Visitventspils.com | 2025.06.20
Ventspilnieki un pilsētas viesi jau pamanījuši vizuālās pārvērtības, ko šī gada jūnija sākumā piedzīvoja lielformāta govs skulptūra Ostas ielas promenādē, kad māksliniece Elita Patmalniece pati šo skulptūru apgleznoja ar savu radīto dizainu. Tagad šis objekts ieguvis autores piedāvāto nosaukumu “Nomoda sapņi”.
Govs “Nomoda sapņi” Ostas ielas promenādē ar jauno, krāsaino vizuālo noformējumu iemieso radošu pārtapšanu, ataino mūsdienīgu interpretāciju par sapņiem nomodā un bagātina Ventspils pilsētvidi ar laikmetīgās mākslas klātbūtni.
Līdz šim skulptūra bija pazīstama kā Govs “Ceļotāja”, un tās sākotnējais dizains – veca čemodāna izskatā ar uzlīmēm no dažādām pasaules pilsētām, kurās notikušas starptautiskā mākslas un mecenātisma projekta “Govju parāde” (“Cow Parade”) akcijas – tapa mākslinieka Paula Spridzāna vadībā 2005. gadā. Ņemot vērā objekta vizuālo nolietojumu, pašvaldība pieņēma lēmumu piesaistīt māksliniekus lielformāta govs skulptūras Ostas ielā vizuālā tēla pilnīgai pārveidei.
Kā ziņots, pašvaldība pieaicināja trīs Latvijas māksliniekus – gleznotāju Sandru Strēli, mākslinieku Ēriku Cauni, kas ir specializējies fasādes apgleznošanā, un vienu no Ventspils gotiņu autorēm – mākslinieci Elitu Patmalnieci, lai mākslinieki piedāvātu apgleznojuma vai mākslinieciskās apdares skices. Domājot par vides objekta dizainu, mākslinieki tika aicināti nākt ar pavisam jaunām, radošām idejām, nepieturoties pie pašreizējā noformējuma temata. Par atbilstošāko piedāvājumu tika izvēlēts Elitas Patmalnieces redzējums.
2025. gada 19. jūnijā Pilsētas attīstības un vides komisijas sēdē tika atbalstīts priekšlikums piešķirt vides objektam jaunu, darba autores Elitas Patmalnieces ierosināto nosaukumu – “Nomoda sapņi”, ko tuvākajā laikā “Ventspils Komunālā pārvalde” norādīs informatīvajā plāksnē pie vides objekta.
Gotiņu skulptūras Ventspilī ir kļuvušas par neoficiālu simbolu, kas bagātina pilsētvidi un tūrisma apskates objektu klāstu. Govju skulptūru izvietošana pilsētā aizsākās 2002. gadā, kad Ventspilī notika pirmā starptautiskā mākslas un mecenātisma projekta “Govju parāde” akcija, nākamā notika 2012. gadā.
Akcijas laikā atzīti mākslinieki apgleznoja dabiska lieluma stiklašķiedras gotiņu figūras, kas pēc tam tika pārdotas labdarības izsolē, bet vairākas no tām joprojām ir apskatāmas Ventspils ielās un laukumos
Pavisam drīz Cēsu novads jau tradicionāli pārvērtīsies par īstu gardēžu galamērķi! Ieplāno - 23. un 24. augusts! Uz drīzu un gardu tikšanos Cēsu novadā!
Cēsu TIC
16. augustā no plkst. 13 līdz 17 aicinām uz Vecpilsētas svētkiem! Būs radošas meistarklases, mājražotāju un amatnieku tirdziņš, izklaides lieliem un maziem.
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Piedzīvo radošumu, mūziku, literatūru un kulināriju dažādās izpausmēs!
Tukuma TIC
Vasara ir īstais laiks, kad baudīt gardu maltīti brīvā dabā – uz kafejnīcu vai restorānu āra terasēm.
Bauskas TIC
Popularitāti gūst laivošana pa Bauskas novada upēm kā Mēmele, Mūsa un Lielupe!
Bauskas TIC
Tirdziņš notiks blakus Rundāles pilij, vienā no iecienītākajiem tūrisma galamērķiem Latvijā – ainaviskā vietā pie atjaunotās ēkas “Rundāles Avoti”.
Bauskas TIC
“Vasaras vakari Liepājas teātrī” ietvaros un piedāvā leģendāru latviešu grupu – “Pērkons”, “Jumprava”, “Sīpoli”, “Līvi”
Tukuma TIC
Abgunstes muiža 10 dienas, ar vērienu, svin savus 10. muižas svētkus. No 8. līdz 17. augustam, no Francijas līdz "mežonīgajiem" rietumiem.
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Iepazīsti futūristisku arhitektūras brīnumu Latgalē – “Zeimuļs” ar zaļajiem jumtiem un torņiem kā divi milzu zīmuļi! + Aizraujošs skats no pilskalna!
Rēzeknes pilsētas TIC
"ŠĶŪNIS noslēdzošais koncerts, kurā ar īpaši sagatavotu programmu koncertēs Latvijas ģitārspēles meistari Artūrs Kutepovs un Ģirts Pavēnis.
Tukuma TIC
Preiļu parka svētkos, 2. augustā norisinājās 5. Latgales gliemežu skriešanās čempionāts
Preiļu novada TIC
30. jūlijs–3. augusts – dzīvesprieks, mūzika un pārsteigumi Rēzeknē! Gājiens, koncerti, sporta vakars, bērnu diena un vēl vairāk! Svinam kopā Latgales sirdī!
Rēzeknes pilsētas TIC
Ar noteikumiem uz vietas iepazīstinās čempionāta tiesnesis Ainis Noviks, vīngliemežu audzētavas Preiļos "Ošu mājas" saimnieks.
Preiļu novada TIC
Līz 02.SEPTEMBRIM izmanto papildu atlaidi pilnvērtīgai atpūtai galamērķos - ĒĢIPTE, APVIENOTIE ARĀBU EMIRĀTI un TENERIFE🌴✈️
Coral Travel Latvia
Vīru koris "Gaudeamus" atskaņos latviešu komponista Uģa Prauliņa unikālo tautas mūzikas ciklu "Pagānu gadagrāmata".
Tukuma TIC
Ir īstais laiks plānot savas nākamā gada brīvdienas! LĪDZ 02.09. rezervē ceļojumu kādā no Turcijas VASARAS KOLEKCIJAS '26 viesnīcām par īpašu cenu!
Coral Travel Latvia
TOP pasaules kokteiļi, leģendāras karbonādes un atmosfēra, kas paliek atmiņā!
Rēzeknes pilsētas TIC
6. septembrī jau 25 reizi Baltijā vienīgā regulāri kursējošā šaursliežu vilciena jeb Bānīša brauciens kļūst par svētkiem, uzsākot rudens sezonas svinības.
Alūksnes TIC
Šogad jau desmito reizi Balvu ezers pārtaps par akustisku koncertzāli, kurā plosts „Vilnītis” būs skatuve, sēdvietas- laivas, stāvvietas- ezera krasts.
Balvu TIC