Ilze Repša | 2025.09.13
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina 2025. gada 13. septembrī doties naksnīgā pārgājienā pa Pilssalu Jelgavā. Ekskursija/ pastaiga Lielupes palienes pļavās “Nakts lukturīšu pārgājiens Pilssalā” kopā ar Eināru Nordmani sāksies pulksten 21. Pārgājiena dalībnieki dosies trīs stundu izzinošā pastaigā pa Lielupes palienes pļavām Pilssalā. Būs iespēja uzzināt aizraujošus faktus par tur mītošajiem savvaļas zirgiem, kā arī par retajām augu un putnu sugām.
Tā kā pārgājiens paredzēts diennakts tumšajā laikā, no pulksten 21 līdz pusnaktij, pārgājiena dalībniekiem jāņem līdzi savi lukturīši, lai varētu tumsā saskatīt visu interesanto. Aicinām pārgājienam izvēlēties piemērotu apģērbu un apavus. Der atcerēties, ka Lielupes palienes pļavas ir dabīgās pļavas, kur zāle netiek pļauta, bet to nogana zirgi. Tās ir bagātas ar dažādām augu un dzīvnieku sugām, tostarp odiem un dunduriem.
Ekskursijas sākums un noslēgums paredzēts pie jaunās Jelgavas ūdenstūrisma un sporta bāzes Pilssalas ielā 5.Dalības maksa— 3 EUR, bet pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas. Dalībnieku skaits ekskursijā ir ierobežots, tāpēc aicinām savlaicīgi pieteikt dalību pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447. Rakstot pieteikumu e-pastā, lūdzu norādīt kontakttālruni.
JRTC aicina iepazīt Jelgavu arī individuāli, izmantojot audiogidus, un noklausīties 24 stāstus par zīmīgākajiem apskates objektiem. Audiogids pieejams šeit.
Pasākuma laikā tiks veikta foto/video uzņemšana pasākumu publicitātes un sabiedrības informēšanas nolūkos, veidojot un atspoguļojot darba procesu, līdzekļu izlietojumu un nodrošinot informācijas pēctecību nākamajām paaudzēm un kultūras attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu. Papildus informācija par personu datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā, t.sk.datu subjekta tiesību uzskaitījums, pieejams tīmekļa vietnē: https://www.jelgava.lv/pasvaldiba-par-pasvaldibu-datu-aizsardziba/.


Informējam, ka no 1. aprīļa atsāksies ekskursijas Radioastronomijas centrā Irbenē darba dienās. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.
Ventspils TIC

Visu martu Mōra aicina baudīt senču receptes mūsdienīgā Latgales garšu izpildījumā.
Rēzeknes pilsētas TIC

Svinam Lieldienas Jūrmalā Majoros, Kauguros un Brīvdabas muzejā – koncerti, darbnīcas, tirdziņš un aktivitātes visai ģimenei.
Jūrmalas TIC

Vai esi gatavs lēkt iekšā savā īstajā vasaras atpūtā? Agrā rezervēšana uz Turciju, Melnkalni, Grieķiju un Spāniju ir jau atklāta!
Coral Travel Latvia

Atklāj Bauskas novadu nesteidzīgās pastaigās un pārgājienos! Iepazīsti dabas takas, upju krastus un gleznainas ainavas dažādos maršrutos visai ģimenei.
Bauskas TIC
.jpg)
Jūrmalā tapis jauns audiogids “Kaugurciema stāstu taka” – 4 km pastaiga pa senā zvejnieku ciema vēstures pieturpunktiem. Pieejams IZI Travel.
Jūrmalas TIC

1. aprīlī Jūrmalas muzejā notiks 2026. gada lasījumi ar priekšlasījumiem par Jūrmalas un piekrastes vēsturi no viduslaikiem līdz 20. gadsimtam.
Jūrmalas TIC
Lieldienu svinības Tukumā pulcēs ģimenes uz jautru un krāsainu pavasara programmu.
Tukuma TIC

Visu martu IGGI piedāvā Latgales spēka burgeru un krāsnī ceptu kartupeli mednieku gaumē.
Rēzeknes pilsētas TIC

Pasūti ar piegādi uz mājām vai tiekamies LIDO restorānos.
LIDO Atpūtas centrs

Enerģiska latgaliska deju izrāde ar dzīvo mūziku — talka, tradīcijas un dzirkstošs prieks.
Rēzeknes pilsētas TIC

1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli.
Rēzeknes pilsētas TIC

Teātra nama “Jūras vārti” piektdien, 6. marta, plkst. 16.00 tiks atklāta Ģirta Muižnieka personālizstāde “Maigās svārstības 1. Jambo”.
Ventspils TIC

Atklāj pieprasītākās SPA procedūras Jūrmalas viesnīcās – no ārstniecisko dūņu rituāliem līdz relaksējošām masāžām un pirts ceremonijām.
Jūrmalas TIC
Šis ir laiks, kad doties izbaudīt nesteidzīgu pastaigu pa novada parkiem un dārziem, ļauties laivošanai vai baudīt kultūras notikumus novadā!
Bauskas TIC

1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli.
Rēzeknes pilsētas TIC

Gulbenes, Madonas un Alūksnes novadu tūrisma speciālisti aicina doties neaizmirstamos brīvdienu izbraucienos uz Vidzemi, par transportu izvēloties vilcienu.
Gulbenes novada TIC

26. aprīlī plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” norisināsies vokālā ansambļa “Sunrise” koncerts “Meitenes kā zvaigznes”.
Salaspils novada TIC