Nikola Kovaļevska | 2024.11.12
Latvijas lielākais vietējais ēdinātājs “Baltic Restaurants” no šī gada 11. līdz 15. novembrim organizē īpašu tematisko nedēļu "Mūsu Latvijas garšas 2024". Tās ietvaros bērnudārzu un skolu ēdnīcās “Daily” un “Fristar”, pusdienu restorānos “Daily”, bistro “Noonbox” un dienas restorānos “Restart” tiks pasniegti ēdieni, kas atspoguļo Latvijas bagāto kulināro mantojumu un kuru pagatavošanai izmantota vietējo zemnieku saimniecību un ražotāju produkcija.
“Mūsu Latvijas garšas 2024” nedēļas ietvaros ikviens tiek aicināts svinēt Latvijas valsts svētkus, baudīt tradicionālos ēdienus un atbalstīt vietējos zemniekus un ražotājus. Uzņēmuma apkalpotajās skolās un bērnudārzos katra diena tiks veltīta citam kultūrvēsturiskajam novadam – Kurzemes, Sēlijas, Latgales, Zemgales un Vidzemes ēdienu tradīcijām, kas tiks iekļautas kompleksajās pusdienās. Tikmēr pusdienu restorānos “Daily”, bistro “Noonbox” un dienas restorānos “Restart” tiks piedāvāti dažādi tradicionālie ēdieni un garšas, piemēram, grūdenis, rupjmaizes kārtojums ar ķirbju-smiltsērkšķu marmelādi un kartupeļu kuģelis.

Iepazīsti futūristisku arhitektūras brīnumu Latgalē – “Zeimuļs” ar zaļajiem jumtiem un torņiem kā divi milzu zīmuļi! + Aizraujošs skats no pilskalna!
Rēzeknes pilsētas TIC
“Tuvojas Latvijas tautas svarīgākie svētki, kad vēl vairāk jālepojas ar savu kultūru, savām tradīcijām, saviem cilvēkiem un sasniegumiem. Mēs lepojamies, ka ikdienā sadarbojamies ar Latvijas zemniekiem un ražotājiem un ka viņi spēj nodrošināt labus produktus, lai sniegtu pilnvērtīgu uzturu sabiedrībai. Tāpēc arī svētku nedēļā piedāvājam nogaršot mūsu tradīcijām raksturīgus produktus, ko nodrošina mūsu pašu zemnieki un ražotāji. Aicinām ikvienu ēdināšanas uzņēmumu godināt Latviju, izlikt valsts karogu, radīt svētku atmosfēru un piedāvāt mūsu tradīcijām raksturīgus produktus,” stāsta “Baltic Restaurants” valdes loceklis Guntis Bredovskis.
Tematisko dienu programma tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Pārtikas uzņēmumu federāciju – “Zaļo karotīti” un “Bordo karotīti”, kā arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglības centru – “Novada garšu”, lai izceltu Latvijā ražotus un audzētus produktus ar paaugstinātas kvalitātes zīmi, kā arī informētu par to nozīmi.
“Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijai ir gods piedalīties šajā kampaņā, kas atgādina ikvienam par mūsu vietējās pārtikas izcilību un kvalitāti. Zaļā un Bordo karotīte ir kļuvušas par kvalitātes simboliem, kas apliecina vietējo ražotāju darbu, nodrošinot veselīgus, drošus un Latvijā ražotus produktus. Šī ir lieliska iespēja veicināt sabiedrības izpratni par šīm pārtikas kvalitātes zīmēm, kas veikalu plauktos palīdz vieglāk un ātrāk pamanīt Latvijā ražotos pārtikas produktus ar paaugstinātu kvalitāti. Mums ir prieks, ka šogad karotītēm pievienojušās daudz jaunas zemnieku saimniecības, veicot sertifikāciju āboliem un bumbieriem, cidonijām, sulām, sīrupiem un citiem produktiem, un uzņēmumu skaits, kas ieguvuši tiesības produktus marķēt ar Zaļās un Bordo karotītes pārtikas kvalitātes zīmēm, ir pārsniedzis 900,” atzīmē Latvijas Pārtikas uzņēmum federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.
Tāpat tematiskās nedēļas laikā visos pusdienu restorānos “Daily”, bistro “Noonbox” un dienas restorānos “Restart”, kā arī vairākās skolās būs iespēja iegādāties produktus, kas atbilst paaugstinātas kvalitātes standartiem, piemēram, no biškopja Jāņa Puriņa saimniecības “Jaunspieķi”, z/s “Kotiņi”, “Lestenes maiznīcas”, SIA “Ilgezeem”.
Ikviens ir aicināts svinēt Latvijas svētkus un izbaudīt Latvijas garšas “Baltic Restaurants” 190 vietās visā Latvijā – Rīgā, Alūksnē, Ādažos, Baldonē, Ikšķilē, Jaunmārupē, Mārupē, Piņķos, Ogrē, Ogresgalā, Lielvārdē, Olainē, Liepājā, Carnikavā, Saulkrastos, Zvejniekciemā, Trikātā, Valmierā, Jelgavā, Tīnūžos.


No 20. līdz 22. maijam Ventspilī norisināsies Kurzemes biznesa forums, kas šogad veltīts IT nozares izaicinājumiem mākslīgā intelekta laikmetā.
Ventspils TIC

2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.
Jūrmalas TIC

Iedvesmojies pavasari baudīt Bauskas novadā - izzinoši un aktīvi!
Bauskas TIC

18. aprīlī aicinām uz aktīvu un iedvesmojošu pavasara dienu dabā Dienvidkurzemē!
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Pavasarim tuvojoties, ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili kopā ar Walk15 aplikāciju.
Ventspils TIC

Lieldienās ripinies ar rodeli Piedzīvojumu parkā un baudi relaksāciju Ūdens piedzīvojumu parkā! Strādāsim visas brīvdienas, kā arī rodelim īpaša akcija!
Ventspils TIC

Šeit padomāts par visu – sākot ar bērnu ēdienkarti, rotaļu stūrīti un laukumiņu, bērnu krēsliņiem un pat bērnu pārtīšanas istabām!
Bauskas TIC

Bauskas novada mājražotāji un tūrisma uzņēmēji ir izstrādājuši jaunus maršrutus, kas vērsti uz gastronomisko un pieredzes tūrismu Zemgales pierobežā.
Bauskas TIC

Laivo pa Bauskas novada upēm - Mēmelē, Mūsā un Lielupē, arī atsevišķos Iecavas, Īslīces un Misas upes posmos.
Bauskas TIC

Pasūti ar piegādi uz mājām vai tiekamies LIDO restorānos.
LIDO Atpūtas centrs

Informējam, ka no 1. aprīļa atsāksies ekskursijas Radioastronomijas centrā Irbenē darba dienās. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.
Ventspils TIC

Laivu braucieni, loku šaušana, safari braucieni, radu meklēšanas, pārgājieni, foto medības, restorāns #Mežā un daudz kas cits. Iepazīsties ar DABA LABA.
Ventspils TIC

Atklāj Bauskas novadu nesteidzīgās pastaigās un pārgājienos! Iepazīsti dabas takas, upju krastus un gleznainas ainavas dažādos maršrutos visai ģimenei.
Bauskas TIC

Lai būtu vieglāk orientēties notikumu virpulī, esam sagatavojuši Lieldienu ceļvedi, lai ikviens atrastu sev piemērotāko aktivitāti svētku brīvdienām.
Aizkraukles novada TIC

Viena no skaistākajām Latvijas mazupītēm – Rīva aicina uz pavasara pārgājienu! Kopējais takas garums ir 8 km (aptuvenu 2, 5 h vienā virzienā).
Ventspils TIC

Usmas golfa klubs ir 9 bedrīšu pļavu golfa laukums, ko ieskauj Engures upe un Kurzemes meži. Tiek piedāvāta individuāla vai grupu apmācību programma “Golfa ABC”
Ventspils TIC

Dodies 4 km garā pārgājienā, iepazīsti purvu un tā iemītnieku dzīvi. Piemērotākais putnu vērošanas brīdis - aprīlis, maijs.
Ventspils TIC

Aktīvās atpūtas cienītājus Ventspilī gaida Ūdens piedzīvojumu parks, Ledus halles slidotava, Piedzīvojumu parka rodelis un daudz kas cits.
Ventspils TIC
.png)
Aizraujošas skolēnu ekskursijas, piedzīvojumi, STEM “Dabas BINGO”, SKOLAS SOMA un jauna motivācija!
Rēzeknes pilsētas TIC

Iedvesmojies no gleznām, kolekcijām un baudi mākslu arī Tu, Tukuma novadā!
Tukuma TIC