Liaa.gov.lv | 2024.12.06
“Eksporta un inovācijas balva” kategorijā “Eksporta čempions” šogad piešķirta SIA “Knauf”, kura eksporta izrāviena pamatā ir izglītoti un iesaistīti darbinieki, kvalitatīvi produkti un Latvijā iegūtas izejvielas, bet kategorijā “Inovācijas čempions” – AS “SAF Tehnika”, kas pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem veikusi nozīmīgus ieguldījumus pētniecībā un attīstībā.
“Jūs, eksportējošie uzņēmumi, esat mūsu vēstneši mūsu valsts cilvēkiem, vērtībām un idejām. Jūs iedvesmojat arī jauniešus mācīties, meklēt savu meistarības un izcilības ceļu un veidot jaunus stāstus par mūsu Latviju. Jūs esat paraugs tam, kā būt inovatīviem un kā meklēt jauninājumus,” atklājot svinīgo apbalvošanas ceremoniju Rīgas pilī, Nacionālā vēstures muzeja telpās, savā uzrunā sacīja Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”
Tukuma TIC
Par eksporta pieauguma līderi uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu līdz 249 šogad atzīts SIA “Edge Autonomy Riga”, bet grupā ar darbinieku skaitu virs 250 - AS “Balticovo”.
Kategorijā “Eksporta jaunpienācējs” balvu saņēma SIA “Aeonpump”. Savukārt par eksportspējīgāko jauno tūrisma produktu mazo un vidējo komercsabiedrību grupā tika atzīts labjūtes komplekss “Ziedlejas”, bet biedrību, nodibinājumu, valsts un pašvaldību grupā - ekspozīcija “Inženieru arsenāls” Daugavpilī.
Konkurss ir augstākais valsts apbalvojums uzņēmējdarbībā, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Centrālo statistikas pārvaldi (CSP), finanšu institūciju “Altum” un Latvijas eksportētāju asociāciju “The Red Jackets”.
Svinīgās ceremonijas dalībniekus uzrunāja ekonomikas ministrs Viktors Valainis: “Esmu lepns par Latvijas eksportētājiem un viņu panākumiem starptautiskajos tirgos. Mums vienmēr jāpatur prātā, ka tieši eksportētāji, kuri nodrošina naudas ienākšanu Latvijā ir mūsu ekonomikas virzītājspēks. Tie ir uzņēmēji, kuri nebaidās riskēt, ieiet jaunos tirgos un ieguldīt līdzekļus jaunu, inovatīvu risinājumu attīstīšanā”.
Uzņēmumi tika vērtēti piecās kategorijās – “Eksporta čempions”, “Inovācijas čempions”, “Eksporta pieauguma līderis”, “Eksporta jaunpienācējs” un “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”. Uzvarētāji tika noteikti, žūrijas komisijai izvērtējot Centrālās statistikas pārvaldes datus par uzņēmumu un tā eksportu, radīto pievienoto vērtību, rentabilitāti, nodarbināto skaitu un citiem rādītājiem.
“Eksporta un inovācijas balva ir kļuvusi par gada nozīmīgāko pasākumu uzņēmējiem, kurā godinām par drosmi un uzdrīkstēšanos, par spēju mērķtiecīgi ieguldīt pētniecībā un attīstībā, augt eksporta tirgos, piesaistīt investīcijas, vienlaikus nodrošinot darbinieku labbūtību. Latvija sevi spoži pieteikusi eksporta tirgos un ir starp līderiem pasaulē dažādu produktu segmentos. Šī balva ir ne tikai atzinība par jūsu panākumiem, bet arī iedvesma citiem – drosmīgiem, radošiem un uzņēmīgiem cilvēkiem,” tā LIAA direktore Ieva Jāgere.
Pasākumā tika pasniegtas arī divas speciālbalvas. Finanšu institūcijas “Altum” speciālbalvu “Drošākais eksportētājs” saņēma SIA “Greenterra”, bet Centrālās statistikas pārvaldes speciālbalvu ieguva uzņēmums, kas pirmo reizi norādījis ieguldījumus pētniecībā un attīstībā - SIA “TestDevLab”.
Konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2024” laureāti
• Eksporta čempions - SIA “KNAUF”
• Eksporta pieauguma līderis uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu līdz 249 - SIA “EDGE AUTONOMY RIGA”
• Eksporta pieauguma līderis uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu virs 250 - AS “BALTICOVO”
• Inovācijas čempions - AS “SAF TEHNIKA”
• Eksporta jaunpienācējs - SIA “AEONPUMP”
• Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts mazo un vidējo komercsabiedrību grupā -
labjūtes komplekss “Ziedlejas”
• Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldības iestāžu grupā - Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženieru arsenāls” ekspozīcija “Inženieru arsenāls”
Vairāk par konkursu “Eksporta un inovācijas balva”, kā arī ar balvai 20 nominēto uzņēmumu veiksmes stāstiem var iepazīties: www.eib.liaa.gov.lv
 (4).png)
Xiaomi 17 un Xiaomi 17 Ultra - elegants dizains un premium līmeņa tehnoloģijas ikdienai un biznesam.
Zauers.lv

Aicinām apmeklēt Muzeju nakts norises Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrā, iepazīstot Zilākalna stāstu caur orientēšanās spēli
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.jpg)
Tukuma novads šajā naktī pārvērtīsies par īstu piedzīvojumu karti, kur senie mūri, muižas un pilsētas ielas atdzīvosies, aicinot ikvienu doties piedzīvojumos!
Tukuma TIC

23. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā notiks plašākie parasporta svētki Latvijā. Pasākums norisināsies no plkst. 11.00 līdz 16.00 13 dažādos sporta veidos.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jūrmalā pieejamas pludmales, parki, kultūras vietas un infrastruktūra, kas ļauj arī cilvēkiem ratiņkrēslā pilsētu izbaudīt ērtāk un brīvāk.
Jūrmalas TIC

23. maijā "Rēzeknis Bryuvers" sezonas atklāšana - Muzeju nakts, “LaikaPaka”, alus, kebabi, DJ un aktivitātes!
Rēzeknes pilsētas TIC

Kandavas pilsētas svētki aicinās iekāpt krāsainā notikumu karuselī, kur prieks, kustība un svētku noskaņa savīsies vienā virpulī.
Tukuma TIC

Jūnija mēnesī Regnum viesnīcas (Carya & The Crown) piedāvā īpašu atlaidi 2+2 - otrajam bērnam izmitināšana bezmaksas!
Coral Travel Latvia

Svētdien, 31. maijā Ventspilī norisināsies Bērnu svētki “Visuma iemītnieku karnevāls”, kuros šogad īpaša uzmanība pievērsta Visuma tēmai.
Ventspils TIC
Rūdolfa Blaumaņa komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.
Tukuma TIC

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.
Tukuma TIC

Šogad starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts” Latvijas muzeji iepazīstinās ar vēsturisku priekšmetu piedzīvojumiem. Tiekamies Ventspils muzejos!
Ventspils TIC
Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”
Tukuma TIC
Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.
Tukuma TIC

22. maijā plkst. 17.00 Kocēnu pagasta bibliotēka aicina uz tradicionālo pavasara pārgājienu “Pēdu nospiedumi stāstos” kopā ar gidi Inetu Amoliņu.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

30. maijā Jūrmala aicina uz Kūrorta svētkiem ar koncertiem, aktivitātēm ģimenēm, ielu ēdieniem, sportu un vakara programmu Majoru pludmalē.
Jūrmalas TIC

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Aicinām nesteidzīgai pavasara baudīšanai apmeklērt Ventspili. Piedāvajam TOP 10, ko noteikti redzēt un piedzīvot Ventspilī!
Ventspils TIC

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis ar skatu laukumiem un atjaunots mežaparks ar 1,2 km taku, kas savieno vēsturisko kūrorta parku ar dabas teritoriju.
Jūrmalas TIC

Izstāde "Drukāts Ventspilī" Livonijas ordeņa pilī pieejama līdz 18. novembrim.
Ventspils TIC