Izstāde «MVP» Siguldas Jaunajā pilī – par ikdienu, kur pietiek ar būtisko

Kristīne Kupcāne | 2025.08.05

No 2025. gada 6. augusta līdz 13. septembrim Siguldas Jaunajā pilī būs apskatāma mākslinieces Ausmas Šmites personālizstāde “MVP”, kuras atklāšana notiks trešdien, 6. augustā, plkst. 19.00 pils salonā.

“MVP” jeb Minimum Viable Product – minimālais dzīvotspējīgais produkts – tehnoloģiju pasaulē apzīmē produkta vai pakalpojuma versiju ar tikai pašām būtiskākajām funkcijām. Ausmas Šmites izstāde šo jēdzienu pārnes uz mūsdienu cilvēka ikdienu – darba vidi, attiecībām, ikdienišķiem ritmiem un izdzīvošanas mehānismiem.

Izstādes vizuālās metaforas šķetina pazīstamu, taču bieži nemanāmu realitāti:
ofiss kā sprinta celiņš, kur viss pakārtots skrējienam; klusums pirms zvana sākuma; komandas darbs, kas reizēm nesanāk; vērtību sistēmas, kas ved tikai augšup – ja vien nav izziņota ugunsgrēka trauksme.

“Šeit nav problēmu – ir tikai izaicinājumi,” saka māksliniece, rosinot skatītājus pārvērtēt, kas mūsdienu pasaulē tiek uzskatīts par “pietiekami daudz”.

Ausma Šmite (dz. 1986) ir vizuālā māksliniece ar maģistra grādu no Latvijas Mākslas akadēmijas. Viņas darbi raksturojami kā vizuāli “pieraksti” – tie fiksē gan redzamo, gan neredzamo, analizējot vidi un tās uzslāņojumus. Šmite piedalījusies rezidencēs Nīderlandē (AGA LAB), Vācijā un Somijā, kā arī izstādījusies Japānā, Ķīnā, Kanādā, Igaunijā un citur. Starp nozīmīgākajām personālizstādēm – “Man netrūkst nenieka” (Mūkusalas Mākslas salons, Rīga, 2017) un “Zilā sirds” (Galerija Aoneko, Tokija, 2016).

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00, un tās apmeklējums iekļauts Siguldas Jaunās pils ieejas cenā.

Avots: Sigulda.lv


celojumubode - 3950
Mazo ražotāju tirdziņš Tukumā

Mazo ražotāju tirdziņš Tukumā

Dāvanas, Gardumi un nakšķi, Amatnieku darinājumi, Pirtslietas.

Tukuma TIC

7 iemesli, lai atbrauktu ciemos uz Rēzekni

7 iemesli, lai atbrauktu ciemos uz Rēzekni

Ziemīgā Rēzekne vilina ar klusām gaismām, slepeniem stāstiem un negaidītu siltumu aukstumā.

Rēzeknes pilsētas TIC

Svētku vakariņas Harper Woolf

Svētku vakariņas Harper Woolf

Svētku 5 kārtu vakariņas Harper Woolf 24.–26.12. Divi laiki: 17:00 un 20:00. Cena 65 €/pers. Vīnu saskaņojums 55 € vai 95 €.

EUR 65 | Harper Woolf

"Pa pasauli ar Alūksnes akentu"

Alūksnes Tūrisma informācijas centrs aicina aizraujošā ceļojumā ar pasākumu ciklu “Pa pasauli ar Alūksnes akcentu”- 14., 28. novembrī un 12. decembrī.

Alūksnes TIC

Brīnumu mežs Salaspilī

Brīnumu mežs Salaspilī

Salaspils novada TIC

Ziemassvētku meistarklases Madonas novadā

Ziemassvētku meistarklases Madonas novadā

Laiks apstāties, ieelpot egļu smaržu un radīt ko skaistu ar savām rokām!

Madonas TIC

"Dāvanu prieks" Lapmežciemā

Rūķi atklās, kas patiesībā ir “Dāvanu prieks” – kā gatavojas svētkiem, kā notiek dāvanu saiņošana un cik jautri ir cept piparkūkas.

Tukuma TIC

Jaungada vakars Harper Woolf

Jaungada vakars Harper Woolf

Jaungada vakars Harper Woolf | 31.12. 8 kārtu vakariņas. Laiki: 17:00–20:00 & 21:00–01:00. Cena €135. Vīnu saskaņojums €85/€125. Bārs ar DJ līdz 03:00.

EUR 135 | Harper Woolf

Cesvaines pils gada nogales pasākumi

Cesvaines pils gada nogales pasākumi

Uzsākot Ziemassvētku gaidīšanas laiku, Cesvaines pils aicinās aizdegt adventes sveces pasākumu ciklā “No tumsas uz gaismu Cesvaines pilī”.

Madonas TIC

Koncerts saulgriežos Salaspilī

Koncerts saulgriežos Salaspilī

Salaspils novada TIC

Lielās Ziemassvētku egles iedegšana

Lielās Ziemassvētku egles iedegšana

Rēzekne 7. decembrī iedegs Ziemassvētku egli Festivāla parkā ar ziemīgu svētku programmu!

Rēzeknes pilsētas TIC

Ar VENTIEM uz ūdens piedzīvojumu parku

Ar VENTIEM uz ūdens piedzīvojumu parku

Pelni Ventus un saņem lieliskas atlaides Ventspils tūrisma objektos!

Ventspils TIC

Svētā Nikolaja diena Livonijas ordeņa pilī

Svētā Nikolaja diena Livonijas ordeņa pilī

Nikolaja diena Livonijas ordeņa pilī – notikums ģimenēm ar bērniem. Rūķu darbnīcas visā pilī – cepti āboli pavardā un piparkūku smarža.

Ventspils TIC

Dāvanu tirdziņš Kandavā

Dāvanu tirdziņš Kandavā

Kandavas vecpilsētas Promenādē notiks Ziemassvētku dāvanu tirdziņš “Ziemassvētki Rūķu ciemā”, kur varēs iegādāties svētku dāvanas un izbaudīt svētku noskaņu.

Tukuma TIC

Mazo ražotāju tirdziņš

Mazo ražotāju tirdziņš

Dāvanas, Gardumi un nakšķi, Amatnieku darinājumi, Pirtslietas.

Tukuma TIC

Adventes laika radošās darbnīcas

Adventes laika radošās darbnīcas

Adventes vainags vai dekors ir sirsnīga svētku gaidīšanas tradīcija, kas palīdz radīt svētku noskaņu un ienes mieru mājās, gaidot Ziemassvētkus.

Tukuma TIC

Dienvidkurzemē iedegsies svētku egles

Dienvidkurzemē iedegsies svētku egles

Ar svētku pasākumiem un aktivitātēm no 28. novembra līdz 8. decembrim Dienvidkurzemes novadā iedegs pilsētu un pagastu galvenās Ziemassvētku egles

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Jauna naktsmītne

Jauna naktsmītne "Blaumanītis Ērgļu centrā

Naktsmītne "Blaumanītis" atrodas pašā Ērgļu centrā, blakus gardajai kafejnīcai "Kore" un 2 km attālumā no slēpošanas kompleksa "Briežkalns".

Madonas TIC

Marijas Naumovas Ziemassvētku koncerts

Marijas Naumovas Ziemassvētku koncerts

Koncerts “Gaismas klusumā” būs mūsu tikšanās, lai pabūtu kopā mūzikā, kas izgaismos pieklusinātās gaismas telpu iededzot mieru un prieku sirdī.

Bauskas TIC

Svētku laiks Bānīša stacijas kvartālā

Svētku laiks Bānīša stacijas kvartālā

Gada izskaņa pienāk ar skaisto Ziemassvētku un brīnuma gaidīšanas laiku. Svētku sajūtu smelties aicinām ieplānot Alūksnes dzelzceļa stacijas kvartālā!

Alūksnes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -