunos dzīvesveida paradumus.

EUR 378 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Grupas “Quest Pistols” koncerts RĒZEKNĒ!

Grupas “Quest Pistols” koncerts RĒZEKNĒ!

Kas notiks Rēzeknē 1. augustā? Atklāj pilsētas svētku spilgtākos notikumus!

Rēzeknes pilsētas TIC

Lietaina diena Jūrmalā

Lietaina diena Jūrmalā

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.

Jūrmalas TIC

Piedalies Mājas kafejnīcu dienu konkursā

Piedalies Mājas kafejnīcu dienu konkursā

Gatavojoties vienam no vasaras gardākajiem notikumiem — Mājas kafejnīcu dienām — Bauskas novads aicina iedzīvotājus un viesus iesaistīties īpašā konkursā.

Bauskas TIC

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi"

No 10. jūnija līdz 29. augustam Valmieras novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Priekšmetu piedzīvojumi ceļos”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Balvu novada svētki 2026

Balvu novada svētki 2026

Vasaras pilnbriedā, 17. un 18. jūlijā, Balvi aicina ikvienu uz Balvu novada svētkiem – divām dienām, kas piepildītas ar kultūras un izklaides notikumiem!

Balvu TIC

Meistarklase

Meistarklase "Zeltītes zāļu zintis"

13. jūlijā plkst. 14.00 Camphill nodibinājums “Rožkalni” aicina ciemos! Meistarklases, sarunas un degustācijas kopā ar augu pazinēju Zeltīti Kavieri.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Palmas, jūra un .. 🍇

Palmas, jūra un .. 🍇

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu

Coral Travel Latvia

Majas kafejnīcu dienas Gulbenes novadā

Majas kafejnīcu dienas Gulbenes novadā

Jūlija vidū Gulbenes novads kļūs par īpašu pieturpunktu ikvienam ceļotājam,gardēdim un jaunu iespaidu meklētājam,tradicionāli aicinot uz Mājas kafejnīcu dienām.

Gulbenes novada TIC

Piedzīvojumu parks visai ģimenei

Piedzīvojumu parks visai ģimenei

Ventspils piedzīvojumu parkā atradīsiet plašas izlaides iespējas visai ģimenei. Virvju trase, rodelis, kamēršļūkšana, bamperlaivas, katapulta un vēl.

Ventspils TIC

Cēsis svin 820!

Cēsis svin 820!

Pašā vasaras pilnbriedā, 17. un 18. jūlijā, aicinām ikvienu būt Cēsīs un svinēt pilsētas 820. jubileju - “Cēsis 820”.

Cēsu TIC

Spēlē spēli un laimē balvas

Spēlē spēli un laimē balvas

Pilsētvide kā spēles laukums – uzdevumi, komandu izaicinājumi un QR kodi. Dalībniekiem iespēja cīnīties par balvām.

Rēzeknes pilsētas TIC

Romantiskas naktsmītnes Bauskas pusē

Romantiskas naktsmītnes Bauskas pusē

Aizbēdz no ikdienas un baudi romantisku atpūtu dabas ieskautā brīvdienu mājā.

Bauskas TIC

Motobraucēju saiets Kurland Bike Meet

Motobraucēju saiets Kurland Bike Meet

No 17. līdz 19. jūlijam Ventspilī norisnāsies motobraucēju saiets Kurland Bike Meet. 18. jūlijā būs parāde pa Ventspils ielām ar noslēgumu Jaunajā promenādē.

Ventspils TIC

Rēzekne aicina- spēlē spēli - laimē BALVAS

Rēzekne aicina- spēlē spēli - laimē BALVAS

Pilsētvide kā spēles laukums – uzdevumi, komandu izaicinājumi un QR kodi. Dalībniekiem iespēja cīnīties par balvām.

Rēzeknes pilsētas TIC

Iepazīsti Jēkabpils novada Daugavas krāces

Iepazīsti Jēkabpils novada Daugavas krāces

Šī gada jūlijā Jēkabpils novadā norisināsies trīs publiski laivošanas pasākumi "Daugavas krāces 2026".

Jēkabpils novada TIC

TOP12 vietas, kas jāapmeklē Bauskas novadā

TOP12 vietas, kas jāapmeklē Bauskas novadā

Atklāj Bauskas novadu: 10 km rādiusā ap Bausku apskatāmas Latvijas krāšņākās pilis un muižas un citi tūrisma apskates objekti.

Bauskas TIC

Planēta Zeme

Planēta Zeme

Ventspils zinātnes centrā "VIZIUM" atklāts jauns eksponāts "Planēta Zeme".

Ventspils TIC

Grupas “Ēra” 20 gadu jubilejas koncerts

Grupas “Ēra” 20 gadu jubilejas koncerts

16. jūlijā plkst. 20.00 Mazsalacas Sv. Annas baznīcā notiks vokālās grupas “Ēra” 20 gadu jubilejas koncerts “20 gadi vienā ērā”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -