Lieldienās Ogrē atver vienu no novadā iespaidīgākajām pēckara perioda auto tehnikas ekspozīcijām

Lieldienās Ogrē atver vienu no

Foto: Gunta Šmidre | Autors: Gunta Šmidre | 2025.04.22

No 2025. gada 20. aprīļa Ogrē, Druvas iela 4d apskatāma viena no novadā iespaidīgākajām pēckara tehnikas kolekcijām “Tehnika no pagātnes”. Tās izveidotājs un radītājs Jānis Buka vienkopus savācis ne tikai pamatīgu žiguļu, gaziku, zapiņu, moskviču kolekciju – ekspozīcijā skatāmas vēl neskaitāmi daudz interesantu tehnisku lietu - gan velosipēdi, smagā tehnika, ceļa zīmes, milicijas zižli, dažnedažādi fotoaparāti, mopēdi, motocikli, motorolleri. Apmeklētāji varēs aplūkot arī izcilu retumu - vienu no pieciem rūpnīcā “Sarkanā zvaigzne” izgatavotajiem unikālajiem dizaina mopēdiem “Pony” .
Kolekcionārs, autoservisa “Medeo” vadītājs Jānis Buka:

“Būtībā šī kolekcija ir tā pati, ko apmeklētāji varēja redzēt pirms 5 gadiem, Ogrē, Druvas ielā 8, tikai šodien tā jau ir daudz vērienīgāka un plašāka. Kāpēc ekspozīcija nebija redzama tik daudzus gadus? Atbilde ir vienkārša- pārcēlāmies. Iekārtoties jaunās telpās, izdomāt katram auto , katrai  ar tehniku saistītai lietai savu īsto vietu – tas nebūt nav tik vienkārši. Man jau ir izstrādājies paradums- vakaros, pirms iemigšanas, parasti izdomāju, kur novietošu ekspozīcijā kādu lietu un tad nākošā rītā cenšos to realizēt.”

J.Buka stāsta, ka šobrīd kolekcija sadalīta divās daļās - ar labāko un restaurēto varēs iepazīties ikviens apmeklētājs. Taču ir vēl krājuma glabātuve kādreizējās Ogres Trikotāžas kombināta telpās - tur daudzas transporta vienības gaida savu kārtu restaurācijai, lai pēc tam nomainītu kādu kolekcijā esošo auto.

Jānis Buka smej, ka pie 15. iegādātās automašīnas, viņa aizraušanos novērtējusi arī sieva Gunta. Tagad grūti būtu iedomāties, ja milzīgajā angārā kur novietota kolekcija, nebūtu viņas palīdzīgās rokas - katra automašīna jau prasa aprūpi, kaut vai tik elementāru kā putekļu noslaucīšana vienu reizi divās nedēļās.

Ekspozīcijā “Tehnika no pagātnes” jau pie pašas ieejas šķelmīgi pretī raugās padomju laiku gāzēto dzērienu aparāti, kuru klātbūtne bija tik pierasta vēl pirms 30 gadiem Latvijas iestāžu interjera sastāvdaļa. Jāņa Buka kolekcija var lepoties ar daudz ko - gan ar gaumīgi sakārtotām telpām, gan ar 15 īpašām automašīnām, kurām piešķirts „Vēsturiskā spēkrata” sertifikāts.

Starp bagātīgo padomju laiku auto klāstu, šeit atrodas arī amerikāņu auto - 1963. gadā ASV ražotā „Buick LeSabre”, un šāds modelis ir vienīgais Baltijā, ar kuru ik pa brīdim tīk izbraukt pašam saimniekam.

Novadnieks, Rīgas Motormuzeja direktors Agris Šmits: “Katras šādas kultūrvietas rašanās pamatā ir cilvēki. Lai ko tādu radītu, ir vajadzīgs liels entuazisms un enerģija. Un es kā seno spēkratu autovēstures entuazists ļoti priecājos, ka Jānis un Gunta Bukas, ikdienā strādājot ar mūsdienu autotehniku, spēj radīt kultūrvēsturisku vietu senās tehnikas draugiem.
Ļoti uzrunā tas, ka šo ekspozīciju veidojot, Jānis Buka padomājis arī par mazajiem skatītājiem- te ir tik daudz seno rotaļu spēkratu, kuri nenoliedzami piesaistīs daudzu mazo tehnikas fanu uzmanību.”

Kolekciju „Tehnika no pagātnes” Ogrē, Druvas ielā 4d, var apskatīt, iepriekš piesakoties pa tālruni 29238787.

Avots: Gunta Šmidre


celojumubode - 3888
Strūklakas modināšanas svētki Tukumā

Strūklakas modināšanas svētki Tukumā

šogad jau trīsdesmito reizi tradicionāli 1. maijā modinām ne tikai strūklaku, bet arī saulaino pavasari, un diena tiek aizvadīta ar priecīgām čalām pilsētā.

Tukuma TIC

Karogu brauciens Tukumā

Karogu brauciens Tukumā

vienotības un patriotisma apliecinājums – mūsu iespēja kopā ar paceltiem Latvijas karogiem parādīt lepnumu par savu valsti un valodu!

Tukuma TIC

TEĀTRIS |

TEĀTRIS | "Kopdzīves ģenerālmēģinajums"

Šajā iestudējumā par teātri daudz nerunāsim, kaut gan Viņš ir režisors, Viņa – dramaturģe, un lugā darbojas arī divi aktieri.

Tukuma TIC

2 nakšu atpūta Jūrmalā

2 nakšu atpūta Jūrmalā

Darba dienu piedāvājumi pāriem un ģimenēm // Baltic Beach Hotel & SPA // līdz 30.05.

EUR 180 | Estravel Latvia

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene"

24. maijā no Madonas "Smeceres sila" startē klasiskais autofotoorientēšanās rallijs, braucienā iepazīstot pilis, muižas, dabu un vietējos mājražotājus.

EUR 35 | Madonas TIC

Apskates vietas ģimenēm ar bērniem

Apskates vietas ģimenēm ar bērniem

Laiku kopā ģimenēm ar bērniem var baudīt vairāk kā 17 apskates objektos, kur iespējams ir itin viss!

Bauskas TIC

Izstādes Tukumā un apkārtnē

Izstādes Tukumā un apkārtnē

Aicinām kultūras un mākslas cienītājus apmeklēt dažādas izstādes Tukumā un apkārtnē aprīļa mēnesī.

Tukuma TIC

Lieldienu lustes Tukuma pusē

Lieldienu lustes Tukuma pusē

Tukuma novads aicina pavadīt Lieldienas kopā – ģimeniski, radoši un jautri. Aktivitātes katrai gaumei un vecumam.

Tukuma TIC

Iepazīsti Bauskas novada stāstu

Iepazīsti Bauskas novada stāstu

Ikviens interesents ir aicināts aplūkot Bauskas novada vēstures atspoguļojumu hronoloģiski, laika līnijā no 9.gs. līdz 19. gs. beigām.

Bauskas TIC

Stipro Skrējiens 2025

Stipro Skrējiens 2025

Atgriežas "Cinevilla". Šajā reizē ir īpaši padomāts, lai skrējienā un šajā piedzīvojumā varētu piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma.

Tukuma TIC

Aktualitātes nedēļas nogalē

Aktualitātes nedēļas nogalē

Pavasaris atnes ne tikai siltākus laikapstākļus, bet arī daudzveidīgus un aizraujošus kultūras pasākumus Tukuma novadā.

Tukuma TIC

Pavasara ziedēšana Tukuma pusē

Pavasara ziedēšana Tukuma pusē

Tukuma pusē vietu, kurp doties pārgājienos dabā, ir daudz. Atliek vien izvēlēties sev sirdij tīkamāko.

Tukuma TIC

Muzikāls dzejas un vīna baudīšanas vakars

Muzikāls dzejas un vīna baudīšanas vakars

Dzeja, mūzika un izsmalcināts vīns – viss vienā maģiskā vakarā Jaunpils pils iekšpagalmā!

Tukuma TIC

 Ekskluzīvais Pavasara Piedāvājums!

Ekskluzīvais Pavasara Piedāvājums!

Veic rezervāciju, rakstot uz reservations@bellevue.lv Piedāvājums spēkā no 01.04.2025 līdz 30.09.2025

EUR 150 | Bellevue Park Hotel Riga

Džeza koncerts “Jazz ar Māri Briežkalnu”

Džeza koncerts “Jazz ar Māri Briežkalnu”

Mazajā Mežotnes pilī 25. aprīlī ar īpašu koncertu viesosies Māra Briežkalna kvintets kopā ar vairākiem neparastiem viesiem.

Bauskas TIC

HORIZONTA KAUSS- orientēšanās Alūksnē

HORIZONTA KAUSS- orientēšanās Alūksnē

Orientēšanās Klubs “Alūksne” 2025. gada sezonā piedāvā aizraujošu HORIZONTA KAUSU. Tas sastāvēs no 6 aizraujošiem posmiem- vienu reizi mēnesī.

Alūksnes TIC

Treniņu diena Musa Raceland trasē

Treniņu diena Musa Raceland trasē

Tava iespēja izkustināt tehniku un sevi pirms sezonas starta! Musa Raceland – ātra, dinamiska, perfekta testiem.

Bauskas TIC

Pārgājiens piekrastē

Pārgājiens piekrastē

Veselībau veicinošs pārgājiens ar Ilzi Luteri. Alabatros Home - Plieņciema skatu laukums - Albatross Home, kur Jūs sagaidīs silta, uz uguns vārīta zupa un sarun

Tukuma TIC

Lieldienu svinēšana Tukumā

Lieldienu svinēšana Tukumā

Bagāta programma ar tradicionālām svētku izdarībām - radošās darbnīcas, trušu māja un kazlēni, Cilpošanas spēle, rotaļas, muzikāli izklaidējošā programma.

Tukuma TIC

Jūrtakas Konference un Pārgājiens!

Jūrtakas Konference un Pārgājiens!

Aicinām piedalīties Baltijas Pārgājienu Tūrisma Konferencē un kopīgā pārgājienā šī gada 23. -24. maijā, Apšuciemā.

Lauku Ceļotājs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -