Vienotā ritmā – Latvijas bundzinieki liek japāņu sirdīm EXPO sisties straujāk

Liaa.gov.lv | 2025.10.13

2025. gada 11. oktobrī Vērmanes dārzā pie digitālās instalācijas “Atver durvis uz EXPO 2025!” tiešraides saslēguma laikā ar Baltijas paviljonu Osakā norisinājās enerģisks un iespaidīgs bungu šovs. Tā laikā Drumline Latvia ļāva klātesošajiem Rīgā un paviljona apmeklētājiem Japānā piedzīvot gan latviešu tradicionālās mūzikas ritmus modernā aranžējumā, gan dažādu tautu melodiju interpretācijas.

Šis bija noslēdzošais notikums pasākumu sērijā, kas pie īpaši EXPO izveidotas digitālās instalācijas ne tikai ļāva Baltijas paviljona apmeklētājiem Japānā tuvāk iepazīt Latvijas kultūras tradīcijas un vērtības, bet arī sniedza iespēju Rīgas iedzīvotājiem un viesiem būt daļai no izstādes šeit, Latvijā. Durvis uz EXPO ir tiešs Baltijas paviljona vadmotīva “We are One” turpinājums, izceļot cilvēku, dabas un tehnoloģiju mijiedarbību, kā arī reģiona un pasaules vienotību, lai mācītos viens no otra un kopīgiem spēkiem rīkotos ilgtspējīgāk ceļā uz labākas nākotnes veidošanu.

Lāsma Līdaka, Latvijas dalības EXPO 2025 ģenerālkomisāre uzsver, ka pasākumi līdztekus regulāriem ikdienas tiešraides saslēgumiem ir ļāvuši pierādīt, ka tehnoloģiski un radoši risinājumi var labi kalpot kā iespēja dažādām kultūrām satikties, tādējādi kļūstot par daļu no dialoga, kas pārsniedz robežas. "Mums Baltijas paviljona apmeklētājiem šeit, Japānā, bija būtiski parādīt, ka, lai arī mūs šķir tūkstošiem kilometru liels attālums, mēs visi esam savstarpēji saistīti un tuvāk nekā spējam iedomāties. Šis digitālais portāls Latviju parādījis kā radošu, inovatīvu un uz mijiedarbību orientētu valsti, ko ar tehnoloģiju palīdzību iespējams sasniegt pāris sekunžu laikā, kas īpaši būtiski, veidojot noturīgas ekonomiskās attiecības," stāsta Lāsma Līdaka.

Caur bungu ritmiem japāņiem atklājam Latvijas spēku

Pasākuma laikā ar īpaši atlasītu muzikālo programmu Vērmanes dārza un Baltijas paviljona apmeklētājus Osakā priecēja Drumline Latvia - vienīgais profesionālais maršējošo bundzinieku sastāvs Baltijā. Koncerts sākās ar latviešu dziesmu ritmiem, kas simbolizē saknes un tradīcijas, pārejot starptautiskos ritmos, kas vieno dažādas kultūras.
Andžejs Grauds, bundzinieks un ⁠lielākās bungu skolas Baltijā dibinātājs uzsver, ka bungas ir valoda, ko saprot ikviens, tādējādi ļaujot caur ritmiem atklāt Latvijas spēku, vitalitāti un radošo garu, vienlaikus veidojot muzikālu tiltu starp vietējo kultūru un pasauli: “Mūsu vēstījums ir vērsts uz attīstību modernās mūzikas lauciņā, liekot vislielāko uzsvaru uz to, kā varam radīt ko tādu, kas uzrunā jebkuru nāciju. Daudz domājam arī par pēctecību – ne tikai prasmju nodošanu tālāk jaunajai paaudzei, bet arī saturiski – pasniedzot ziņu tā, lai par Latviju turpinātu runāt arī ilgi pēc priekšnesuma beigām. Dalība šādos pasākumos sniedz pienesumu arī nacionālajai pašapziņai un lepnumam, jo man ir būtiski bungu skolas bērniem un jauniešiem aiznest ideju, ka tas, ko kopīgi darām, spēj aizskart cilvēku sirdis visā pasaulē.”

Japānietes Hina, kas uz pasākumu Baltijas paviljonā “EXPO 2025 Osaka” bija ieradusies kopā ar savu mammu un meitu, atzīst, ka bungu šovs aizkustinājis visu trīs paaudžu pārstāves. “Esam sajūsmā! Piedzīvojām ļoti mainīgas emocijas – bija brīži, kad skudriņas skrēja pāri kauliem, bija mirkļi, kad man kā mammai acīs sariesās prieka un pat lepnuma asaras, vērojot jūsu talantīgos bērnus un to, ar kādu aizrautību viņi uzstājas. Viesojoties paviljonā un šajā pasākumā, esmu sapratusi, ka Latvija ir kontrastu zeme – mani iedvesmo gan jūsu mierpilnā mīlestība pret dabu un tradīciju bagātība,  gan mūsdienīgais un inovatīvais veids, kā par sevi stāstāt, gan eksplozīvā enerģija, ko pieredzējām šodien. Paldies, ka ļāvāt mums ieskatīties savā pasaulē,” pateicīga ir Hina.
 
Caur EXPO uz pasauli – ieliekam kāju iespēju durvīs

Andžejs Grauds uzsver, cik būtiski Latvijas kultūras attīstībai ir dalība šādos globāla mēroga pasākumos kā EXPO: “Mēs esam ģeogrāfiski maza tauta, taču ar lieliem talantiem un panākumiem. Piedaloties šāda līmeņa pasākumos, Latvija atzīmē kārtējo check point, kas kādā mirklī var izrādīties ārkārtīgi nozīmīgs starptautiskajās attiecībās. Man un manai komandai šis ir bijis svarīgi no pirmās dienas, kad vērām vaļā bungu skolas durvis, jo mērķis vienmēr ir bijis iepriecināt ne tikai mūsu tautas māsas un brāļus, bet arī visus pasaules laikabiedrus. Tāpēc esam ļoti pagodināti piedalīties šajā projektā, palīdzot nest Latvijas vārdu un ritmus tālu ārpus valsts robežām.”

“EXPO 2025 Osaka” tuvojas noslēgumam, lai 13. oktobrī vēl pēdējo reizi uzņemtu viesus Baltijas paviljonā. Tāpat arī digitālā instalācija “Atver durvis uz EXPO 2025!” 12. oktobrī no plkst. 12.00 – 14.00 piedzīvos beidzamo tiešraides saslēgumu, kas ļaus Vērmanes dārza apmeklētājiem ielūkoties  Baltijas paviljona ikdienā un mijiedarboties ar tā viesiem. Taču EXPO kalpo tikai kā atspēriena punkts ilgtermiņa panākumiem un sadarbībām, tāpēc pēc ieguldītā darba durvis uz pasauli viennozīmīgi paliek vaļā.

Avots: Liaa.gov.lv


celojumubode - 3950
ĢIMENEI |

ĢIMENEI | "Dārgākā dāvana"

Slampes Kultūras pils bērnu amatiermākslas kolektīvi pagasta iedzīvotājiem un viesiem sniegs svētku koncertu. Dziedāsim dziesmas, dejosim.

Tukuma TIC

Dāvanu tirdziņš Kandavā

Dāvanu tirdziņš Kandavā

Kandavas vecpilsētas Promenādē notiks Ziemassvētku dāvanu tirdziņš “Ziemassvētki Rūķu ciemā”, kur varēs iegādāties svētku dāvanas un izbaudīt svētku noskaņu.

Tukuma TIC

Pārgājienu seriāls

Pārgājienu seriāls "izPēdo Dienvidkurzemi"

13. decembrī aicinām ikvienu doties šī gada pēdējā pārgājienā. Šoreiz galamērķis – Bernāti.

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

“Zeimuļs” – arhitektūras brīnums Rēzeknē!

“Zeimuļs” – arhitektūras brīnums Rēzeknē!

Iepazīsti futūristisku arhitektūras brīnumu Latgalē – “Zeimuļs” ar zaļajiem jumtiem un torņiem kā divi milzu zīmuļi! + Aizraujošs skats no pilskalna!

Rēzeknes pilsētas TIC

Ziemassvētku meistarklases Madonas novadā

Ziemassvētku meistarklases Madonas novadā

Laiks apstāties, ieelpot egļu smaržu un radīt ko skaistu ar savām rokām!

Madonas TIC

Svētku vakariņas Harper Woolf

Svētku vakariņas Harper Woolf

Svētku 5 kārtu vakariņas Harper Woolf 24.–26.12. Divi laiki: 17:00 un 20:00. Cena 65 €/pers. Vīnu saskaņojums 55 € vai 95 €.

EUR 65 | Harper Woolf

Ziemassvētku vakariņas Rundāles pilī

Ziemassvētku vakariņas Rundāles pilī

Rundāles pils restorāns “Ozollāde” aicina uz īpašām Ziemassvētku degustāciju vakariņām!

Bauskas TIC

Marijas Naumovas Ziemassvētku koncerts

Marijas Naumovas Ziemassvētku koncerts

Koncerts “Gaismas klusumā” būs mūsu tikšanās, lai pabūtu kopā mūzikā, kas izgaismos pieklusinātās gaismas telpu iededzot mieru un prieku sirdī.

Bauskas TIC

Latvija - spa atpūtai un relaksācijai

Latvija - spa atpūtai un relaksācijai

Jūra, mežs, gardi ēdieni, rūpes par Jums, spa procedūras, baseini un saunas // Atpūta pāriem, ģimenēm un draugiem /

EUR 99 | Estravel Latvia

„RUDENS 2025” - Latgales mākslinieku darbi

„RUDENS 2025” - Latgales mākslinieku darbi

Izstāde "Kamols / Komuļs" apvieno 73 Latgales autorus, atklājot radošumu, krāsas un sajūtas.

Rēzeknes pilsētas TIC

Ziemassvētku noskaņu koncerts

Ziemassvētku noskaņu koncerts

Ziemassvētku noskaņu koncertā mazi un lieli varēs baudīt siltu un sirsnīgu mūziku dažādos žanros un gadsimtos.

Tukuma TIC

Ar VENTIEM uz ūdens piedzīvojumu parku

Ar VENTIEM uz ūdens piedzīvojumu parku

Pelni Ventus un saņem lieliskas atlaides Ventspils tūrisma objektos!

Ventspils TIC

Ziemassvētku piedāvājumi Bauskas novadā

Ziemassvētku piedāvājumi Bauskas novadā

Vietējie tūrisma uzņēmēji ir sagatavojuši īpašos Ziemassvētku piedāvājumus, kas ļauj izbaudīt svētku burvību pilnā krāšņumā.

Bauskas TIC

Brīnumu mežs Salaspilī

Brīnumu mežs Salaspilī

Salaspils novada TIC

Cesvaines pils gada nogales pasākumi

Cesvaines pils gada nogales pasākumi

Uzsākot Ziemassvētku gaidīšanas laiku, Cesvaines pils aicinās aizdegt adventes sveces pasākumu ciklā “No tumsas uz gaismu Cesvaines pilī”.

Madonas TIC

"Dāvanu prieks" Lapmežciemā

Rūķi atklās, kas patiesībā ir “Dāvanu prieks” – kā gatavojas svētkiem, kā notiek dāvanu saiņošana un cik jautri ir cept piparkūkas.

Tukuma TIC

"Pa pasauli ar Alūksnes akentu"

Alūksnes Tūrisma informācijas centrs aicina aizraujošā ceļojumā ar pasākumu ciklu “Pa pasauli ar Alūksnes akcentu”- 14., 28. novembrī un 12. decembrī.

Alūksnes TIC

Dienvidkurzemē iedegsies svētku egles

Dienvidkurzemē iedegsies svētku egles

Ar svētku pasākumiem un aktivitātēm no 28. novembra līdz 8. decembrim Dienvidkurzemes novadā iedegs pilsētu un pagastu galvenās Ziemassvētku egles

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Svētku laiks Bānīša stacijas kvartālā

Svētku laiks Bānīša stacijas kvartālā

Gada izskaņa pienāk ar skaisto Ziemassvētku un brīnuma gaidīšanas laiku. Svētku sajūtu smelties aicinām ieplānot Alūksnes dzelzceļa stacijas kvartālā!

Alūksnes TIC

BDN: Vairāk nekā 300 autentisku priekšmetu

BDN: Vairāk nekā 300 autentisku priekšmetu

Izstāde “Ražots Latvijā” atklāj Latvijas rūpniecības un amatniecības sasniegumus Brīvvalsts laikā.

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -