Liene Ozola | 2025.03.21
2025. gada 19. martā Rīgas brīvostā, piedaloties Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijai, Satiksmes ministrijai, Ekonomikas ministrijai, Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Latvijā, pārstāvjiem no Latvijas ostām un citiem LVR Flote sadarbības partneriem, prezentēts ostas tehnisko pakalpojumu sniedzēja SIA “LVR Flote” jaunais daudzfunkcionālais ledus klases kuģis LAURA.
Rīgas brīvostas pārvalde un tās kapitālsabiedrība LVR Flote, veiksmīgi piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu Eiropas infrastruktūras savienošanas mehānisma (CEF) militārās mobilitātes programmas ietvaros un saņemot atbalstu no Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA), ir iegādājusies jaunu daudzfunkcionālu ledus klases kuģi.
Viesnīca piedāvā komfortablus numurus, mājīgu restorānu, smēķēšanas salonu, biljardu, krievu un turku pirtis, burbuļvannu.
TAKA
Kuģa iegāde veikta atbilstoši LVR Flote stratēģijai, kas paredz kuģu flotes modernizāciju, lai nodrošinātu efektīvāku LVR Flote pakalpojumu sniegšanu atbilstoši uzņēmuma vīzijai – būt par kvalitatīvāko ostu tehnisko pakalpojumu sniedzēju, tādējādi stiprinot Latvijas ostu konkurētspēju. Kuģa LAURA daudzfunkcionalitāte ļauj to izmantot ledus laušanas operācijām, navigācijas tehnisko līdzekļu apkalpošanai, dziļummērījumu veikšanai, kā arī atbalsta sniegšanai glābšanas un piesārņojuma seku likvidācijas darbos.
Kuģa tehniskā funkcionalitāte un modernais aprīkojums paver iespējas jaunai sadarbībai un inovatīvu pakalpojumu attīstībai, īpaši atzīmējot aizsardzības nozari. Kuģis ir duālas pielietojamības un vajadzības gadījumā var sniegt atbalstu gan kā militārās apgādes kuģis, gan sniegt atbalstu glābšanas operācijās.
LAURA ir hibrīdpiedziņas kuģis un pirmais kuģis ostas tehniskajā flotē, kurš akvatorijā var veikt darbus, izmantojot elektropiedziņu. Tas ir būtisks solis vides mērķu sasniegšanā, kā arī jūrniecības inovāciju attīstībā Latvijā.
Kuģa būvnieks ir Igaunijas kuģu būvētava Baltic Workboats AS sadarbībā ar Nīderlandes kuģu būvētavu DAMEN Shipyards, kas ir kuģa korpusa ražotājs. Projekta veiksmīgai īstenošanai tehniskās specifikācijas izstrādē LVR Flote koordinēti iesaistīja Latvijas lielās ostas, Latvijas Jūras administrāciju un aizsardzības nozares pārstāvjus, lai nodrošinātu visu pušu vajadzību ievērošanu kuģa duālo spēju pielietošanā.
“LVR Flote ir iegādājusies šo kuģi saskaņā ar uzņēmuma redzējumu par visaptverošu un koordinētu tehnisko pakalpojumu sniegšanu Latvijas ostās. Jaunais kuģis sniedz iespēju attīstīt jaunus sadarbības projektus gan Latvijā, gan Baltijas jūras reģionā. Vērts atzīmēt, ka kuģim ir neierobežots navigācijas rajons, kas nozīmē arī mūsu darbības paplašināšanas iespējas, sekmējot Latvijas ostu konkurētspēju un Latvijas tehnisko pakalpojumu konkurētspēju visā Baltijas jūras reģionā,” jaunā kuģa prezentācijā uzsvēra LVR Flote valdes loceklis Kaspars Ozoliņš.
Kuģa pielietojums plānots esošo LVR Flote pakalpojumu ietvaros, kā arī jaunu pakalpojumu attīstībai, piemēram, grunts izlīdzināšanas darbiem, personāla un aprīkojuma pārvadājumiem, apgādei militārām vajadzībām, ārkārtas tehniskai palīdzībai, glābšanas un meklēšanas operācijām. Potenciāli kuģis varētu tikt izmantots arī vēja parku un jūrā esošo komunikācijas infrastruktūras sistēmu apkalpošanā.
“Vēlos uzsvērt, ka tik moderna un daudzfunkcionāla kuģa ienākšana flotē paver jaunas iespējas arī mūsu partneriem gan Latvijas ostās, gan visā Baltijas jūras reģionā. Mēs, LVR Flote, esam atvērti sadarbībai, lai kopā realizētu jaunus ambiciozus mērķus un tādējādi kopējiem spēkiem stiprinātu Latvijas ostu un reģiona konkurētspēju,” turpina Kaspars Ozoliņš.
Tradicionālās kuģa iesvētīšanas ceremonijas gods pasākumā tika dots kuģa krustmātei Ancei Krauzei. Kuģa vārdu LAURA izvēlējies LVR Flote kolektīvs, pēc LVR Flote tradīcijas, daudzfunkcionālajiem kuģiem dodams vārds uz “L” burta, līdzās LĪVAI un LĪNEI.
Projekta kopējās izmaksas ir 10 785 000 EUR, un CINEA piešķirtais ES līdzfinansējums veido līdz 50% no projekta attiecināmajām izmaksām.
Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi!
Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu.
Preiļu novada TIC
koncerts 2 daļās: 1. daļa – “Apskāviens”, 2. daļa – “Muļķa sirds”. Pārtraukumā: Deju skolas grāmatas un citu suvenītu iegāde, fotoizstāde “Kustībā...”
Tukuma TIC
Akcijas ietvaros ikviens ir aicināts doties atklāt jaunas vietas un objektus!
Bauskas TIC
31.maijā Ziemeļlatgalē - Balvu novadā norisināsies tradicionālās auto orientēšanās sacensības dāmām ”Prieka tūre”.
Balvu TIC
Sestdien 31. maijā 18.30 Ērmaņu muižā, kur saimnieko muižnieks Uģis Prauliņš, aicināti uz 2025. gada sezonas atklāšanas pasākumu!
Alūksnes TIC
Jau esošajam audio gidu tīklam - Ērgļi, R. Blaumaņa muzejs "Braki", Ziestu kalns, Gaiziņkalns un Madona, ir pienākuši klāt vēl divi audio stāsti.
Madonas TIC
Šogad Preiļu novadu akcijā pārstāvēs 5 dalībnieki - Raiņa muzejs "Jasmuiža", Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Vārkavas novadpētniecības muzejs u.c.
Preiļu novada TIC
Gaidot vasaru, klajā nācis netradicionāls Madonas novada tūrisma ceļvedis. Tas informē par ceļošanas iespējām ģimenēm ar bērniem, skolu klasēm un nometņu grupām
Madonas TIC
Preiļu muižas komplekss un parks– lielākais pilsētvides ainavu parks Latvijā, kurš apbur ne vien ar savu romantisko veidolu, bet arī arhitektūras pērlēm.
Preiļu novada TIC
Kuru virzienu izvēlēties, lai atklātu un iepazītu Bauskas novadu šajās brīvdienās? Mēs palīdzēsim ar idejām - dodies piedzīvojumā!
Bauskas TIC
42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas. Krēsla. Āžu kalns, Tukums.
Tukuma TIC
Pastaru vējdzirnavas ir vienīgās Latvijā rekonstruētās holandiešu tipa dzirnavas ar grozāmo vējtveres mehānismu.
Preiļu novada TIC
Pludmales kafejnīca "Pampūkas" gatavojas sezonas atklāšanai Mātes dienā! Tiek "vārīti" pirmie saldējumi, ar kuru garšām vari iepazīties "Pampūku" Facebook lapā.
Preiļu novada TIC
Aicinām uz Baltijas Pārgājienu Tūrisma konferenci un pārgājienu gar jūru!
Lauku Ceļotājs
Šogad Līgosvētkos un Jāņos būs četras brīvdienas atpūtai. Atvēliet laiku sevi palutināšanai ar procedūrām un vingrošanas nodarbībām - veseLīgošanai!
EUR 297 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Dodoties Rundāles virzienā, nokļūsti īstenā vēstures ceļojumā!
Bauskas TIC
Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā tālumā».
Jēkabpils novada TIC
Izbaudi siltās dienas pastaigājoties Preiļu muižas kompleksa un parka plašajā teritorijā. Viss zied un zaļo!
Preiļu novada TIC
Vairāk nekā 220 koka skulptūras, kas attēlo Bībeles tēlus un ainas, harmoniski iekļaujas apmēram 20 hektāru plašā ainavā kopā ar dārziem un mākslīgajiem dīķiem.
Preiļu novada TIC