27. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls «Ilūzijas spēks» Jelgavā

Jelgava.lv | 2026.02.07

Februāra sākumā Jelgava aicina iegrimt ziemas noskaņās un piedzīvot 27. Starptautisko ledus skulptūru festivālu, kas šogad norisināsies divas dienas – 2026. gada 7. un 8. februārī. Starptautiskos konkursos atzīti tēlnieki ledū atklās savu skatījumu par tēmu “Ilūzijas spēks”, aicinot apmeklētājus raudzīties tālāk par acīm redzamo un piedzīvot brīžus, kuros patiesība savijas ar maldiem. Festivālu papildinās plaša izklaides programma: skulptūru veidošanas dueļi, zinātnes šovi, iluzionistu priekšnesumi, ledus spēles un slidkalniņš, bērnu rotaļu izrādes un koncerti ar Latvijā plaši zināmiem mūziķiem.

“Ilūzijas spēku” ledū veidos tēlnieki no 12 valstīm

Vēl pirms festivāla norises skiču konkursā žūrija izvēlējās šī gada festivāla dalībniekus – labāko darbu autorus. Šogad konkurss piesaistīja plašu starptautisko tēlnieku uzmanību – tika saņemti vairāk nekā 40 pieteikumi, no kuriem dalībai festivālā atlasīti 20 tēlnieki no 12 valstīm: Argentīnas, Indonēzijas, Polijas, Mongolijas, Nīderlandes, Ukrainas, Spānijas, Somijas, Vācijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Dalībnieki Jelgavā ieradīsies 1. februārī, bet ledus skulptūras tiks veidotas no 2. līdz 6. februārim. Šogad mākslinieki skatītājus aicinās ielūkoties ilūziju pasaulē, kur robeža starp realitāti un šķietamo kļūst trausla un mainīga. Tēlnieku darbos atklāsies gan mūsdienu cilvēka attiecības ar tehnoloģijām, gan dabas, gaismas un formas radītās ilūzijas, kā arī skaistuma, laimes un iekšējās pasaules uztveres daudzveidība. Festivāls rosinās ne tikai apbrīnot ledus mākslu, bet arī aizdomāties par to, cik atšķirīgi katrs no mums redz pasauli. Jāpiebilst, ka vēl papildus divas talantīgas tēlnieces radīs īpašas ledus fotoskulptūras, kas aicinās apmeklētājus pašiem kļūt par mākslas darba daļu – iejusties karalienes, princeses vai pasakas “Kailais karalis” varoņa lomā. Būs iespēja iemūžināt sevi pie viena no pasaulē slavenākajiem cirka brīnumiem – truša parādīšanās no cepures, kā arī pie simboliskas fotoskulptūras, kur kaķis spoguļattēlā sevi redz kā varenu lauvu, atklājot ilūzijas un realitātes pretstatu. Festivāla apmeklētājus priecēs arī citas iespaidīgas ledus fotoskulptūras, ledū iesaldēti objekti, kā arī dažādas ledus atrakcijas un spēles.

Šogad festivālā bezmaksas zona – Jāņa Čakstes bulvāris

Pasta sala, brīvdabas koncertzāle “Mītava” un slidotava būs galvenās festivāla norises vietas, kur apmeklētājus gaidīs gan individuālās un komandu skulptūras, gan plaša kultūras programma uz divām skatuvēm. Savukārt Jāņa Čakstes bulvāris, kas iepriekšējos gados bija daļa no maksas teritorijas, šogad pārtaps par brīvi pieejamu svētku zonu. Tajā būs aplūkojamas ledus fotoskulptūras, darbosies atrakcijas un karuseļi, kā arī ziemas “viesmīlības zona” ar plašu gardumu un uzkodu klāstu, karsto un auksto dzērienu izvēli un amatnieku darinājumiem. Iestājoties tumšākam laikam, svētku atmosfēru paspilgtinās arī lāzeršovs – tas notiks ar atkārtojumiem, un būs skatāms no jebkuras vietas festivāla teritorijā.

Festivāla programma – daudzveidīga un piemērota visai ģimenei

Festivāla darba laiks gan sestdien, gan svētdien būs no pulksten 11 līdz 22. Abas dienas Pasta salas publiskajā slidotavā apmeklētājiem būs pieejama ledus spēļu zona, kas aicinās pievienoties dambretes, galda hokeja un domino turnīriem, bet mazākos apmeklētājus priecēs ledus slidkalniņš. Brīvdabas koncertzālē “Mītava” notiks rotaļu izrādes, savukārt uz Pasta salas skatuves zinātkāros aizraus zinātnes šovi ar dažādiem eksperimentiem. Turpat varēs vērot arī skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumus, liekot skatītājiem sekot līdzi, kā mākslinieku rokās dzimst īsti ledus darbi. Festivāla noskaņu papildinās iluzionista priekšnesumi. Sestdien brīvdabas koncertzālē “Mītava” notiks ledus skulptūru konkursa apbalvošana un festivāla atklāšana, pēc tam uzstāsies muzikālā apvienība “Vintāža”, bet vakara īpašais viesis – harizmātiskā grupa “Instrumenti”. Svētdien vakara programmu iesāks ekspresīvais Jelgavas ansamblis “Tandēms trijatā”, tam sekos Normunds Rutulis kopā ar Slaveno Rīgas orķestri, bet festivālu noslēgs starptautiski atzītā un enerģijas pilnā etnomūzikas grupa “Tautumeitas”.

Līdz 31. janvārim biļetes var iegādāties lētāk

Biļetes līdz 31. janvārim iespējams iegādāties par izdevīgāku cenu “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā, Jelgavas Kultūras nama kasē un vietnē www.bilesuparadize.lv. Vienas dienas biļetes cena pieaugušajiem ir 10 eiro, bet skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 5 eiro. Pieejamas arī ģimenes biļetes un biļetes ar “3+ Ģimenes karti” – cena iepriekšpārdošanā ir 20 eiro. Tikai Jelgavas kultūras nama kasē biļete ar “Jelgavas Vēstneša” Ledus skulptūru festivāla kuponu vai uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, maksā 7 eiro, uzrādot Jelgavas skolēna apliecību – 4 eiro.

No 1. februāra ieejas biļete pieaugušajiem maksās 15 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 7 eiro, bet ģimenes biļetes cena būs 30 eiro. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja festivālā ir bez maksas. Katra iegādātā biļete ir dienas biļete, kas dod iespēju attiecīgajā datumā festivāla teritoriju apmeklēt vairākkārt.

Festivāla dienās biļešu kases būs Pasta salā un pie Mītavas tilta J. Čakstes bulvāra pusē. Visās biļešu iegādes vietās varēs norēķināties arī ar bankas karti.

Festivālu rīko Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra”. 

Avots: Jelgava.lv


celojumubode - 3983
IZ ZAĻA ZORA. Muzikāla dejas izrāde GORĀ

IZ ZAĻA ZORA. Muzikāla dejas izrāde GORĀ

Enerģiska latgaliska deju izrāde ar dzīvo mūziku — talka, tradīcijas un dzirkstošs prieks.

Rēzeknes pilsētas TIC

Latgales garšu mēnesis Rēzeknē

Latgales garšu mēnesis Rēzeknē

1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli.

Rēzeknes pilsētas TIC

⭐Vasara - tik karsta un burvīga!

⭐Vasara - tik karsta un burvīga!

Vai esi gatavs lēkt iekšā savā īstajā vasaras atpūtā? Agrā rezervēšana uz Turciju, Melnkalni, Grieķiju un Spāniju ir jau atklāta!

Coral Travel Latvia

Izgaršo jau iecienītās un jaunās garšas.

Izgaršo jau iecienītās un jaunās garšas.

Pasūti ar piegādi uz mājām vai tiekamies LIDO restorānos.

LIDO Atpūtas centrs

Jūrmalas muzejā notiks 2026. gada lasījumi

Jūrmalas muzejā notiks 2026. gada lasījumi

1. aprīlī Jūrmalas muzejā notiks 2026. gada lasījumi ar priekšlasījumiem par Jūrmalas un piekrastes vēsturi no viduslaikiem līdz 20. gadsimtam.

Jūrmalas TIC

Bauska aicina uz Vimbu svētkiem

Bauska aicina uz Vimbu svētkiem

Vimbu svētki Bauskā jau kļuvuši par neatņemamu pavasara tradīciju. Pavadi Lieldienu brīvdienas pie mums!

Bauskas TIC

Koncerts Lielajā piektdienā

Koncerts Lielajā piektdienā

Lielajā Piektdienā Ventspils koncertzālē “Latvija” izskanēs Arvo Perta “Sv. Jāņa pasija” – viens no ievērojamākajiem mūsdienu mūzikas darbiem.

Ventspils TIC

Pārgājienu maršruti Bauskas novadā

Pārgājienu maršruti Bauskas novadā

Atklāj Bauskas novadu nesteidzīgās pastaigās un pārgājienos! Iepazīsti dabas takas, upju krastus un gleznainas ainavas dažādos maršrutos visai ģimenei.

Bauskas TIC

TLMS

TLMS "Valmiera" jubilejas izstāde

Par godu TLMS "Valmiera" 80.jubilejai no 7. marta līdz 22. aprīlim Valmieras muzejā būs skatāma izstāde “Rokas un pavedieni”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Latgales garšu mēnesis Preiļu novadā

Latgales garšu mēnesis Preiļu novadā

Martā Latgale kļūst par gardēžu galamērķi, kurā īpaši izceļas Preiļu novads, kas jau tradicionāli svin Latgales garšu mēnesi ar Čedara siera garšu!

Preiļu novada TIC

Audiogids “Kaugurciema stāstu taka”

Audiogids “Kaugurciema stāstu taka”

Jūrmalā tapis jauns audiogids “Kaugurciema stāstu taka” – 4 km pastaiga pa senā zvejnieku ciema vēstures pieturpunktiem. Pieejams IZI Travel.

Jūrmalas TIC

Ar vilcienu pēc Vidzemes stāstiem

Ar vilcienu pēc Vidzemes stāstiem

Gulbenes, Madonas un Alūksnes novadu tūrisma speciālisti aicina doties neaizmirstamos brīvdienu izbraucienos uz Vidzemi, par transportu izvēloties vilcienu.

Gulbenes novada TIC

Izstādes Tukuma novadā

Izstādes Tukuma novadā

Iedvesmojies no gleznām, kolekcijām un baudi mākslu arī Tu, Tukuma novadā!

Tukuma TIC

Lieldienas Daugavas muzejā Doles salā

Lieldienas Daugavas muzejā Doles salā

Salaspils novada TIC

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "KODS: GULBENE" 23.maijā

2026. gada 23. maijā Gulbenes novadā norisināsies tūrisma rallijs “Kods: Gulbene”. Reģistrējies un piedalies!

Gulbenes novada TIC

Liepājas leļļu teātris Salaspilī

Liepājas leļļu teātris Salaspilī

Salaspils novada TIC

Gudrāks par viedtālruni.

Gudrāks par viedtālruni.

Plāno, tulko, fotografē un rīkojies zibensātrumā ar integrēto mākslīgo intelektu.

Zauers.lv

koncerts “Meitenes kā zvaigznes” Salaspilī

koncerts “Meitenes kā zvaigznes” Salaspilī

26. aprīlī plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” norisināsies vokālā ansambļa “Sunrise” koncerts “Meitenes kā zvaigznes”.

Salaspils novada TIC

Svini Lieldienas Bauskas novadā

Svini Lieldienas Bauskas novadā

Apskati, kādi pasākumi gaidāmi mūsu pusē, un dodies ciemos!

Bauskas TIC

Prestižākā atzinība pasaules tūrismā ⭐

Prestižākā atzinība pasaules tūrismā ⭐

Izziņotas Coral Travel ''Starway World Best Hotels'' - labākās viesnīcas pēc ceļotāju pieredzes vērtējumiem

Coral Travel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -