«Novaturas» grupas provizoriskie novembra rezultāti

Novatours.lv | 2024.12.16

Baltijas tūrisma tirgus līderim “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, novembrī audzis gan ceļotāju skaits, gan ieņēmumi. Uzņēmums pagājušajā mēnesī guvis ieņēmumus 11,5 miljonu eiro apmērā, kas ir pieaugums par 16%, salīdzinot ar 9,9 miljoniem eiro 2023. gada novembrī. Tika apkalpoti 11,7 tūkstoši klientu (+7%), salīdzinot ar 10,9 tūkstošiem tajā pašā laika posmā pagājušajā gadā.

Laika periodā no 2024. gada janvāra līdz novembrim uzņēmuma kopējie ieņēmumi fiksēti 190 miljonu eiro apmērā un ir apkalpoti 232 tūkstoši klientu. Pērn šajā pat laikā ieņēmumi bija 201,6 miljoni eiro un klientu skaits 251 tūkstoši.

Latvijā kopš gada sākuma līdz novembra noslēgumam gūti ieņēmumi 2,4 miljoni eiro apmērā (pērn - 2,7 miljoni eiro) un apkalpoti 48 tūkstoši klientu, kas ir tik pat, cik pērn.

“Novembris ir otrais mēnesis pēc kārtas, kurā, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir fiksēts ieņēmumu pieaugums, kā arī pieaudzis apkalpoto klientu skaits. Tas ir saistīts ar dažādiem iemesliem: kopā ar partneriem noorganizējām Lietuvas vēsturē līdz šim lielāko darbatpūtas (workation) ceļojumu “Tesonet” akseleratora kompānijām, un par 32% ir pieaudzis ceļojumu skaits uz mūsu tālajiem, eksotiskajiem galamērķiem. Novembra ieņēmumus pozitīvi ietekmēja arī pēdējā brīža braucienu īpatsvara samazināšanās un ļoti augsts noslogojums, kas liecina par darbības efektivitāti,” stāsta “Novaturas” grupas vadītājs Kristijons Kaikaris (Kristijonas Kaikaris).

Saskaņā ar tūroperatora vadītāja sacīto, pēc grūtākas vasaras, kad spēcīgās konkurences dēļ tirgū bija pārpilnība, “Novaturas” rudenī sasniedza veiksmīgākus un finansiāli ilgtspējīgākus rezultātus. Uzņēmums uzskata, ka pēdējos pāris mēnešus fiksētais ieņēmumu pieaugums un labvēlīgākas prognozes decembrim (salīdzinājumā ar 2023. gadu), kā arī ienesīgie septembra un oktobra mēneši ļauj sagaidīt, ka gada kopējie rezultāti būs labāki par prognozēm trešā ceturkšņu rezultātu prezentācijas laikā. Tobrīd grupa prognozēja gada EBITDA -4,1 milonus eiro un tīros zaudējumus -5,1 miljonu eiro apmērā, savukārt šobrīd EBITDA prognozē -2 miljonu eiro un neto zaudējumus -3,4 milonus eiro.

Augsts noslodzes koeficients

Grupas ietvaros “Novaturas” novembrī nodrošināja 98,9% noslogojumu. Tikmēr tālajos lidojumos noslogojums sasniedza 99,6%. Pēc uzņēmuma domām, arī decembra sākumu raksturo augstāks noslogojums, salīdzinot ar 2023. gada pēdējo mēnesi.

Novembrī lielākā daļa lidojumu bija uz Ēģipti, Kanāriju salām un Turciju (kur arī noritēja iepriekšminētais darbatpūtas ceļojums). No tālajiem galamērķiem novembrī “Novaturas” lielākais pieprasījums bija uz Vjetnamu (par 209% vairāk klientu, kā pērn), Bali (+60%), Zanzibāru (+55%) un Bangkoku (+12,5%). Ceļotāju skaita pieaugumu uz tālajiem galamērķiem veicināja veiksmīgā iepriekšpārdošana. Turklāt uzņēmuma pārdošanas apjomā samazinājās pēdējā brīža piedāvājumu īpatsvars. Šogad novembrī tas bija divas reizes zemāks nekā pērn, kas arī pozitīvi ietekmēja novembra finanšu rezultātus.

Lielākais darbatpūtas brauciens

Novembrī “Tesonet” akseletora uzņēmumi (Nord Security, Oxylabs, Surfshark, Cyber Care un Mediatech) kopā ar “OnWorkation” komandu un “Novaturas” atkal īstenoja Lietuvas tūrisma vēsturē lielāko darbatpūtas ceļojumu, kas notika Turcijā. Šogad vairāk ar “Novaturas” čarterlidojumiem atpūtā devās vairāk nekā 2,5 tūkstoši darbinieku, kam tūroperators nodrošināja arī izmitināšanu. Tas bija arī līdz šim lielākais organizētais grupu brauciens “Novaturas” vēsturē.

Šādu braucienu “Tesonet” akseleratoram “Novaturas” organizēja jau atkārtoti, pēc aizvadītā gada uzlabojot dažus procesus, lai vēl vairāk uzlabotu klientu pieredzi. “Organizējot šāda mēroga darba braucienus, kuros nepieciešamas pat 12 lidmašīnas un 48 autobusi, ir svarīgi ne tikai nodrošināt raitu ceļošanas procesu, bet arī radīt komfortablu pieredzi katram dalībniekam. To var panākt tikai cieši sadarbojoties ar klientu un ilggadējiem partneriem. Plānošanas procesā mēs nepārtraukti dalījāmies atziņās, operatīvi risinājām izaicinājumus un strādājām kā viena komanda,” komentē K.Kaikaris.

Viņš arī papildina, komandu darbatpūtas ceļojumi ar katru gadu kļūst arvien populārāki, un uzņēmumiem pieaug nepieciešamība meklēt ilgtermiņa sadarbības partnerus: “Pastāvīgi ceļojumu organizēšanas partneri nozīmē, ka jūs varat sagaidīt dziļāku vajadzību izpratni un augstāku šo vajadzību apmierināšanas kvalitāti. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc ne tikai brīvdienu meklētāji, bet arī uzņēmumi mēdz atgriezties pie vieniem un tiem pašiem partneriem, kad rodas nepieciešamība pēc grupu ceļojumu organizēšanas”, atzīst K. Kaikaris.

Avots: Novatours.lv


b2b - 3993
Zelta Budas bambusa laivas-Taizeme 12.10.!

Zelta Budas bambusa laivas-Taizeme 12.10.!

EUR 1610 | Itaka Latvia

Leļļu teātra izrāde “Ludvigs un Tuta”

Leļļu teātra izrāde “Ludvigs un Tuta”

21.aprīlī 11.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Latvijas Leļļu teātra izrāde “Ludvigs un Tuta”.

EUR 8 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Zanzibāra! Cena sākot no 1619 eur!

Zanzibāra! Cena sākot no 1619 eur!

EUR 1619 | Itaka Latvia

Laiks Īsajām brīvdienām Eiropā!

Laiks Īsajām brīvdienām Eiropā!

Piemēri 3 nakšu atpūtai // dažādi galamērķi // Izvēlieties sev piemērotāko!

EUR 319 | Estravel Latvia

Peloponesa. Grieķija

Peloponesa. Grieķija

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // no 01.06.

EUR 439 | Estravel Latvia

Dvietes parks

Dvietes parks

Dvietieši lepojas ar savu sakopto, ar īpašu auru apveltīto un seno parku, kurš ir iecienīts dabas un sabiedriskais objekts.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Senā Grieķija un Bizantija

Senā Grieķija un Bizantija

Variety Cruises Grieķijas salu kruīza maršruts izstrādāts vēstures entuziastiem. // 10-30% atlaide // Tematikskais kruīzs

EUR 1190 | CRUISEcentre

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri” piedāvā naktsmītnes 6 cilvēkiem (3 istabas). Viesiem ir pieejama burbuļvanna, bezmaksas Wi-Fi, sauna, dārzs.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Itālija ! Cena sākot no 449 eur!

Itālija ! Cena sākot no 449 eur!

EUR 449 | Itaka Latvia

Radošā meistarklase “Mandalu aušana”

Radošā meistarklase “Mandalu aušana”

18. aprīlī plkst. 11.00–14.00 Valmieras Valsts ģimnāzijas Tautas lietišķās mākslas studijā “Riekums” būs radošā meistarklase “Mandalu aušana”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Sūti savus vasaras mirkļus Jūrmalā!

Sūti savus vasaras mirkļus Jūrmalā!

Sūti savus vasaras mirkļus Jūrmalā un kļūsti par daļu no Kūrorta svētku vizuālā stāsta – redzi savus kadrus uz lielajiem ekrāniem Majoru pludmalē!

Jūrmalas TIC

Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka

Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Austrālija! Cena sākot no 1749 eur!

Austrālija! Cena sākot no 1749 eur!

EUR 1749 | Itaka Latvia

Spānijas pludmales. Barselona

Spānijas pludmales. Barselona

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšanas programma // dažādi kūrorti

EUR 630 | Estravel Latvia

Antālija. Viesnīcu izlase

Antālija. Viesnīcu izlase

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, viss iekļauts ēdināšanas programma

EUR 665 | Estravel Latvia

“Aiz horizonta” Latgales vēstniecībā GORS

“Aiz horizonta” Latgales vēstniecībā GORS

“Aiz horizonta” GORĀ – divu mākslinieku skatījums uz dabu, ekoloģiju un apzinātu radošumu.

Rēzeknes pilsētas TIC

Atpūta Peloponēsā

Atpūta Peloponēsā

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā // plašs viesnīcu klāsts

EUR 439 | On-line ceļojumi Estravel

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža” piedāvā atpūtu pašā Dervanišķu ezera krastā, banketu zāli svinību rīkošanai (līdz 45 cilvēkiem), aprīkotu virtuvi.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Bulgārija! Cena sākot no 409 eur!

Bulgārija! Cena sākot no 409 eur!

EUR 409 | Itaka Latvia

Īpašais svētku piedāvājums

Īpašais svētku piedāvājums

Izmanto papildu brīvdienas aprīlī, maijā un jūnijā, lai uzlabotu veselību 4 dienu programmā KRC "Jaunķemeri". Piedāvājums spēkā līdz 26.06.2026.

EUR 270 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -