Dienvidkurzemes un Kuldīgas saimniecības aicinātas iesaistīties Liepāja 2027 projektā «Ziemeļu saulgrieži»

Dienvidkurzemes un Kuldīgas sa

Foto: Liepaja2027.lv | Autors: Zita Lazdāne | 2026.03.05

Nodibinājums “Nodibinājums Liepāja 2027” (Liepāja 2027) aicina Liepājas, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadu lauku sētas un mājsaimniecības, kuras vēlas atvērt savus pagalmus kopīgām Jāņu svinībām plašākai publikai un ārvalstu viesiem, piedalīties meistarklašu ciklā “Jāņi lauku sētās”. Pasākums jārealizē 2027. gada jūnijā, tā papildinot Liepāja - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027 projektu “Ziemeļu saulgrieži”.

Cikla mērķis ir veicināt latvisku un tradīcijām atbilstošu Jāņu svinēšanu Kurzemē, sniedzot teorētiskas zināšanas un praktiskas iemaņas tām saimniecībām, kas 2027. gada jūnijā būs gatavas rīkot svētkus plašākai sabiedrībai.

Projektā var piedalīties arī Jāņu svinēšanas vietas, kuras iepriekš nav organizējušas publiskus pasākumus. Meistarklasēm īpaši aicināti pieteikties Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadu sētu saimnieki. No katras mājsaimniecības jāiesaistās vismaz diviem pārstāvjiem.

Meistarklases norisināsies Kazdangas kultūras namā. Vienas meistarklases ilgums ir piecas stundas. Katrā no tām paredzētas divas teorētiskas un divas praktiskas nodarbības. Meistarklases vadīs fokloristi Beatrise un Andris Kapusti. Katrā tikšanās reizē pieredzē dalīsies arī Kurzemes novada folkloras kopu vadītāji no Rucavas, Jūrkalnes un Snēpeles. Meistarklašu cikls noslēgsies ar dalību tradiconālās Jāņu svinībās Rīgā.

Pirmā meistarklase notiks 11. aprīlī plkst. 11.00, kad dalībnieki izzinās Jāņu tradīciju atspoguļojumu pētniecībā, publikācijās un digitālajos resursos, analizēs svētku simboliku, norises ciklu un dziesmu tradīcijas, kā arī praktiski apgūs dziesmas, rotaļas un dančus. Meistarklasi papildinās Rucavas etnogrāfiskā ansambļa un Liepāja 2027 vēstneses Staņislavas Skudiķes pieredzes stāsts par Jāņu svinēšanu Rucavā.

25. aprīļa meistarklase tiks veltīta Jāņu svētku norisēm un rituāliem - no priekšjāņiem līdz Saulgriežu naktij - , praktiski apgūstot ugunskura veidošanu, svētku atribūtu darināšanu, vainagu pīšanu un tradicionālo ēdienu gatavošanu. Dalībnieki varēs apgūt lokālajām tradīcijām raksturīgās melodijas un tekstus. Jūrkalnes tautas nama vadītāja Kristīne Skrulle dalīsies pieredzē par Jāņu svinēšanu Jūrkalnē un svētku “Vasaras saulgrieži Jūrkalnes Ugunspļavā” organizēšanu.

16. maijā dalībnieki varēs  apgūt jaunas rotaļas un dančus, kā arī praktizēs aplīgošanu un apdziedāšanos. Nodarbību noslēgs svētku “Jāņi Kalna Āzeros” organizatores Lauras Kārkliņas lekcija un tradicionālās virtuves degustēšana.
11. jūnijā dalībnieki praktiski līdzdarbosies svētku rituālajās norisēs kultūrkrogā “Labietis” Rīgā.
Meistarklašu ciklam iespējams reģistrēties līdz 2026. gada 1. aprīlim, aizpildot tiešsaistes anketu: https://forms.gle/MoQTGXi4tmWgtsXW9

Dalība meistarklasēs ir bezmaksas.

Pēc meistarklašu cikla noslēguma, dalībniekiem būs iespēja pieteikties līdzfinansējumam nodibinājuma “Nodibinājums Liepāja 2027” konkursā "Jāņi lauku sētās 2027".

Projektu “Ziemeļu saulgrieži” realizē nodibinājums “Nodibinājums Liepāja 2027”. Kopējais projekta finansējums ir 468 310 eiro: līdzfinansē Liepājas valstpilsēta - 33 667 eiro, Dienvidkurzemes novada pašvaldība - 50 000 eiro, Kuldīgas novada pašvaldība - 20 000 eiro un Latvijas Republikas Kultūras ministrija - 364 643 eiro apmērā. Atbalsta galvenais partneris vides izglītības un ilgtspējas jomā AS “CleanR Grupa” un mobilitātes partneris - transporta pārvadātājs SIA “Lux Express Latvia”. 

Avots: Liepaja2027.lv


celojumubode - 3982
Ghetto games festivāls 2026

Ghetto games festivāls 2026

No 24.-26. jūlijam Ventspilī norisināsies lielākais aktīva dzīvesveida brīvdabas festivāls Baltijā – GG FEST 2026. Programma izziņota.

Ventspils TIC

Literālais šovs ar skatu uz jūru

Literālais šovs ar skatu uz jūru

Aicinām uz vakaru, kur izsmalcinātas vakariņas, elegance, humors, ironija un sirsnība satiekas lieliskā un nepiespiestā atmosfērā Jūrmalā!

EUR 25 | Baltic Beach Hotel & SPA

DAIĻAIS BRANČS

DAIĻAIS BRANČS

8. martā 11:00 restorāns ZĪDS un GORS aicina uz Daiļo branču – elegancei un garšai.

EUR 35 | Rēzeknes pilsētas TIC

Marta trakums Lemberga hūtē!

Marta trakums Lemberga hūtē!

Slēpošanas kalns “Lemberga hūte” š.g. 7. martā plkst. 15.00 ielūdz izklaides un aktīvās atpūtas cienītājus uz ziemas sezonas izskaņas pasākumu

Ventspils TIC

Blūza vakars Šlokenbekas muižā

Blūza vakars Šlokenbekas muižā

Vakars, kurā skanēs blūzs un personīgi stāsti, pulcējot uz vienas skatuves Latvijas blūza grandus.

Tukuma TIC

Seminārs par digitālo mārketingu 2026

Seminārs par digitālo mārketingu 2026

11. martā Valmierā norisināsies seminārs “Digitālais mārketings 2026. gadā: kas strādās un kas vairs nē?”, lektore “DigitalMore” vadītāja Doloresa Lapiņa

EUR 35 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Pavasara sadancis Salaspilī

Pavasara sadancis Salaspilī

Salaspils novada TIC

TIKŠANĀS | Juris Hiršs Kandavā

TIKŠANĀS | Juris Hiršs Kandavā

Sirsnīgā un iedvesmojošā atmosfērā būs iespēja satikt Latvijas Nacionālā teātra aktieri Juri Hiršu, kurš vakaru piepildīs ar savu daudzpusīgo talantu.

Tukuma TIC

Ballīte grieķu noskaņās Jūrmalā

Ballīte grieķu noskaņās Jūrmalā

Aicinām doties saulainā ceļojumā uz Grieķiju - izbaudi izklaides grieķu stilā ar dzīvo mūziku un tematiskajām vakariņām.

EUR 60 | Baltic Beach Hotel & SPA

Programmas un meistarklases ikvienam

Programmas un meistarklases ikvienam

No radošām darbnīcām līdz izzinošām programmām – iespējas gan bērniem, gan pieaugušajiem, lai iedvesmotos, mācītos un baudītu kopā.

Bauskas TIC

Aktuālās mākslas izstādes Jūrmalā

Aktuālās mākslas izstādes Jūrmalā

Jūrmalas izstāžu zālēs sastopas laikmetīgā māksla, kūrorta vēsture un spilgtas personības – no Naumova Parīzes līdz Ditas Lūses klusajai gaismai.

Jūrmalas TIC

Nobaudi Zemgales garšas mūsu pusē

Nobaudi Zemgales garšas mūsu pusē

Izbaudi Zemgales garšas restorānos, kafejnīcās, picērijās un kebabnīcās – no sildošām maltītēm līdz iecienītām ielas garšām mūsu pusē.

Bauskas TIC

Sieviešu dienas nedēļas nogale

Sieviešu dienas nedēļas nogale

No 6. līdz 8. martam Ventspils aicina atklāt tās sievišķo pusi, piedāvājot daudzveidīgu pasākumu programmu.

Ventspils TIC

Baudīt ziemu jādodas uz Aglonu!

Baudīt ziemu jādodas uz Aglonu!

Ziema turpinās un izskatās, ka tā netaisās atlaist grožus! Baudi ziemas brīvdienas Aglonā!

Preiļu novada TIC

Latgales garšu mēnesis Preiļu novadā

Latgales garšu mēnesis Preiļu novadā

Martā Latgale kļūst par gardēžu galamērķi, kurā īpaši izceļas Preiļu novads, kas jau tradicionāli svin Latgales garšu mēnesi ar Čedara siera garšu!

Preiļu novada TIC

Audiogids “Kaugurciema stāstu taka”

Audiogids “Kaugurciema stāstu taka”

Jūrmalā tapis jauns audiogids “Kaugurciema stāstu taka” – 4 km pastaiga pa senā zvejnieku ciema vēstures pieturpunktiem. Pieejams IZI Travel.

Jūrmalas TIC

Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts

Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts

Pavasarī Tukumā mazākajiem klausītājiem būs iespēja iepazīt Liepājas Simfoniskais orķestris jaunāko koncertiestudējumu. Programmas centrā būs Antonio Vivaldi.

Tukuma TIC

BOŅUKS 2025.Latgaliešu kultūras gada balva

BOŅUKS 2025.Latgaliešu kultūras gada balva

14.martā 18:00 Latgalīšu kulturys bolvys “Boņuks 2025” ceremoneja – satikšona, īsadvesma i godynuošona GORĀ.

Rēzeknes pilsētas TIC

Ģirta Muižnieka personālizstāde

Ģirta Muižnieka personālizstāde

Teātra nama “Jūras vārti” piektdien, 6. marta, plkst. 16.00 tiks atklāta Ģirta Muižnieka personālizstāde “Maigās svārstības 1. Jambo”.

Ventspils TIC

Koncertuzvedums “Gerda” Mežotnes baznīcā

Koncertuzvedums “Gerda” Mežotnes baznīcā

Koncertuzvedums “Gerda” ir muzikāls Hansa Kristiana Andersena pasakas “Sniega karaliene” tēlojums interaktīvā koncerta formātā.

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -