Kalnu slēpošanas sezona Madonas novadā noslēgusies, taču Smeceres silā vēl šonedēļ slēpojam

Jolanta Bardziņa | 2026.03.18

Gaiziņkalns, Briežkalns un Rēķu kalns noslēdzis slēpošanas sezonu. Madonas novads arī šajā ziemā bijis nozīmīgs galamērķis ziemas sporta cienītājiem. Slēpošanas sezonu aizvadījuši trīs novada kalni – Gaiziņkalns, Briežkalns un Rēķu kalns. Katram no tiem šī ziema ir bijusi nedaudz atšķirīga, taču kopumā uzņēmēji atzīst, ka tā bijusi veiksmīga, un jau tiek domāts par nākamo ziemu.

Smeceres silā vēl šonedēļ varēs slēpot!!! Sporta bāzes vadītājs Gunārs Ikaunieks vēsta, ka šī sezona bijusi ļoti laba — distanču slēpošanas trases izveidotas pat līdz 40 km garumā. Nākamajai sezonai saglabāti 8000 m³ sniega, tāpēc slēpot būs iespējams arī tad, ja dabīgā sniega nebūs. Slēpošanas sezona varētu sākties jau novembra beigās.
Gaiziņkalna īpašnieks Juris Stradiņš stāsta, ka pagājušā gada sezona bijusi vissarežģītākā, lai gan arī tad kalns strādāja līdz 12. martam. Šogad pēdējā slēpošanas diena bija 14. martā, un sezona kopumā vērtējama kā ļoti laba.
 
Sezonas sākumā kalnu neizdevās atvērt starp pirmajiem. Februārī savukārt valdīja ļoti auksti laikapstākļi, kas sākotnēji samazināja apmeklētāju skaitu, jo slēpotāji biežāk izvēlas komfortablāku temperatūru. Vēlāk cilvēki pie aukstuma pierada un slēpotāju skaits atkal pieauga. Sezonas laikā Gaiziņkalnā notikuši arī dažādi pasākumi. Kā atzīst uzņēmējs, slēpošanas bizness ir ļoti neparedzams – ir bijušas sezonas, kad kalns darbojas pat līdz aprīļa sākumam.
 
Gaiziņkalna īpašnieka Jura Stradiņa dēls Andris Stradiņš savukārt attīsta slēpošanas kalnu Briežkalns. Abi kalni cieši sadarbojas un saskaņo piedāvājumu. Jaunā paaudze kalna attīstībā ienes arī savas idejas un mārketinga pieeju.
 
Briežkalnam šī bija trešā darbības sezona, un tā bijusi līdz šim jaudīgākā – saņemts daudz pozitīvu atsauksmju no apmeklētājiem. Kalns šogad atvērās jau 28. novembrī, jo laikapstākļi bija labvēlīgi un nebija atkušņu. Decembrī kalnu daudz izmantoja treniņiem.  Sezona oficiāli noslēdzās 8. martā, taču vēl nedēļu pēc tam kalnā notika snovborda un frīstaila jauniešu nometne. Kalns uzņēma tik daudz slēpotāju, cik tajā varēja justies komfortabli. Šajā sezonā  kapacitāte bija pilna.
 
Lai arī teorētiski slēpot būtu varējis vēl, pavasarī slēpotāju skaits būtiski samazinājās un laikapstākļi kļuva siltāki. Kalna uzturēšana ir dārga, tādēļ pie neliela apmeklētāju skaita to turpināt vairs nav ekonomiski izdevīgi. Briežkalnā ikdienā strādā aptuveni septiņu līdz astoņu cilvēku komanda, bet pasākumu laikā palīdzēja arī jaunieši. Šī sezona bija ļoti aktīva – daudz pasākumu, visi labi apmeklēti, darba daudz. Komandai ir jaunas idejas un jau tiek plānoti  pārsteigumi nākamajai sezonai. Kā saka Andris - Spridzināsim!
 
Savukārt Rēķu kalnā sezona šogad bija īsāka, stāsta kalna saimniece Agrita Ozoliņa. Rēķu kalns strādāja tikai ar dabīgo sniegu un mākslīgo sniegu nepūta, tāpēc sezona sākās tikai 10. janvārī un noslēdzās jau februārī.
 
Rēķu kalns vairāk orientējās uz pastāvīgajiem klientiem – kompānijām, kolektīviem un draugu grupām. Viesiem pieejama pirts, naktsmītnes ar aptuveni 20 numuriņiem, kā arī ēdināšana. Ja nepieciešams, iespējams izmantot arī virtuvīti un gatavot pašiem. Lielākā daļa apmeklētāju bija pastāvīgie viesi, kuri kalnā atgriežas katru sezonu, taču šeit joprojām ir iespēja uzņemt arī jaunus apmeklētājus.
 
Madonas novada slēpošanas kalni katrs ar savu piedāvājumu veido daudzveidīgu ziemas tūrisma galamērķi. Lai gan laikapstākļi ik gadu ievieš savas korekcijas, uzņēmēji jau raugās uz nākamo sezonu, plānojot attīstību un jaunus piedāvājumus ziemas sporta cienītājiem.

Avots: Visitmadona.lv



Virvju trases kokos

Virvju trases kokos

No 1. maija ir atvērtas Ventspils Piedzīvojuma parka virvju trases kokos „Kaķa taka” un bērnu virvju trase „Lācēns”. Gaidīsim ciemos!

Ventspils TIC

Kandavas svētki

Kandavas svētki "Kandavā kā karuselī"

Kandavas pilsētas svētki aicinās iekāpt krāsainā notikumu karuselī, kur prieks, kustība un svētku noskaņa savīsies vienā virpulī.

Tukuma TIC

Jau no 1. maija Piedzīvojuma parks gaida

Jau no 1. maija Piedzīvojuma parks gaida

Jau no 1. maija sezonu uzsāk Ventspils piedzīvojuma parks. Jautrības visai ģimenei garantēta. Gaisīsim ciemos!

Ventspils TIC

Nedēļas nogale Ventspilī - TOP 10

Nedēļas nogale Ventspilī - TOP 10

Aicinām nesteidzīgai pavasara baudīšanai apmeklērt Ventspili. Piedāvajam TOP 10, ko noteikti redzēt un piedzīvot Ventspilī!

Ventspils TIC

Jānis Paukštello | Visapkārt zeme zied!

Jānis Paukštello | Visapkārt zeme zied!

Svētdien, 10.maijā Kultūrtelpa “Akustika” Māmiņdienā aicina Tevi – atved savu mammu vai omīti uz koncertu!

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Tava īstā brīvdienu izvēle!

Tava īstā brīvdienu izvēle!

Ģimeniskas brīvdienas Coral Grupas viesnīcās ⭐

Coral Travel Latvia

Intars Busulis un Abonementa orķestris

Intars Busulis un Abonementa orķestris

29. Gaujas plostnieku svētkos – 16. maijā plkst. 20.00 Strenču pludmalē pie Gaujas Intars Busulis un Abonamenta orķestris.

EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis ar skatu laukumiem un atjaunots mežaparks ar 1,2 km taku, kas savieno vēsturisko kūrorta parku ar dabas teritoriju.

Jūrmalas TIC

Vasara tik karsta kā ..

Vasara tik karsta kā ..

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫

Coral Travel Latvia

PERSONĀLIZSTĀDES “ZIEDĒŠANA” ATKLĀŠANA

PERSONĀLIZSTĀDES “ZIEDĒŠANA” ATKLĀŠANA

12. maijā plkst. 15.00 Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā notiks tikšanās ar Māri Čačku un viņa personālizstādes “Ziedēšana” atklāšana.

Rēzeknes pilsētas TIC

Zinātne kas pārsteidz!

Zinātne kas pārsteidz!

Ventspils zinātnes centrs "VIZIUM" tā ir vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina!

Ventspils TIC

Baudi pavasari Ventspilī

Baudi pavasari Ventspilī

Iedvesmojies un baudi pavasari Ventspilī. Esam apkopojuši TOP 10 lietas, ko redzēt un darīt!

Ventspils TIC

Baznīcu nakts Burtnieku baznīcā

Baznīcu nakts Burtnieku baznīcā

Sestdien, 16. maijā, ar plašu programmu visā Latvijā norisināsies garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” un “Atvērto baznīcu diena”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Piejūras brīvdabas muzeja vasaras sezona

Piejūras brīvdabas muzeja vasaras sezona

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs uzsācis vasaras sezonu un gaida apmeklētājus no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 10.00 - 18.00. Tiekamies muzejā!

Ventspils TIC

Tulpju ziedēšana Rundāles pils dārzā

Tulpju ziedēšana Rundāles pils dārzā

Atklāj tulpju simfoniju Rundāles pils franču dārzā.

Bauskas TIC

Karogu brauciens Tukumā 2026

Karogu brauciens Tukumā 2026

Vienotības un patriotisma apliecinājums – mūsu iespēja kopā ar paceltiem Latvijas karogiem parādīt lepnumu par savu valsti un valodu.

Tukuma TIC

Kino pedālis 2026

Kino pedālis 2026

Aicinām uz Kino Pedāļa 2026 norisēm 16. un 17. maijā Valmierā! 16. maijs - Kino nakts, 17. maijs - Velo diena

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Medusmaizes svētki

Medusmaizes svētki

Š.g. 23.maijā Līvānu novada Jersikas pagastā Bucenieku stadionā notiks “Medusmaizes svētki”, kas pulcēs gan gardēžus, gan jomas profesionāļus, gan tos, kuri mīl baudīt! Visas dienas garumā – aizraujoša un daudzveidīga no...

EUR 10 | Līvānu TIC

Tūrisma un velosezonas atklāšana Ventspilī

Tūrisma un velosezonas atklāšana Ventspilī

Kur doties šovasar? Atbildi uz šo jautājumu 9. maijā varēs atrast Ventspilī, kur no plkst. 10.00 līdz 13.00 vasaras tūrisma un velosezonas atklāšanas pasākumā.

Ventspils TIC

TEĀTRIS | Stand-up

TEĀTRIS | Stand-up "Viņš & Viņa"

Humoristiskā izrādē atklāsies divi skatījumi uz vienu un to pašu dzīvi – vīrieša un sievietes versijas par ikdienas notikumiem, kur katram ir sava patiesība.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -