Baiba Zača | 2025.09.27
2025. gada 27. septembrī Salaspilī tiks atzīmēta Kirhholmas kaujas 420. gadadiena, kuru rīko Polijas Republikas vēstniecības Aizsardzības atašejs sadarbībā ar Salaspils novada pašvaldību. Salaspils pludmales teritorijā dienas garumā norisināsies daudzveidīgas aktivitātes, kas apmeklētājiem sniegs ieskatu vēsturē un iepazīstinās ar aizsardzības spēju attīstību.
Pasākums veltīts 17. gadsimta kaujai starp Polijas–Lietuvas kopvalsti un Zviedrijas karalisti. Tieši šis notikums, kas norisinājās tagadējā Salaspils novadā, uzskatāms par vienu no tā laika dramatiskākajām kaujām. Lai arī Kirhholmas kaujā mūsu senči stāvēja pretējās pusēs, šodien Latvija un Polija ir cieši sabiedrotie. Šis notikums ir iespēja ne tikai godināt pagātni, bet arī apliecināt, ka patiesais spēks ir vienotībā un sadarbībā. Ar devīzi “Kopā stiprāki!” pasākums simboliski apliecinās, ka vienotībā ir spēks – tas pulcēs pārstāvjus no Polijas, Lietuvas, Zviedrijas un Latvijas, vēsturiskos klubus un dažādas aizsardzības institūcijas.

Pievienojies "Lukturīšu braucienam" no kafejnīcas "Būda" Mazsalacā līdz Skaņamkalnam 21. augustā, lai pavadītu ceļā "Salacas mauciena" dalībniekus.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Vienlaikus pasākums veidots kā atvērts un ikvienam pieejams svētku festivāls, kurā ieeja ir bez maksas. Te gaidītas ģimenes ar bērniem, vēstures entuziasti un ikviens, kurš vēlas izbaudīt aizraujošu dienu Salaspilī.
Sestdien, 27. septembrī, Salaspils pludmalē (Zviedru iela, Salaspils), ikviens gaidīts uz aktivitātēm:
• no plkst. 12.00 līdz 18.00 – militārās vēstures izstādes, bruņinieku nometnes, NATO militārā aprīkojuma ekspozīcija un atrakcijas visai ģimenei;
• no plkst. 13.00 līdz 14.30 – pasākuma mākslinieciskajā daļā gaidāmi orķestru koncerti, bruņinieku dziesmas un 17. gadsimta dejas, kas radīs patiesu svētku noskaņu;
• no plkst. 14.30 norisināsies īpašs notikums – vēsturiskā kaujas rekonstrukcija ar bruņotiem kājniekiem, kavalēristiem un artilērijas šovu, kuru izpildīs kaujas rekonstrukcijas grupa “Podlaska Chorągiew Husarska” no Belostokas Polijā.
Plašāka informācija un pilna pasākuma programma pieejama Salaspils novada tūrisma mājaslapā visit.salaspils.lv. Lai pasākums būtu ērti pieejams, pilsētas viesus aicinām izmantot sabiedrisko transportu, savukārt salaspiliešus uz pasākuma norises vietu doties kājām.

15. un 16. augustā Ropažu un Salaspils novados norisināsies Mājas kafejnīcu dienas “Pie piena upēm ķīseļa krastos”.
Salaspils novada TIC

VIZIUM - vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina.
Ventspils TIC

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!
Cēsu TIC
.jpg)
Pirmdien, 10. augustā plkst. 14.00 Camphill nodibinājums “Rožkalni” aicina ciemos! Meistarklases, sarunas un degustācijas kopā ar augu pazinēju Zeltīti Kavieri.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Izbaudi aktīvu atpūtu Bauskas novadā – pastaigu takas, parkus, diskgolfu, velo maršrutus, laivu braucienus un citas aktivitātes dabā visos gadalaikos.
Bauskas TIC
.png)
Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams aicina uz jaunās radošās sezonas atklāšanas koncertu!
Rēzeknes pilsētas TIC

Jūrmalas izstāžu zālēs un brīvdabas telpās skatāma plaša vasaras programma – laikmetīgā māksla, fotogrāfija, vēsture, arhitektūra un personību stāsti Jūrmalā.
Jūrmalas TIC

Pievienojies "Lukturīšu braucienam" no kafejnīcas "Būda" Mazsalacā līdz Skaņamkalnam 21. augustā, lai pavadītu ceļā "Salacas mauciena" dalībniekus.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Atklāj augusta spilgtākos notikumus Bauskas novadā – no koncertiem un svētkiem līdz tirdziņiem, izstādēm un citām aktivitātēm.
Bauskas TIC

15. augustā Dzintaru mežaparkā bērnus gaidīs pasaku tēli, radošās darbnīcas, cirka priekšnesumi un “Carnival Youth” koncerts. Ieeja bez maksas.
Jūrmalas TIC

Šovasar koncertzāles GORS jumta terase atkal pārtaps par īpašu brīvdabas kino vietu, kur satiekas filmas un ēdiens.
Rēzeknes pilsētas TIC

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Gatavi lustēties? Brāļi Auzāni sola neaizmirstamu latgaliešu zaļumballi un varenu enerģiju!
Rēzeknes pilsētas TIC

14. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas alus dārzā smagās mūzikas vakars ar vietējām grupām – “Hope Dies Last”, “Ilonas Maska” un “as.always”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

8.-15. augustā Jēkabpils aicina ikvienu uz pilsētas svētkiem "Divi krasti – viena sirds", kas nedēļas garumā pulcēs iedzīvotājus un viesus.
Jēkabpils novada TIC

21. augustā norisināsies ventspilnieku un Ventspils viesu iecienīts un iemīļots pasākums – piektdienas vakara pastaiga.
Ventspils TIC

Dodieties ģimenes piedzīvojumā! Atrakcijas, ūdens prieki un brīvdabas aktivitātes gaida piecās vietās Bauskas novadā.
Bauskas TIC

Ventspils valstspilsētas pašvaldība izdod jauno fotoalbumu “Ventspils 700+35”. Fotoalbumā iekļauti 316 fotoattēli, ko radījuši 67 autori.
Ventspils TIC
.jpg)
Atklāj Bauskas novadu vietējo acīm! Iedvesmojies no baušķenieku ieteikumiem par apskates vietām, kafejnīcām un īpašām pieturām.
Bauskas TIC

No 18. līdz 21. augustam Ventspilī norisināsies starptautiskais mūsdienu ritma un džeza mūzikas festivāls “Ventspils Groove 2026”.
Ventspils TIC