Ar pārsteidzošu performanci Liepājas Pētertirgū atklāta laikmetīgās mākslas izstāde «Bažas. Trakās dienas»

Elizabete Hartmane | 2025.05.05

2025. gada 30. aprīlī Liepājas Pētertirgū  atklāta nodibinājuma “Nodibinājums Liepāja 2027” (Liepāja 2027) organizētā laikmetīgās mākslas izstāde “Bažas. Trakās dienas.”, kas norisināsies līdz pat maija beigām.  Izstāde vienuviet pulcē septiņu mākslinieku darbus, pievēršot uzmanību šodienas sabiedrības trauksmei, patēriņa kultūrai un apzinātas izvēles nozīmei.

Izstāde ir daļa no “CreArt Radošā Eiropa” starptautiskās mākslas akcijas, kuras ietvaros maija mēnesī arī citās Eiropas pilsētās norisinās dažādi laikmetīgās mākslas notikumi neierastās vietās.

"Mākslas darbi izvēlēti dialogā ar vietu, kur mēs atrodamies. Tā kā izstāde notiek tirgū, tēma ir par patērēšanu un tās nevēlamajām blaknēm, kur patērētāji iepirkšanos izmanto ne tikai kā nepieciešamību, bet pat kā izklaidi. Bieži vien tā pat kļūst par atkarību, kurai nav redzams gals. Emocionālā mārketinga ietekmē cilvēks kļūst neapzināts, izdara tādas izvēles, kuras viņš bieži vien vēlāk nožēlo,” atklāj izstādes kuratore Ieva Rubeze.

Atklāšanas apmeklētājus ar nesamērīgā patēriņa tēmai veltītu performanci  "Vācēja" pārsteidza apvienība "Normal Babyy" (Elza Auguste Zīverte un Kristofers Knesis). Papildinot performances tēmu un turpinot pētīt cilvēka emocionālo piesaisti drēbēm un lietām, izstādes laikā pieejams drēbju apmaiņas punkts "Vācēja". Ikviens ir aicināts piedalīties šajā radošajā apmaiņā un sniegt apģērbam iespēju turpināt izdzīvot jaunus stāstus.

Kristīnes Niedrājas darbs "Iekļauts cenā" iztaujā — kas patiesībā ir ”iekļauts cenā”? Kāda ir reālā cena, ko maksājam, apmierinot savu patērētāju dabu? Līdzīgi kā invazīvie Spānijas kailgliemeži, kas ieceļojuši valstī kā nelūgti preču papildpasažieri un agresīvi ieņem vietējo ekosistēmu, arī citas patērētaju sabiedrības blaknes — piesārņojums, klimata pārmaiņas, pesticīdi pārtikā, dabas resursu izsīkšana, lētais darbaspēks, pārprodukcija un resursu izšķērdēšana — ir tas, ko dienu no dienas “iekļaujam cenā”.

Nikolas Tēraudas izstādei radītais jaundarbs “The Hectic Calm” atklāj  bažu un nemiera tematiku, kur mūsdienu cilvēks pakļauts pārsātinātai piedāvājuma telpai. Steidzīgais temps un pārbagātā vide savērpj domu plūsmu neizprotamā mudžeklī, kurā apkārt notiekošais mūžīgi svārsta iekšējo monologu .

Jāņa Šneidera darbu sērijā “Vieta” taisnās līnijas un rūtiņas simbolizē klusumu, bet izmaiņas tajās – burtus, vārdus un skaņas. Tā ir telpa bez konkrēta izmēra – ko ikviens var salīdzināt tikai ar sevi. Viens un tas pats attēls var izskatīties gan kā milzīga celtne, gan kā kaut kas ļoti mikroskopisks.

Annemarija Gulbe izstādei radījusi jaunu darbu sēriju "Sirēnas vannasistaba". Mijiedarbē ar vietu — Zivju paviljonu — un tās aromātu, flīzēm, jūras veltēm, to ķermeņiem, mītiskām būtnēm, darba fokusā izvirzot ķermeni kā preci.

Izstādes norises laikā tiks radīts īpašs jaundarbs — mākslinieks Kristaps Tinte maija mēnesī veidos jaunu sienas gleznojumu “Laipnības patvērums”, kas turpmāk pastāvīgi rotās Pētertirgus iekšpagalmu. Savā izkoptajā mākslinieciskajā valodā mākslinieks runās par apzinātību kā alternatīvu un glābiņu no iepirkšanās drudža epidēmijas.
“Bažas.Trakās dienas” norisināsies līdz 28. maijam Liepājas Pētertirgus darba laikā no pirmdienas līdz sestdienai, laika posmā no plkst. 8.00 līdz 18.00 un svētdienas no plkst. 8.00 līdz 14.00. Ieeja izstādē ir bez maksas.

Izstādi organizē nodibinājums “Nodibinājums Liepāja 2027” (Liepāja 2027), tā tiek realizēta ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” projekta “CreArt 3.0 #STRINGING_TOGETHER” līdzfinansējumu.

Avots: Liepaja2027.lv



Gardēžu festivāls “Pasēdēt uz brieža 2025”

Gardēžu festivāls “Pasēdēt uz brieža 2025”

Gardēžu festivāls “Pasēdēt uz brieža 2025” – īsts baudījums visām maņām! 6. septembrī no plkst. 17:00 līdz 23:00.

Bauskas TIC

Mājas kafejnīcu dienas Balvu novadā

Mājas kafejnīcu dienas Balvu novadā

Aicinām uz breineigu jeb brīnišķīgu sajūtu un garšu piedzīvojumu Ziemeļlatgalē 23. un 24.augustā!

Balvu TIC

Pārgājieni, izaicinājumi un uzdevumi

Pārgājieni, izaicinājumi un uzdevumi

Izzini Gaujas Nacionālo parku un Latviju kopā ar Latvian Routes maršrutiem!

EnterGauja

Brīvdienas ar ģimeni Bauskas pusē

Brīvdienas ar ģimeni Bauskas pusē

Laiks doties ģimeniskā piedzīvojumā uz Bauskas novadu, kur aizraujoši būs ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem!

Bauskas TIC

KONCERTS | Pagānu gadagrāmata

KONCERTS | Pagānu gadagrāmata

Vīru koris "Gaudeamus" atskaņos latviešu komponista Uģa Prauliņa unikālo tautas mūzikas ciklu "Pagānu gadagrāmata".

Tukuma TIC

Motormuzejs sagaidījis miljono apmeklētāju

Motormuzejs sagaidījis miljono apmeklētāju

19. augustā Rīgas Motormuzejs svinēja nozīmīgu notikumu savā pastāvēšanas vēsturē – muzejs ir uzņēmis savu miljono apmeklētāju kopš atklāšanas pēc renovācijas.

Motormuzejs

"Zīds" – garšu pieredze koncertzālē GORS

Restorāns “Zīds” koncertzālē GORS – vieta, kur garša satiekas ar kultūru. Izbaudi maltīti ar skatu uz Rēzekni – nesteidzīgi, radoši, iedvesmojoši.

Rēzeknes pilsētas TIC

Ausmeņa Kebabs – garša un kustība Rēzeknē!

Ausmeņa Kebabs – garša un kustība Rēzeknē!

“Ausmeņa Kebabs” – Rēzeknes jauniešu iecienītākā satikšanās vieta ar austrumu garšu, draudzīgu atmosfēru un vasaras terasi.

Rēzeknes pilsētas TIC

Izbaudi aktīvās atpūtas iespējas Bauskā

Izbaudi aktīvās atpūtas iespējas Bauskā

Dodies pa Mēmeli, Mūsu, Lielupi ar laivām vai SUP, iegūsti labus lomus kādā no makšķerēšanas vietām, dodies izjādē zirga mugurā un baudi vēl citas aktivitātes!

Bauskas TIC

Aicina “Mājas kafejnīcas

Aicina “Mājas kafejnīcas" Jēkabpils pusē

23. un 24.augustā aicina “Mājas kafejnīcas” Jēkabpils un Krustpils pusē.

Jēkabpils novada TIC

Rēzekne svin 740 – pievienojies!

Rēzekne svin 740 – pievienojies!

30. jūlijs–3. augusts – dzīvesprieks, mūzika un pārsteigumi Rēzeknē! Gājiens, koncerti, sporta vakars, bērnu diena un vēl vairāk! Svinam kopā Latgales sirdī!

Rēzeknes pilsētas TIC

Bānīša svētki – tā nav dzīve, tas ir kino

Bānīša svētki – tā nav dzīve, tas ir kino

6. septembrī jau 25 reizi Baltijā vienīgā regulāri kursējošā šaursliežu vilciena jeb Bānīša brauciens kļūst par svētkiem, uzsākot rudens sezonas svinības.

Alūksnes TIC

6 idejas radošām brīvdienām Ziemeļlatgalē

6 idejas radošām brīvdienām Ziemeļlatgalē

Aicinām vasaras brīvdienas pavadīt radošā gaisotnē un piedāvājam idejas, kurp doties un ko darīt Balvu novadā!

Balvu TIC

Džeza vakars Latvijas Zivis

Džeza vakars Latvijas Zivis

oncertā izskanēs jaunā komponista Miķeļa Dzenuškas svīta “Latvijas zivis”

Tukuma TIC

✈️ -70EUR VASARAS KOLEKCIJA 2026

✈️ -70EUR VASARAS KOLEKCIJA 2026

Ir īstais laiks plānot savas nākamā gada brīvdienas! LĪDZ 02.09. rezervē ceļojumu kādā no Turcijas VASARAS KOLEKCIJAS '26 viesnīcām par īpašu cenu!

Coral Travel Latvia

Atvērta pieteikšanās Zaļajam Sertifikātam!

Atvērta pieteikšanās Zaļajam Sertifikātam!

Tūrisma uzņēmēji laukos aicināti pieteikties bezmaksas apsekojumam un “Zaļā sertifikāta” saņemšanai!

Lauku Ceļotājs

KONCERTS | Pagānu gadagrāmata

KONCERTS | Pagānu gadagrāmata

Vīru koris "Gaudeamus" atskaņos latviešu komponista Uģa Prauliņa unikālo tautas mūzikas ciklu "Pagānu gadagrāmata".

Tukuma TIC

Lielstraupes pils svētki jau 23. augustā!

Lielstraupes pils svētki jau 23. augustā!

Lielstraupes pils svētki atgriežas ar torņa mūziku, baroku un kūkām! Uz tikšanos Lielstraupes pilī!

Cēsu TIC

POP-UP TIRDZIŅŠ RUNDĀLES AVOTOS

POP-UP TIRDZIŅŠ RUNDĀLES AVOTOS

Tirdziņš notiks blakus Rundāles pilij, vienā no iecienītākajiem tūrisma galamērķiem Latvijā – ainaviskā vietā pie atjaunotās ēkas “Rundāles Avoti”.

Bauskas TIC

Stand-up

Stand-up "Puņķi un asaras"

Izrāde ar ironiju un humoru runā par pieaugušo dzīves realitāti – vilšanos, rēķiniem un ikdienas absurdiem.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -