Maratons un piedzīvojums Salacā sevi iezīmē uz SUP sacensību pasaules kartes

Maratons un piedzīvojums Salac

Foto: Salaca100marathon.lv | Autors: Ansis Dobelis | 2025.03.07

2025. gada 3. maijā Latvijā jau otro gadu notiks SUP airēšanas maratons “SUP King Marathon – Salaca 100”, kas īsā laikā ir kļuvis par vienām no lielākajām SUP airēšanas sacensībām Eiropā.

Pagājušajā gadā maratons notika pirmo reizi un guva atzinību un labas atsauksmes no dalībniekiem. Tāpēc šogad airētāju interese ir liela, un maratons ir iekļauts arī starptautiskos sacensību kalendāros.

Lielo interesi par maratonu skaidro viens no tā organizatoriem, Supfit.lv vadītājs Ansis Dobelis: “Pasākumu veidojam tā, lai tas vienlaikus būtu neaizmirstams piedzīvojums dabā, sevis pārvarēšanas izaicinājums, kā arī sacensības. Tas ļauj pasākumam pulcēt dalībniekus ar ļoti dažādu motivāciju. Turklāt maratonā ir iespēja startēt gan tautas klasē, gan sporta klasē, gan arī veidot komandu, lai airētu kopā ar draugiem vai kolēģiem.”

Šobrīd maratonam pieteikušies un savu dalību apstiprinājuši jau vairāk nekā simts dalībnieku no 8 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Polijas, Austrijas, Nīderlandes un Kostarikas. Ņemot vērā interesi par maratonu, organizatori prognozē, ka šogad uz starta varētu stāties pat 300 vai vairāk airētāju.

Pasākuma unikalitāti labi raksturo viens no organizatoriem, “Aktīvā tūrisma centrs Eži” vadītājs Rolands Melbārdis: “Aizvadītajā gadā maratonā guvu pieredzi ne tikai kā organizators, bet arī kā dalībnieks. Tādēļ esmu pārliecināts, ka šis kļūs par atpazīstamu starptautisku pasākumu. Pirmkārt, jo nav citas upes Eiropā, kas tik skaisti plūstu tieši simts kilometrus no teiksmaina ezera līdz jūrai. Otrkārt, upe ir krāšņa un daudzveidīga, ar dabisku ainavu un noturīgu ūdens tecējumu. Treškārt, organizatoru komanda paši ir aizrautīgi SUP entuziasti, un pasākums ir dzimis tieši no pašu pieredzes Salacā.”

“SUP King Marathon – Salaca 100” starts tiks dots agrā 3. maija rītā Vecatē – vietā, kur Salaca iztek no Burtnieku ezera. Airēšanas maršruts vedīs pa Salacas upi līdz tās ietekai Baltijas jūrā. 100 km distance dalībniekiem būs jāpieveic 24 stundu laikā. Maratonam dalībnieki var reģistrēties oficiālajā interneta vietnē - www.salaca100marathon.lv.

Maratona dalībniekiem tiks nodrošināts atbalsts visa pasākuma laikā. Upes krastos ik pēc 20–30 km būs organizatoru nodrošinātas atpūtas vietas, kur dalībnieki varēs atvilkt elpu, uzlādēt telefonu, papildināt ūdens krājumus un saņemt citu nepieciešamo palīdzību un atbalstu. Tāpat dalībniekiem tiks nodrošināts transports starp pasākuma starta un finiša vietām, kā arī iespēja izstāties distances laikā, ja kādu iemeslu dēļ nebūs iespējas pabeigt distanci.

Pasākumu organizē “Aktīvā tūrisma centrs Eži” un SUP piedzīvojumu organizācija “Supfit.lv”, to atbalsta Valmieras novada un Limbažu novada pašvaldības.

Vairāk par maratonu uzzināt un tam pieteikties var pasākuma oficiālajā mājaslapā www.salaca100marathon.lv.

Avots: Salaca100marathon.lv


celojumubode - 3884
Nāc un piedalies Putnu dienu ekskursijā

Nāc un piedalies Putnu dienu ekskursijā

Pavasara Putnu dienu ietvaros 6. aprīlī ikviens aicināts piedalīties velo ekskursijā “Braucam vērot putnus” Svētes palienē

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene"

24. maijā no Madonas "Smeceres sila" startē klasiskais autofotoorientēšanās rallijs, braucienā iepazīstot pilis, muižas, dabu un vietējos mājražotājus.

EUR 35 | Madonas TIC

Literārā autobusa tūre

Literārā autobusa tūre "Glabāts atviltnē"

Pirmo reizi Latvijā un Tukuma novadā tiks atzīmēta Starptautiskā Personību muzeju diena. Stāsti par viņu dzīvesstāstiem un dzīvestelpām un par vērtībām

Tukuma TIC

Stipro Skrējiens 2025

Stipro Skrējiens 2025

Atgriežas "Cinevilla". Šajā reizē ir īpaši padomāts, lai skrējienā un šajā piedzīvojumā varētu piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma.

Tukuma TIC

Karogu brauciens Tukumā

Karogu brauciens Tukumā

11.maijā, starts Lidostā "Jūrmala". Aiciniet līdzi draugus, radus un kaimiņus, izdekorējiet auto un dodieties ceļā.

Tukuma TIC

"Sieviete Dieviete" tautas deju koncerts

Vidējās paaudzes deju kolektīva “Vidums” un draugu lielkoncerts.

Tukuma TIC

Satiec savu meistaru!

Satiec savu meistaru!

No 4. līdz 6. aprīlim arī Tukuma novadā notiks unikāli meistardarbnīcu pasākumi Vislatvijas akcijas “Satiec savu meistaru!” ietvaros.

Tukuma TIC

Ekskursijas Kodolraķešu bāzē Zeltiņos 2025

Ekskursijas Kodolraķešu bāzē Zeltiņos 2025

2025. gadā vienu reizi mēnesī tiek organizētas atvērtās ekskursijas Kodolraķešu bāzē Zeltiņos kopā ar gidu! Piesakies, atklāj, uzzini!

Alūksnes TIC

Disco night - Spring Sensation

Disco night - Spring Sensation

Pievienojies aizraujošai Disco Party Night, kur mirdzošās gaismās saplūst mūzika, deja un bezrūpīga jautrība kopā ar DJ Zane Stocka!

EUR 20 | Baltic Beach Hotel & SPA

Kandavas pilsētas svētki

Kandavas pilsētas svētki

"Kandavā kā kūrortā" - aizrauoši, sirsnīgi, jestri un lustīgi notikumi vasaras ieskaņā.

Tukuma TIC

"Mājas kafejnīcu dienas" Preiļu novadā

Aicinām šogad ieplānot 26. un 27. jūliju, lai apmeklētu "Mājas kafejnīcu dienas 2025" Preiļu novadā

Preiļu novada TIC

Edvarda Strazdiņa pirmais solo koncerts

Edvarda Strazdiņa pirmais solo koncerts

Koncerts “Uz Tukumu pēc smukuma” kurā būs iespēja dzirdēt Edvarda lielākos hitus no albuma “Lauku dzīves miera osta”.

Tukuma TIC

Vimbu svētki Bauskā: “Labi būt dabā!”

Vimbu svētki Bauskā: “Labi būt dabā!”

Bauska ir viena no vimbu makšķerēšanas galvaspilsētām, tāpēc 20. aprīlī Mūsas upes labajā krastā notiks jau septītie “Vimbu svētki”.

Bauskas TIC

Aktualitātes nedēļas nogalē

Aktualitātes nedēļas nogalē

Pavasaris atnes ne tikai siltākus laikapstākļus, bet arī daudzveidīgus un aizraujošus kultūras pasākumus Tukuma novadā.

Tukuma TIC

Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku 2025!

Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku 2025!

Viens no Bānīša zemes gaidītākajiem pasākumiem sporta cienītājiem ir Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku 2025, kas šogad norisināsies 3. maijā.

Alūksnes TIC

"Satiec savu meistaru" Bauskas novadā

Bauskas novadā "Satiec savu meistaru!” šogad pulcēs meistarus un to "mācekļus" 5. un 6. aprīlī!

Bauskas TIC

SPA atpūta, gaidot pavasari

SPA atpūta, gaidot pavasari

Atpūta Jūrmalā, Siguldā, Rojā... Izbaudiet atpūtu un pavasara atnākšanu Latvijā

EUR 99 | Estravel Latvia

Pārgājiens piekrastē

Pārgājiens piekrastē

Veselībau veicinošs pārgājiens ar Ilzi Luteri. Alabatros Home - Plieņciema skatu laukums - Albatross Home, kur Jūs sagaidīs silta, uz uguns vārīta zupa un sarun

Tukuma TIC

Mazo ražotāju Lieldienu tirdziņš.

Mazo ražotāju Lieldienu tirdziņš.

Saule ir sākusi spīdēt košāk un pavism drīz gaidīsim Jūs Tukuma novada mazo ražotāju tirdziņā.

Tukuma TIC

April april balllīte Jaunpils pilī

April april balllīte Jaunpils pilī

Toms Felkers pārsteigs ar roku veiklību un ilūziju spēku, bet pēc tam DJ Vento iegriezīs ballllīti.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -