Toms Briedis | 2025.04.10
Baltijas reģionā lielākais autobusu pārvadājumu uzņēmums Lux Express vērsies Satiksmes ministrijā (SM) ar oficiālu iesniegumu, kurā lūdz kompensēt braukšanas maksas atvieglojumu radītos zaudējumus komerciālo reisu izpildē Latvijā, informēja uzņēmumā.
“Šīs ir jau otrā oficiālā vēstule valsts iestādēm ar šāda veida lūgumu, ņemot vēra to, ka Lux Express Latvijā jau gandrīz gadu veic komercreisu pārvadājumus un pārvadā pasažierus ar valsts piešķirtajiem braukšanas maksas atvieglojumiem, taču nav saņēmis nekādu kompensāciju,“ saka Lux Express Latvija valdes loceklis Aldis Ķibēns.
oncertā izskanēs jaunā komponista Miķeļa Dzenuškas svīta “Latvijas zivis”
Tukuma TIC
Pirms uzsākt pasažieru komercpārvadājumus reģionālās nozīmes maršrutā Liepāja–Rīga–Daugavpils pērnā gada maijā, mēs saņēmām mutiskas garantijas no Autotransporta direkcijas (ATD) un SM, ka valsts izveidos kompensāciju regulējumu, norāda A. Ķibēns, piebilstot, ka, nu, ir pagājis vairāk nekā gads un šajā procesā nav redzama nekāda virzība uz rezultātu. Turklāt 2025. gada februārī ATD atteicās piešķirt kompensāciju, norādot uz trūkstošu likumisko regulējumu šādu maksājumu aprēķināšanai un izmaksai.
Līdz 2024.gada beigām, Lux Express godprātīgi nodrošinot pasažieru pārvadājumu pakalpojumus, tostarp pasažieru kategorijām – bērni, personas ar invaliditāti un citām, ir cietis vērā ņemamus zaudējumus, kas pārsniedza 317 tūkstošus eiro.
Lux Express iesniegumā SM norādīts, ka kompensācijas pieprasījums balstīts uz Eiropas Savienības regulām un Eiropas Savienības Tiesas spriedumu, kas nosaka dalībvalstu pienākumu atlīdzināt sabiedriskā pakalpojuma sniedzējiem zaudējumus, kas rodas no valsts uzliktu atvieglojumu ievērošanas.
“Mēs joprojām ceram, ka SM rīkosies saskaņā ar Latvijas un Eiropas Savienības tiesību normām un nodrošinās likumā noteikto kompensāciju izmaksu. Turklāt mēs esam aicinājuši Satiksmes ministru uz tikšanos, lai pārrunātu šos jautājumus, kā arī komercpārvadājumu attīstību Latvijā un tās pozitīvo ietekmi uz Latvijas budžetu,” uzsver Lux Express Latvija valdes loceklis.
Iepriekš ziņots, ka pērn nepilnu astoņu mēnešu laikā Lux Express Latvijā iekšzemes maršrutos pārvadājis vairāk nekā 200 tūkstošus pasažieru. Laika posmā no maija līdz gada beigām uzņēmums Latvijas iekšzemes reisos ir pārvadājis vairāk nekā 10 tūkstošus ārvalstu viesu, kurus nogādājis Liepājā un Daugavpilī. Lielākais tūristu skaits ir bijis no Igaunijas, tiem seko vācieši un tūristi no citām valstīm. Visi reisi maršrutos Rīga–Liepāja un Liepāja–Daugavpils tiek veikti ar 2023. gadā ražotajiem autobusiem “Irizar i6s Efficient”, kas piedāvā vienu no augstākajiem komforta līmeņiem nozarē. Turklāt visos autobusos pieejamas tualetes, wi-fi, mediju ekrāni ar saturu arī latviski, kā arī bezmaksas karstie dzērieni.
Ģimenes spēka dienu “Smaidot kopā” – notikumu, kurā apvienosies daba, kustība, radošums un mūzika.
Tukuma TIC
Vīru koris "Gaudeamus" atskaņos latviešu komponista Uģa Prauliņa unikālo tautas mūzikas ciklu "Pagānu gadagrāmata".
Tukuma TIC
Aicinām vasaras brīvdienas pavadīt radošā gaisotnē un piedāvājam idejas, kurp doties un ko darīt Balvu novadā!
Balvu TIC
TOP pasaules kokteiļi, leģendāras karbonādes un atmosfēra, kas paliek atmiņā!
Rēzeknes pilsētas TIC
Aktīva atpūta dabā ir tieši tas, kas piestāv ikvienam gadalaikam!
Bauskas TIC
Vienīgais profesionāli aprīkotais āra baseins Baltijā ar burbuļvannām, saunu un bērnu zonu – +27°C ūdens, saule un enerģija vienuviet!
Rēzeknes pilsētas TIC
Vīru koris "Gaudeamus" atskaņos latviešu komponista Uģa Prauliņa unikālo tautas mūzikas ciklu "Pagānu gadagrāmata".
Tukuma TIC
Trīs augusta nedēļas nogales Balvu novadā būs piepildītas ar dažādiem daudzveidīgiem kultūras, sporta un atpūtas notikumiem! Tiekamies!
Balvu TIC
Piedalies Latvijas - Lietuvas tūrisma apceļošanas akcijā “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē! - iepazīsti Bauskas, Biržu, Pasvales, Pakrojas, Jonisķu rajonus!
Bauskas TIC
TOP pasaules kokteiļi, leģendāras karbonādes un atmosfēra, kas paliek atmiņā!
Rēzeknes pilsētas TIC
30. jūlijs–3. augusts – dzīvesprieks, mūzika un pārsteigumi Rēzeknē! Gājiens, koncerti, sporta vakars, bērnu diena un vēl vairāk! Svinam kopā Latgales sirdī!
Rēzeknes pilsētas TIC
Ar noteikumiem uz vietas iepazīstinās čempionāta tiesnesis Ainis Noviks, vīngliemežu audzētavas Preiļos "Ošu mājas" saimnieks.
Preiļu novada TIC
Vasara ir īstais laiks, kad baudīt gardu maltīti brīvā dabā – uz kafejnīcu vai restorānu āra terasēm.
Bauskas TIC
Līz 02.SEPTEMBRIM izmanto papildu atlaidi pilnvērtīgai atpūtai galamērķos - ĒĢIPTE, APVIENOTIE ARĀBU EMIRĀTI un TENERIFE🌴✈️
Coral Travel Latvia
“Vasaras vakari Liepājas teātrī” ietvaros un piedāvā leģendāru latviešu grupu – “Pērkons”, “Jumprava”, “Sīpoli”, “Līvi”
Tukuma TIC
6. septembrī jau 25 reizi Baltijā vienīgā regulāri kursējošā šaursliežu vilciena jeb Bānīša brauciens kļūst par svētkiem, uzsākot rudens sezonas svinības.
Alūksnes TIC
Preiļu parka svētkos, 2. augustā norisinājās 5. Latgales gliemežu skriešanās čempionāts
Preiļu novada TIC
“Ausmeņa Kebabs” – Rēzeknes jauniešu iecienītākā satikšanās vieta ar austrumu garšu, draudzīgu atmosfēru un vasaras terasi.
Rēzeknes pilsētas TIC
6.septembrī ikviens būs gaidīts uz ikgadējiem Bānīša svētkiem, kas šogad notiks jau 25.reizi. Svētki šogad norisināsies zem devīzes “Tā nav dzīve, tas ir kino!"
Gulbenes novada TIC