Foto: Valmierasnovads.lv | Autors: Kristīne Markus | 2025.04.22
No 2025. gada 25. aprīļa līdz 21. jūnijam Valmieras muzeja Izstāžu namā būs skatāma tekstilmākslinieces Elīnas Lūsis-Grīnbergas izstāde “Pāri redzamajam”. Izstādes atklāšana – 25. aprīlī plkst. 16.00.
Izstāde atklāj galvenos Elīnas Lūsis-Grīnbergas radošās darbības virzienus – gobelēnu un tekstilmozaīku. Caur šiem atšķirīgajiem, savā ziņā neatkarīgajiem tekstilmākslas veidiem viņa vispilnīgāk spēj paust savas mākslinieciskās idejas un vīzijas. Mākslas darbos īpašu uzmanību Elīna pievērš kompozicionālajam risinājumam – lielu, skaidru formu pretnostatīšanu izstrādātām detaļām. Vienlaikus ikkatrs no šīm dažādajām tekstila tehnikās izpildītajiem darbiem atspoguļo vienu no viņas galvenajiem vizuālās izteiksmes līdzekļiem – “glezniecību” ar diegu.
Ieplāno maģisku vakara pasākumu Zemgalē!
Zemgales Tūrisma asociācija
Gadsimtiem cauri iezīmējas tekstilmākslas būtība – orientācija uz indivīdu, tādēļ tekstilmākslas galvenais fokuss joprojām esam mēs – cilvēki un telpa ap mums. Elīnas vēlēšanās ir, lai viņas mākslas darbi būtu tās mūsu dzīves telpas daļa, kur mēs rodam miera un drošības sajūtu.
Elīna Lūsis-Grīnberga ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu prof. R. Heimrata vadībā, ieguvusi Mākslas maģistra grādu tekstilmākslā. Elīna ir Latvijas Mākslinieku savienības un Latvijas Tekstilmākslas asociācijas biedrs, Latvijas Tekstilmozaīkas asociācijas līdzpriekšsēdētāja un Eiropas Tekstilmozaīkas asociācijas (EQA) prezidente. Jau 35 gadus radoši darbojas kā profesionāla tekstilmāksliniece, un kopš 1985. gada aktīvi piedalās nacionālās un starptautiskās izstādēs un mākslas projektos visā pasaulē. Viņas darbi atrodas muzeju un privātpersonu kolekcijās Latvijā un ārzemēs.
Mākslinieci vienmēr ir valdzinājusi tekstilmākslas dekorativitāte un neierobežotās izteiksmes līdzekļu iespējas, kā arī izcila roku darba izsmalcinātība un unikalitāte.
Pasākuma laikā var tikt filmēts un fotografēts. Video un foto materiāli var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.
Trīs dienu garumā Madonas novada Liezēres pagastā norisināsies "Signāls EM" organizētais "Trophy rallijreids" apvidus automašīnām.
Madonas TIC
Tukuma pusē vietu, kurp doties pārgājienos dabā, ir daudz. Atliek vien izvēlēties sev sirdij tīkamāko.
Tukuma TIC
Veselībau veicinošs pārgājiens ar Ilzi Luteri. Alabatros Home - Plieņciema skatu laukums - Albatross Home, kur Jūs sagaidīs silta, uz uguns vārīta zupa un sarun
Tukuma TIC
24. maijā no Madonas "Smeceres sila" startē klasiskais autofotoorientēšanās rallijs, braucienā iepazīstot pilis, muižas, dabu un vietējos mājražotājus.
EUR 35 | Madonas TIC
Darba dienu piedāvājumi pāriem un ģimenēm // Baltic Beach Hotel & SPA // līdz 30.05.
EUR 180 | Estravel Latvia
šogad jau trīsdesmito reizi tradicionāli 1. maijā modinām ne tikai strūklaku, bet arī saulaino pavasari, un diena tiek aizvadīta ar priecīgām čalām pilsētā.
Tukuma TIC
Laivot pavasarī - tā ir skaista iespēja izbaudīt dabas ainavas Aiviekstes upes krastos. Brauciens būs aptuveni 36 km pa Aiviekstes upi ar kanoe laivām.
Madonas TIC
Andris Bulis par "Grabuli": "Mēs esam divi lieliski aktieri. Gints - lielisks, Es - otrs. "
Tukuma TIC
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadiena ar enerģisku un emocionālu priekšnesumu uzstāsies Miks Galvanovskis.
Tukuma TIC
Jau šajā svētdienā aicinām piedzīvot krāšņas Lieldienas Jasmuižā!
Preiļu novada TIC
Kad daba mostas un saules stari kļūst siltāki, arī Tukuma novadā rosība kultūrā, mākslā, sarunās un dejās paliek aktīvāka.
Tukuma TIC
Laiku kopā ģimenēm ar bērniem var baudīt vairāk kā 17 apskates objektos, kur iespējams ir itin viss!
Bauskas TIC
Pavasaris atnes ne tikai siltākus laikapstākļus, bet arī daudzveidīgus un aizraujošus kultūras pasākumus Tukuma novadā.
Tukuma TIC
Skolēnu iemīļotākās dienas gadā ir tās, kurās klase dodas izbraukumā. Gaidīsim pavasara piedzīvojumā maršrutā Madona – Cesvaine!
Madonas TIC
Piektdien, 2. maijā Alūksnes ezerā notiks laivošanas pasākums ģimenēm un draugiem “Trīs “A” Alūksnes ezerā” ar devīzi “AIRĒ – ATKLĀJ – APCEĻO!”.
Alūksnes TIC
Aicinām kultūras un mākslas cienītājus apmeklēt dažādas izstādes Tukumā un apkārtnē aprīļa mēnesī.
Tukuma TIC
Ikviens interesents ir aicināts aplūkot Bauskas novada vēstures atspoguļojumu hronoloģiski, laika līnijā no 9.gs. līdz 19. gs. beigām.
Bauskas TIC
Tava iespēja izkustināt tehniku un sevi pirms sezonas starta! Musa Raceland – ātra, dinamiska, perfekta testiem.
Bauskas TIC
Te savīsies dažādu latviešu komponistu sieviešu kora skaņdarbi ar Aspazijas dzeju un literāri muzikālu scenāriju, kura pamatā ir Raiņa un Aspazijas dienasgrāmatu un vēstuļu fragmenti.
Tukuma TIC
Ieplāno maģisku vakara pasākumu Zemgalē!
Zemgales Tūrisma asociācija