Csp.gov.lv | 2024.12.17
2024.gada oktobrī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 197,6 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 12,2% vairāk nekā 2023.gada oktobrī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 344,9 tūkst. nakšu, kas ir par 8,8% vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada oktobri.
Šā gada desmit mēnešos Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 2,3 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 10,7% vairāk nekā 2023.gada pirmajos desmit mēnešos, tomēr tas ir par 5,8% mazāk nekā 2019.gada pirmajos desmit mēnešos, laikā pirms pandēmijas.

Vingrošana uz SUP dēļa ir viens no efektīvākajiem fitnesa treniņiem, kura laikā iespējams sadedzināt ievērojamu daudzumu kaloriju.
Madonas TIC
2024.gada oktobrī no visiem tūristu mītnēs apkalpotajiem viesiem 60,3% jeb 119,1 tūkst. bija ārvalstu viesi, kas ir par 18% vairāk nekā pērn oktobrī, bet par 17,8% mazāk nekā 2019.gada oktobrī pirms pandēmijas. Ārvalstu viesu pavadīto nakšu skaits, salīdzinot ar pagājušā gada oktobri, palielinājies par 12% un bija 216,1 tūkst. Ārvalstu viesu vidējais uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 1,8 naktis1 (pagājušā gada oktobrī - 1,9 naktis).
Visvairāk ārvalstu viesu uzņemts no Lietuvas (16,9 tūkst.), Igaunijas (14 tūkst.), Vācijas (11,1 tūkst.), Apvienotās Karalistes (7,6 tūkst.), Somijas (7,4 tūkst.), Spānijas (5,3 tūkst.), Polijas (5,3 tūkst.), Zviedrijas (5,1 tūkst.), ASV (4,9 tūkst.) un Norvēģijas (4,4 tūkst.).
Visvairāk ārvalstu viesu uzņemti Rīgā - 81,5%, Jūrmalā - 5%, Mārupes novadā - 3,1%, Liepājā - 2,4%, Siguldas novadā - 1,2%.
2024.gada oktobrī tūristu mītnēs tika apkalpoti 78,5 tūkst. Latvijas iedzīvotāju, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2023.gada oktobrī un par 19,5% vairāk nekā 2019.gada oktobrī pirms pandēmijas. Vietējo iedzīvotāju pavadīto nakšu skaits bija 128,8 tūkst., kas ir par 3,7% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējā gada oktobrī. Vietējo viesu vidējais uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 1,6 naktis (pagājušā gada oktobrī 1,7 naktis).
Visvairāk Latvijas iedzīvotāju uzņemti Rīgā, kur apmetās 30,5% viesu, Jūrmalā - 11,5%, Liepājā - 7,1%, Siguldas novadā - 4,7%, Daugavpilī - 4%, Cēsu novadā - 4% un Valmieras novadā - 3,1%.
Viesnīcu un tām līdzīgu mītņu vidējais numuru noslogojums Latvijā oktobrī bija 41,2% (samazinājums par 0,7 procentpunktiem, salīdzinot ar pagājušā gada oktobri), Rīgā - 52,5% (pieaugums par 0,7 procentpunktiem, salīdzinot ar pagājušā gada oktobri).

Atklāj Bauskas vecpilsētu, pili, rātslaukumu un gleznainās upju ainavas, dodoties tematiskajā pastaigu maršrutā pa pilsētu.
Bauskas TIC

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

8. un 9. augustā Evertos satiec vairāk nekā 250 meistarus labsajūtas un garīgās izaugsmes festivālā ar lekcijām, meistarklasēm un tirdziņu.
Bauskas TIC

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu
Coral Travel Latvia

Atklāj Bauskas novadu vietējo acīm! Iedvesmojies no baušķenieku ieteikumiem par apskates vietām, kafejnīcām un īpašām pieturām.
Bauskas TIC

Izvēlies kādu no četriem velo maršrutiem Bauskas novadā un iepazīsti pilis, muižas, dabas ainavas un vietējos tūrisma objektus, minot pedāļus.
Bauskas TIC

Latvijas lielākais nūjotāju saiets – Vislatvijas 17. nūjošanas un iešanas festivāls – šogad notiks 8. augustā plkst. 11.00 Ventspils Piedzīvojumu parkā.
Ventspils TIC

Ļaujies piedzīvojumam un atklāj Rēzekni no jauna! Vai esi gatavs lekt piedzīvojumā?
Rēzeknes pilsētas TIC

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam
Cēsu TIC
.jpg)
Pirmdien, 10. augustā plkst. 14.00 Camphill nodibinājums “Rožkalni” aicina ciemos! Meistarklases, sarunas un degustācijas kopā ar augu pazinēju Zeltīti Kavieri.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

12. augustā Rēzekne kļūs par vietu, kur satiekas jauniešu enerģija, idejas un nākotnes iespējas – Jauniešu iespēju festivālā “Kopums”
Rēzeknes pilsētas TIC

No 1. jūlija līdz 28. augustam Sēļu muižā skatāma Vijas Meisteres mākslas darbu izstāde “Ar kafijas lāsi”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vasara Burtniekos nav iedomājama bez Burtnieka ezera svētkiem! 8. augustā Burtnieki aicina uz dienu, kas piepildīta dažādām aktivitātēm.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Izbaudi aktīvu atpūtu Bauskas novadā – pastaigu takas, parkus, diskgolfu, velo maršrutus, laivu braucienus un citas aktivitātes dabā visos gadalaikos.
Bauskas TIC

Atklāj ūdensaktivitātes Jūrmalā – SUP, kajakus, laivas, jahtas, veikbordu, niršanu, purva maršrutus un ūdenspriekus visai ģimenei.
Jūrmalas TIC

Slutišķu gravu taka Naujenes pagastā kļuvusi vēl interesantāka apmeklētājiem.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

No 10. līdz 16. augustam Ventspilī norisināsies starptautiskie jauno pianistu meistarkursi Ventspils Piano 2026.
Ventspils TIC

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.
Jūrmalas TIC

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

15. augustā plkst. 18.00 VBO MC Strenču Chapter un Strenču Kultūras centrs aicina uz moto parādi. Pulcēšanās no 17.30 pie dzelzceļa stacijas
Valmieras novada Tūrisma pārvalde