Valmierā notiks Simjūda gadatirgus

Valmierā notiks Simjūda gadati

Foto: Valmierasnovads.lv | Autors: Zane Bulmeistare | 2025.09.25

Gaileņvolāni, dzērveņpogas un zīļcepures, mijkrēšļa kārtas, ķērpju mežģīnes un ābolu mistrojums, dūmakainu rītu pelēkais, lapu zeltītais un vilnzeķu rakstainais. Modē rudens. Jaunākās tendences un iecienītais tradicionālais – Simjūda gadatirgū Valmierā 11. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00. Tirgus norisināsies Rīgas ielas posmā starp Kārļa Baumaņa ielu un Limbažu ielu, kā arī Vecpuišu parkā.

Simjūda tirgus jau izsenis Vidzemē ir viens no pēdējiem lielajiem pirms ziemas atnākšanas, tāpēc piedāvājums ir plašs un rudenīgi krāsains. Ap 350 tirgotāju būs ieradušies Valmierā no tuvākām un tālākām vietām, piedāvājot veselīgus rudens zaļumus un vitamīnus, marinējumus, mājas salātus, medu, zivis, gaļu, sieru, maizi, sukādes, kūkas, kūpinājumus – visu pat nevar uzskaitīt, jānāk raudzīt. Arī amatnieku darinājumi priecēs dažādas gaumes – melna, balta un krāsaina keramika, adījumi, tamborējumi, filcējumi, koks, stikls, porcelāns – kaut kas gan ikdienai, gan īpašākiem mirkļiem. Kā ierasts, Zaļais laukums ar rudens ziediem, kokiem, krūmiem, ziemcietēm dārzu mīļotājiem būs atrodam Vecpuišu parkā.

“Simjūda tirgus Valmierā rīkots jau viduslaikos, tāpēc arī mūsdienās tā norisē ir kas tāds, kas ļauj nedaudz sajust senā tirgus noskaņu. Tirgus čalas sajauksies ar leijerkastes mūziku, leijerkastniekam muzicējot dažādās vietās Rīgas ielā. Viena no viduslaiku tirgus iezīmēm bija arī cirka priekšnesumi, šoreiz Valmierā mūs sagaidīs mīms. Ģimenes ar bērniem plkst. 11.00 Vecpuišu parkā priecēs muzikālā pirmizrāde “Ražas ritmi”. Tas ir dzīvespriecīgs stāsts par dārzeņu valsts iemītniekiem, ar dziesmām, dejām, rotaļām atklājot bērniem veselīga uztura nozīmi. Mazākiem apmeklētājiem Vecpuišu parkā vēl būs iespēja vizināties karuselī. Noderīgas zināšanas ikviens interesents varēs gūt zāļzines Zeltītes Kavieres meistarklasē “Katram sava tēja”. Tā notiks Vecpuišu parkā plkst. 12.00. Jo vasarā savākto veselības augu pielietošana īpaši aktīvi latviešu kultūrā notiek tieši rudenī, kad, pārejot uz aukstāku gadalaiku, stiprinām savu veselību ar tējām,” stāsta un aicina Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Jāpiemin, ka uzvedumu realizē biedrība “Talantu pilsēta”, un tā tapšanu finansiāli atbalstījusi Valmieras novada pašvaldība. Savukārt meistarklase notiek  biedrības “Radošās idejas” projektā “Vienoti kultūrā – 3”, aicinot  šeit dzīvojošo ukraiņu kopienu iepazīt latviešu tējas lietošanas paradumus. Projekts “Vienoti kultūrā – 3” tiek realizēts ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Tirgus Valmierā rīkots kopš viduslaikiem, vēlāk augot un attīstoties ar īpašo Simjūda vārdu. Tādējādi tas ir viens no vecākajiem Vidzemē. Kalendārā atzīmētā Sīmaņa un Jūdas diena oktobra beigās vēlāk deva tirgum atpazīstamo nosaukumu. Bijuši laiki, kad tirgus bija savdabīgi svētki trīs dienu garumā, ko apmeklēja gan lieli, gan mazi, pat ganiņam bija jādod iespēja vienu dienu izbaudīt tirgu pašā Valmieras viducī.

Valmierieši un viesi Simjūda tirgu atkal iepazina, sākot no 1996. gada, kad Valmieras muzejs, godinot tradīcijas un tautas amatu prasmes, atjaunoja vēsturisko Simjūda tirgu.

Simjūda tirgus laikā gaidāmi satiksmes ierobežojumi. Būs slēgts Rīgas ielas posms, kā arī Valmieras pilsētas maršrutu un reģionālās nozīmes maršrutu autobusiem būs noteikts apkārtceļš. Plašāk būs tīmekļvietnē valmierasnovads.lv un vtu-valmiera.lv.

Avots: Valmierasnovads.lv


hookusbookus - 3932
KUUP Meistarklase: Kafijas ceļojums garšās

KUUP Meistarklase: Kafijas ceļojums garšās

Ienirsti kafijas pasaulē KUUP meistarklasē Rēzeknē – izgaršo, uzzini un piedzīvo kafijas ceļu no pupiņas līdz tasītei.

Rēzeknes pilsētas TIC

Nopietna komēdija

Nopietna komēdija "Uz visu banku!"

Šī būs patiesi aizraujoša divu aktieru izdzīvošanas cīņa. Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!

Tukuma TIC

Vecā labā diskotēka Tumē

Vecā labā diskotēka Tumē

Dejas neapstāsies ne mirkli, jo par muzikālo sprādzienu rūpēsies DJ Kaspars, TukstreetBoys un DJ Dastro.

Tukuma TIC

Kino vakars Bauskas pilī

Kino vakars Bauskas pilī

3. oktobrī plkst. 19.00 Bauskas pils muzejā būs iespēja skatīties animācijas filmu visai ģimenei – “Kapteinis Zobenzobs un Grēlas grāfiene”.

Bauskas TIC

Ceļotāju dienas - Ķemeru nacionālajā parkā

Ceļotāju dienas - Ķemeru nacionālajā parkā

4. un 5. oktobrī, Ceļotāju dienas Ķemeru Nacionālajā parkā, kas – nu jau tradicionāli - notiks kopā ar Eiropas rudens putnu vērošanas dienu norisēm.

Tukuma TIC

Ideāla vieta Jūsu konferencei

Ideāla vieta Jūsu konferencei

Ērta atrašanās vieta starp centru un lidostu. Pasākumiem no 1000 € – 10% atlaide. Kafijas pauzes un ēdināšana. Piedāvājums līdz 30.04.2026.

EUR 100 | Rixwell Elefant Hotel

KONCERTS |

KONCERTS | "Pastaiga pa Vīni"

Daniils Bulajevs un Agnese Egliņa savās uzstāšanās apvieno klasisku eleganci un virtuozu enerģiju, radot spilgtu Vīnes mūzikas atmosfēru.

Tukuma TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Apmeklētāji tiek aicināti uz bezmaksas ekskursiju gida pavadībā, lai klātienē apskatītu un tuvāk iepazītos ar Bauskas Rātsnama interjera ekspozīciju.

Bauskas TIC

Konferenču telpas Jūsu pasākumam

Konferenču telpas Jūsu pasākumam

Plaša telpu izvēle un bezmaksas stāvvieta. 10% atlaide pasākumiem no 1000 €. Pieejamas kafijas pauzes un ēdināšana. Piedāvājums spēkā līdz 30.04.2026.

Rija VEF Hotel

Ventspils Piejūras kempinga  piedāvājums

Ventspils Piejūras kempinga piedāvājums

Sagaidot rudeni, aicinām baudīt mierpilnu atpūtu meža ielokā jūras tuvumā par izdevīgāku cenu. Līdz 30.09. nakšņošana kempinga mājiņās pieejama ar 25% atlaidi.

Ventspils TIC

Tirdziņi un gadatirgi Tukuma novadā

Tirdziņi un gadatirgi Tukuma novadā

Klāt rudens un dažādos pasākumos, ciemos un pilsētās arī tirdziņi un gadatirgi. Sekojam līdzi informācijai un dodaties baudīt šos brīniškīgos pasākumus!

Tukuma TIC

Emīlam Dārziņam 150, koncerts Durbes pilī

Emīlam Dārziņam 150, koncerts Durbes pilī

Koncertā tiek piedāvāta Emīla Dārziņa solodziesmu programma, papildināta ar “Melanholiskā valša” pārlikumu klavierēm un kordziesmas “Minjona” aranžējumu.

Tukuma TIC

Izstādes Tukuma novadā

Izstādes Tukuma novadā

Aktuālās ekspozīcijas Tukumā un novadā

Tukuma TIC

Izpēti Rēzekni ar jauniem audiogidiem!

Izpēti Rēzekni ar jauniem audiogidiem!

Izmanto QR kodus un atklāj pilsētas vēsturi audio formātā, 4 valodās!

Rēzeknes pilsētas TIC

Kopā ar klasi uz Ventspili!

Kopā ar klasi uz Ventspili!

Ieskaties, kāds ir Olimpiskā centra "Ventspils" atpūtas objektu piedāvājums skolēniem!

Ventspils TIC

ZIEMAS CEĻOJUMS TEPAT AIZ STŪRA!

ZIEMAS CEĻOJUMS TEPAT AIZ STŪRA!

Līz 02.OKTOBRIM izmanto papildu atlaidi pilnvērtīgai atpūtai galamērķos - ĒĢIPTE, APVIENOTIE ARĀBU EMIRĀTI un TENERIFE🌴✈️

Coral Travel Latvia

Piedāvājums skolēniem RUDENS 2025

Piedāvājums skolēniem RUDENS 2025

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Apkopots Bauskas novada tūrisma piedāvājums skolēniem šajā rudenī!

Bauskas TIC

Rehabilitācijas spēks

Rehabilitācijas spēks

Ar procedūrām un nodarbībām piepildītas 10 dienas, lai izjustu rehabilitācijas pozitīvo ietekmi uz pašsajūtu. Priecāsimies parūpēties par Jūsu veselību!

EUR 623 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

"ORGANismi" festivāls Rēzeknē

Izbaudiet neaizmirstamu ērģeļu mūzikas pieredzi Rēzeknē! "ORGANismi" Latgales vēstniecībā GORS! 10.10.-17.10

Rēzeknes pilsētas TIC

Izveidots jauns vides objekts Kaķi Bauskā

Izveidots jauns vides objekts Kaķi Bauskā

Bauska izveidots vides objekts "Kaķi Bauskā" un pastaigu maršruts "Kaķis staigā tur, kur tam tīk!", ko veidojusi māksliniece Laura Matilde Ikerte.

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -