CNN iekļauj Tallinas Ziemassvētku tirdziņu starp pasaules skaistākajiem svētku galamērķiem

CNN iekļauj Tallinas Ziemassvē

Foto: Pixabay.com | Autors: Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.11.07

ASV medijs "CNN Travel" ir publicējis savu ikgadējo Ziemassvētku tirdziņu apskatu, izceļot spožākos un iemīļotākos svētku tirgus visā pasaulē. To vidū šogad īpaša vieta ierādīta Tallinas Ziemassvētku tirdziņam, kas notiek Igaunijas galvaspilsētas Rātslaukumā no 21. novembra līdz 28. decembrim.

CNN raksta, ka Tallinas tirdziņš “ir viens no modernākajiem Eiropā”, taču “pilns ar tradicionālu šarmu” — te apmeklētāji var nogaršot igauņu virtuvi, iegādāties rokdarbnieku darinājumus, baudīt deju un koru priekšnesumus, kā arī satikt pašu Ziemassvētku vecīti, kas ierodas ziemeļbriežu kamanās. Galvenais simbols ir Rātslaukuma eglīte, kas šajā vietā tiek uzstādīta jau kopš 1441. gada – viena no pirmajām publiskajām Ziemassvētku eglēm Eiropā.

CNN sarakstā līdzās Tallinai minēti arī vairāki citi ievērojami tirdziņi:

Vīnes „Wiener Christkindlmarkt” (Austrija) – no 14. novembra līdz 26. decembrim, ar pasakainu eglīti, sirds formas lampiņām un milzu panorāmas ratu.

Bāzeles Ziemassvētku tirgus (Šveice) – no 27. novembra līdz 23. decembrim, ar vairāk nekā 150 stendiem un „pasaku mežu” bērniem.

Strasbūras tirdziņš (Francija) – viens no Eiropas senākajiem, darbojas no 26. novembra līdz 24. decembrim.

Briseles „Winter Wonders” (Beļģija) – no 28. novembra līdz 5. janvārim, ar gaismas šoviem un slidotavu pie "Grand Place".

Prāgas tirdziņi (Čehija) – no 29. novembra līdz 6. janvārim, izvietoti Vecpilsētas un Vāclava laukumā.

Zagrebas „Advent” (Horvātija) – no 29. novembra līdz 7. janvārim, trīs gadus atzīts par labāko Eiropas Ziemassvētku tirgu.

Kopenhāgenas „Christmas in Tivoli” (Dānija) – no 14. novembra līdz 4. janvārim, piedāvā vairāk nekā 1000 rotātu egļu un gaismas instalācijas.

Savukārt ziemeļu reģionā, līdztekus Tallinai, CNN izceļ arī Helsinku „Tuomaan Markkinat”, kas notiek Senāta laukumā no 28. novembra līdz 22. decembrim, piedāvājot siltu karstvīnu un ziemeļniecisku šarmu.

CNN apskata autori uzsver, ka Ziemassvētku tirdziņi visā pasaulē ir kļuvuši par ievērojamiem tūrisma galamērķiem, piesaistot miljoniem ceļotāju, kas meklē autentisku svētku gaisotni, garšas un tradīcijas.

Avots: BalticTravelnews.com/Cnn.com


hookusbookus - 3932
Trīs ēdienu Āzijas virtuves maltīte

Trīs ēdienu Āzijas virtuves maltīte

Neļaujiet Rīgas restorānu nedēļai paiet garām, neizbaudot mūsu rudens iedvesmoto trīs ēdienu Āzijas virtuves maltīti Stage 22 bārā un restorānā.

EUR 45 | Grand Hotel Kempinski Riga

Rudens Restorānu nedēļa Le Dome restorānā!

Rudens Restorānu nedēļa Le Dome restorānā!

Izbaudi rudens garšas ar mūsu izsmalcināto Biešu pithivier — pildītu ar aromātiskām baravikām un karamelizētiem sīpoliem, pasniegtu ar bagātīgu mērci.

EUR 45 | Le Dome

Franču Rivjēra! Cena sākot no 309 eur!

Franču Rivjēra! Cena sākot no 309 eur!

EUR 309 | Itaka Latvia

Medumu parks un taka

Medumu parks un taka

XX gs. sākumā pie Medumu ezera Sanktpēterburgas botāniskā dārza pārzinis Lackis iekārtoja Medumu parku.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Skrindu dzimtas muzejs

Skrindu dzimtas muzejs

Muzeja pastāvīgā ekspozīcija ir veltīta pirmajiem tautas atmodas darbinieku, brāļu Skrindu dzīvei un darbam.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Zelta rudens Augšdaugavas novadā ir klāt

Zelta rudens Augšdaugavas novadā ir klāt

Kad koki uzvelk savus krāšņākos tērpus un zeme smaržo pēc lapām, Augšdaugavas novads aicina Tevi izbaudīt rudens burvību gleznainās dabas takās!

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Itālijas ezeru burvība!

Itālijas ezeru burvība!

EUR 1029 | Itaka Latvia

Zelta Budas bambusa laivas - Taizeme!

Zelta Budas bambusa laivas - Taizeme!

EUR 1549 | Itaka Latvia

Dvietes īstais lauku saldējums

Dvietes īstais lauku saldējums

Dvietes īstais lauku saldējums ir ģimenes uzņēmums, kas izveidots balstoties uz paaudžu paaudzēs iegūtām zināšanām par to, kā jāgaršo kvalitatīvam pienam.

TAKA

Islande! Cena sākot no 529 eur!

Islande! Cena sākot no 529 eur!

EUR 529 | Itaka Latvia

Seno amatu darbnīca “Klēts”

Seno amatu darbnīca “Klēts”

Seno amatu darbnīca “Klēts” izveidota Raiņa mājā Berķenelē.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Noslēpumainā Transilvānija - Rumānija!

Noslēpumainā Transilvānija - Rumānija!

EUR 1049 | Itaka Latvia

Viesnīca “Sventes muiža” ****

Viesnīca “Sventes muiža” ****

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Koncerts Dricānu Dominantei 20!

Koncerts Dricānu Dominantei 20!

Aicinām uz īpašu svētku koncertu, kurā kopīgi atzīmēsim ne tikai Ziemassvētku tuvošanos, bet arī godināsim Dricānu Dominantes 20 gadu pastāvēšanas gadadienu.

Līvānu TIC

Ēģipte! Cena sākot no 549 eur!

Ēģipte! Cena sākot no 549 eur!

EUR 549 | Itaka Latvia

Brīvdiena Klaipēdā

Brīvdiena Klaipēdā

Brīvdiena Klaipēdā (Jūras muzejs, delfinārijs un Klaipēda) Super programma! 15.11.2025

Nikos Travel

Austrumu Ekspresis - Turcija!

Austrumu Ekspresis - Turcija!

EUR 879 | Itaka Latvia

Vaboles muižas parks

Vaboles muižas parks

Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.).

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

MARINA BYBLOS HOTEL

MARINA BYBLOS HOTEL

Ļoti pievilcīgs ekonomiskas atpūtas variants prestižajā Dubai Marina rajonā, Apvienotajos Arābu Emirātos

EUR 1224 | Atlantic Travel

 Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāzē “Virogna” Jūs varēsiet izpērties pirtiņā, pavizināties ar laivu vai ūdens velosipēdu, pamakšķerēt vai vienkārši pasēdēt ezera krastā.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -