Līva Buliņa | 2025.03.17
Viktora Ķirpa Ates muzejs, kam šogad aprit 40 gadi kopš muzeja dibināšanas, izceļas ar savu Vidzemes lauku sētas burvību, saglabājot un atklājot apmeklētājiem autentisko latviešu zemnieka dzīvesveidu. Tā ir vienīgā šāda veida brīvdabas ekspozīcija Ziemeļvidzemē, kur apmeklētāji ne tikai var aplūkot senču darba rīkus, bet arī pamēģināt tos darbībā.
Muzeja ekspozīcijā ir vairāk nekā 6500 priekšmetu, kas izvietoti 13 dažādās ēkās, no kurām 12 ir atvērtas apmeklētājiem. Šī vieta kļuvusi par īstu dzīvo vēstures liecību, kur senās tradīcijas un zināšanas tiek nodotas tālāk paaudzēm.
Viens no gada lielākajiem un tradīcijām bagātākajiem notikumiem ir Pļaujas svētki, kas tradicionāli norisinās otrajā septembra sestdienā. Šajos svētkos muzejs pulcē seno amatu pratējus, amatniekus un mājražotājus, kuri demonstrē lauku darbus un sniedz iespēju ikvienam izjust senās lauku dzīves ritmu.
2025. gada pasākumu programma
15.04. - 20.09. Līgsmas Ķirpes rotu izstāde.
19.04. Ottes Lieldienas – pavasara sagaidīšana ar senlatviešu rituāliem.
17.05. Muzeju nakts.
21.06. Saulgrieži Vidzemes lauku sētā.
21.07. Muzeja 40 gadu jubilejas svinības.
27.07. Saimnieču dienas lustes Annas pagastā.
13.09. Plaujas svētki Ottesmuižā.
09.10. Izstāde "Verneram Caukam 110”.
Decembrī – Ziemassvētku izglītojošās programmas bērniem un pieaugušajiem.
Laipni aicināti piedzīvot lauku sētas burvību un tradīciju spēku! Adrese: Ate, Annas pagasts, Alūksnes novads


No 20. līdz 22. maijam Ventspilī norisināsies Kurzemes biznesa forums, kas šogad veltīts IT nozares izaicinājumiem mākslīgā intelekta laikmetā.
Ventspils TIC
.png)
Š.g. 23.maijā Līvānu novada Jersikas pagastā Bucenieku stadionā notiks “Medusmaizes svētki”, kas pulcēs gan gardēžus, gan jomas profesionāļus, gan tos, kuri mīl baudīt! Visas dienas garumā – aizraujoša un daudzveidīga no...
EUR 10 | Līvānu TIC

Kandavas pilsētas svētki aicinās iekāpt krāsainā notikumu karuselī, kur prieks, kustība un svētku noskaņa savīsies vienā virpulī.
Tukuma TIC

No 29. marta līdz 8. maijam Burtnieku Kultūras centrā būs skatāma izstāde “Valmieras novada brunči”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

DAGAMBA atgriežas ar jaunu programmu – MOZARTALLICA! Grupa, kas nojauc robežas starp klasiku un roku, radīs pieredzi, ko atcerēties!
Rēzeknes pilsētas TIC

Svētdien, 10.maijā Kultūrtelpa “Akustika” Māmiņdienā aicina Tevi – atved savu mammu vai omīti uz koncertu!
EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Maija garšas brančs aicinās baudīt izsmalcinātu un pavasarīgu kulināro pieredzi kopā ar šefpavāru Mārtiņu Zelmeni.
Tukuma TIC

Aicinām apmeklēt Muzeju nakts norises Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrā, iepazīstot Zilākalna stāstu caur orientēšanās spēli
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.
Rēzeknes pilsētas TIC

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā plkst. 12.00, Ventspils Rātslaukumā notiks svinīgs koncerts “Mūsu dziesma – mūsu spēks”.
Ventspils TIC

9. maijā Piedzīvojumu parkā ar velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Šogad īpašs jaunums – Tūrisma informācijas tirgus!
Ventspils TIC

Aizraujošs pārgājiens Jaunmoku pils apkārtnē aicinās doties dabā kopā ar Latvijas valsts mežu mežierīcības meistaru un iepazīt meža bagātības jaunā skatījumā.
Tukuma TIC

KOPĀ BŪT IR PIEDZĪVOT: Tūrisma rallijs “KODS: GULBENE” – ģimenēm, draugiem, uzvarētājiem!
Gulbenes novada TIC

2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.
Jūrmalas TIC

29. Gaujas plostnieku svētkos – 16. maijā plkst. 20.00 Strenču pludmalē pie Gaujas Intars Busulis un Abonamenta orķestris.
EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

23. maijā Valmiermuižas alus darītavā būs Muzeju nakts norise “Mucas ceļš”, aicinot iepazīt Degalus pagrabu plkst. 19.00, 20.00, 21.00, 22.00
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.png)
Iepazīsties ar pavasara ekskursiju piedāvājumu skolēnu grupām Ventspilī.
Ventspils TIC

16. maijā plkst. 9:00 Mujānu biedrības nams aicina uz Rītausmas pilatēm un Hangu relaksāciju ar Alisi un Artūru Lūkiniem. Pieteikšanās e-pastā info@mujani.lv
EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde