Liepājas naktsmītnēs 2024. gadā jauni viesu rekordi

Ieva Kalvāne | 2025.02.20

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes (turpmāk – CSP) datiem 2024. gadā Liepājā ir nakšņojuši 120 972 tūristi, kas ir par 7,3% vairāk nekā 2023. gadā un ir arī līdz šim augstākais rādītājs pilsētas tūrisma datu apkopošanas vēsturē. Liepājas naktsmītnes pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 10%, sasniedzot 216 326 naktis un arī pārspējot pagājušā gada rekordu. Latvijas viesu skaits ir samazinājies par nepilniem simts nakšņotājiem, taču pavadīto nakšu skaits ir pieaudzis.

Ārvalstu tūristu skaits audzis par 21,6%, bet pavadīto nakšu skaits – pat par 26,1%. Vidējais uzturēšanās ilgums Liepājas naktsmītnēs bija 1,79 naktis.

Vērtējot datus mēnešu griezumā, skaitliski visvairāk viesu Liepājas naktsmītnēs bijis trijos vasaras mēnešos, bet lielākais nakšņotāju pieaugums bijis novembrī (+45,9%), janvārī (+31,2%) un oktobrī (+20,5%), arī pavadīto nakšu skaita vislielākais pieaugums ir bijis minētajos mēnešos, attiecīgi +71,6%, +29,7% un 31,8%.

Gada vidējais Liepājas naktsmītņu numuru noslogojums 2024. gadā bija 38,9%, bet gultasvietu noslogojums – 31,7%. Augstākais naktsmītņu noslogojums pēc CSP datiem Liepājā ir bijis augustā, kad vidēji pilsētā bija aizpildīti 62,6% viesu numuru un 54,9% gultasvietu.

Ārvalstu tūristu TOP 3 Liepājas naktsmītnēs ir saglabājies tāds pats kā 2023. gadā. Visvairāk nakšņotāju ir bijis no Lietuvas (18 503; 39,3% no visiem ārvalstu nakšņotājiem; pieaugums salīdzinājumā ar 2023.gadu +4,6%), Vācijas (5 629; 12%, +26,4%) un Igaunijas (3 586; 7,6%, +32%). Tālāko valstu izkārtojumu lielā mērā ietekmējusi divu liela mēroga starptautisku pasākumu norise Liepājā. Lielbritānija ieņem ceturto vietu (2 403; 5,1%, +132%), kam seko Dānija (1 957; 4,2%; +16,5%), ASV (1 787; 3,8%; +104,5%), Polija (1 717; 3,7%, +23,9%), Somija (1 405; 3%; +28,2%) un Zviedrija (1 049; 2,2%; +32,8%). Kopumā 2024. gadā Liepājā nakšņojuši viesi no 103 pasaules valstīm (2023. gadā – 100), no tām 26 tādas, no kurām bija ieradušies vismaz 100 tūristu.

2024. gadā jahtu ostā “Liepaja Marina” apkalpotas 243 jahtas no 17 valstīm – visvairāk no Lietuvas, Polijas, Vācijas, Zviedrijas, Somijas un Latvijas. Savukārt ostā pietauvojās 2 kruīza kuģi, atvedot ap 1 200 pasažieru.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā (turpmāk – LRTIB) 2024. gadā klātienē apkalpoti 15 603 apmeklētāji, no tiem 17% Latvijas tūristu, 40% ārvalstu tūristu un 43% vietējo iedzīvotāju. Visbiežāk informāciju meklējuši viesi no tādām ārvalstīm kā Lietuva, Vācija, Francija, Polija, ASV un Lielbritānija. Pavisam 2024. gadā LRTIB apkalpoti tūristi no 61 pasaules valsts.

Liepājas gidi 2024. gadā ir novadījuši 159 LRTIB pieteiktās ekskursijas, iepazīstinot ar pilsētas vēsturi un šodienu ap 3 000 viesu. Liepājā viesojušies ekskursanti no visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem, visvairāk no Rīgas, Daugavpils, Dobeles un Kuldīgas. Liepāju gida pavadībā iepazinuši arī tūristi no Lietuvas, Vācijas, Somijas, Polijas, Japānas, Nīderlandes, ASV un citām valstīm.

Avots: Liepaja.travel



Latvijas labumi - ābolu sidrs un steiks!

Latvijas labumi - ābolu sidrs un steiks!

Aicinām - ceturtdien, 12. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 19.00, garšu ballīte Āgenskalna tirgū!

Lauku Ceļotājs

Smukums Tukuma apkārtnes dārzos.

Smukums Tukuma apkārtnes dārzos.

Tukuma pusē dārzu ir ne viens vien – gan rožu dārzs, gan peoniju dārzi, īrisu un košumdārzi. Čadīgākie saimnieki atver savu dārzu vārtus apmeklētājiem.

Tukuma TIC

Imants Lancmanis. GLEZNAS.

Imants Lancmanis. GLEZNAS.

Rundāles pils muzeja direktora un gleznotāja Imanta Lancmaņa līdz šim vērienīgākā personālizstāde “Imants Lancmanis. GLEZNAS”.

Bauskas TIC

Izstādes jūnijā Tukuma novadā

Izstādes jūnijā Tukuma novadā

Izstāžu košums visā novadā vienā apkopojumā.

Tukuma TIC

Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā

Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā

Katru ceturtdienu plkst.19.00 Hercoga terasē dzīvās mūzikas koncerti. Rezervē galdiņu pa tel.29106538! Piedāvājumā arī svaigas austeres!

EUR 15 | Hercogs Mārupe

Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī

Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī

Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu.

Preiļu novada TIC

Roka dziesmu svētki Džūkstē

Roka dziesmu svētki Džūkstē

Koncertā piedalīsies tautā pazīstami un iemīļoti rokmūziķi un Tukuma novada ansambļi. Kuri tie būs? Sekojiet līdz...

Tukuma TIC

Ieelpo pavasari Pastaru vējdzirnavās

Ieelpo pavasari Pastaru vējdzirnavās

Pastaru vējdzirnavas ir vienīgās Latvijā rekonstruētās holandiešu tipa dzirnavas ar grozāmo vējtveres mehānismu.

Preiļu novada TIC

Ieelpo pavasari Kristus Karaļa kalnā

Ieelpo pavasari Kristus Karaļa kalnā

Vairāk nekā 220 koka skulptūras, kas attēlo Bībeles tēlus un ainas, harmoniski iekļaujas apmēram 20 hektāru plašā ainavā kopā ar dārziem un mākslīgajiem dīķiem.

Preiļu novada TIC

Preiļu muižas komplekss un parks pavasarī

Preiļu muižas komplekss un parks pavasarī

Izbaudi siltās dienas pastaigājoties Preiļu muižas kompleksa un parka plašajā teritorijā. Viss zied un zaļo!

Preiļu novada TIC

Ieelpo pavasari Galēnu muižas parkā

Ieelpo pavasari Galēnu muižas parkā

Galēnu muižas parks pavasarī aicina apmeklētājus iegrimt mierpilnā dabas un mākslas saspēlē.

Preiļu novada TIC

Līgo svētki Ziemeļlatgalē

Līgo svētki Ziemeļlatgalē

Līgo svētku norises un svinēšana Balvu novadā - ar radošu darbošanos, teātra izrādēm, ugunskuriem, skanīgu "Līgo" un zaļumballēm.

Balvu TIC

"Peoniju ziedu parāde 2025" Kalsnavā

Šogad “Peoniju ziedu parāde” būs īsti svētki!Atzīmējot 50 gadu jubileju, arborētums katru JŪNIJA sestdienu un svētdienu viesus iepriecinās ar koncertiem.

Madonas TIC

Apceļo Leišmalīti!

Apceļo Leišmalīti!

Dodoties brīvdienu maršrutā, iespējams iepazīt dabu, kultūru, vēsturi un cilvēkus pierobežā!

Bauskas TIC

Orientēšanās Lubāna ezerā uz SUPa!

Orientēšanās Lubāna ezerā uz SUPa!

Neparastai vasarai piestāv ūdens prieki - 28. jūnijā piesakies uz aizraujošām orientēšanās sacensībām Lubāna ezerā.

Madonas TIC

Līgo laika lustes Tukuma pusē

Līgo laika lustes Tukuma pusē

Tukuma novads aicina ikvienu uz aizraujošiem pirmssvētku pasākumiem, kas ienesīs īstu svētku noskaņu.

Tukuma TIC

Ieelpo pavasari Pelēču ezera purva takā

Ieelpo pavasari Pelēču ezera purva takā

Pelēču ezera purva dabas izziņas taka pavasarī aicina apmeklētājus iepazīt unikālu purva ainavu un daudzveidīgu augu un dzīvnieku pasauli.

Preiļu novada TIC

Pasākumi Zemgalē

Pasākumi Zemgalē

Ieplāno viesošanos Zemgalē, apmeklē pasākumus!

Zemgales Tūrisma asociācija

Svini vasaras saulgriežus latviskā garā

Svini vasaras saulgriežus latviskā garā

Izvēlies sev tīkamāko pasākumu, lai godinātu gada spēcīgāko nakti!

Bauskas TIC

Naktsmītnes Tavām brīvdienām

Naktsmītnes Tavām brīvdienām

Gaujas Nacionālajā parkā: no dabas ieskautiem kempingiem līdz brīvdienu mājām, no elegantām viesnīcām līdz karaliskām pilīm, muižām

EnterGauja

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -