Liepājas koncertzāle aicina uz laika ceļojuma koncertu

Liepājas koncertzāle aicina uz

Foto: Lielaisdzintars.lv | Autors: Anita Lazdeniece-Grīnberga | 2026.03.19

Viens no vadošajiem laikmetīgās mūzikas ansambļiem Baltijā un Ziemeļvalstīs “Ensemble For New Music Tallinn” 12. aprīlī plkst. 15.00 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē klausītājiem piedāvās laika ceļojuma koncertu “Pagriežot laiku”. Te laiks mainīsies kā pieredze – mūzikā tas var izstiepties, saīsināties, atkārtoties, atgriezties pie viena punkta vai pēkšņi pārslēgties uz citu laikmetu.

Programmas centrā ir divi jaundarbi, kas būs pasaules pirmatskaņojumi. Annas Veismanes “Poēma. Piens” iedvesmojas no Imanta Ziedoņa dzejoļa un apzināti pagriež laiku uz 1977. gadu – gandrīz pašas komponistes dzimšanas laiku. Tā ir atgriešanās citā Latvijas ritmā, citā mierā un citā valodā, ko šodien dzirdam jau ar citu pieredzi.

Evijas Skuķes jaundarbs savukārt veidots fraktālā formā – materiāls atkārtojas, laiks tiek konstanti pagriezts un pārkārtojas kā raksts, kas maina mērogu. Klausītājam tas nozīmē ļoti konkrētu sajūtu – ierastā laika orientācija sāk izslīdēt no rokām, un prāts tiek aicināts atteikties no automātiskas sekošanas par labu apzinātai klātbūtnei.
Koncertā skanēs arī vēl Latvijā nedzirdēti darbi: igauņu komponistes Ages Vērosas (Age Veeroos) mūzika, kas noslēpumaini laiku griež uz sapņu pasaules stundu, un norvēģa Jana Mārtina Smordāla (Jan Martin Smørdal) atmiņu pētošā mūzika, ko iedvesmo dažādas cilvēku kolektīvās uzvedības.

“Ensemble for New Music Tallinn” precizitāte un elastība ļauj šādām idejām kļūt dzirdamām nevis kā deklarācijai, bet kā pieredzei. “Pagriežot laiku” piedāvā situāciju, kurā katram klausītājam nākas sev pajautāt: ko es šodien pagriežu uz priekšu – un ko es apzināti pagriežu citā virzienā?

Lai sniegtu plašāku ieskatu koncertā “Pagriežot laiku”, klausītāji aicināti apmeklēt pirmskoncerta sarunu plkst. 14.00 koncertzāles 1. stāvā. Sarunas laikā komponistes, jaundarbu autores Evija Skuķe un Anna Veismane pastāstīs par radošo procesu, jauno skaņdarbu tapšanu un to, kā mūzika rada dažādus laika pieredzes veidus klausītājiem.

2013. gadā dibinātajam “Ensemble for New Music Tallinn” (Tallinas jaunās mūzikas ansamblis) piemīt mākslinieciski vizionārs skatījums un bezkompromisu iedziļināšanās vissmalkākajās detaļās. Ansambļa mākslinieciskais vadītājs un aizsācējs ir Teherānā, Stokholmā, Bāzelē, Grācā un Tallinā meistarību kaldinājušais diriģents un komponists Arašs Jazdani (Arash Yazdani). Kā dažus no talliniešu īpašajiem trumpjiem var minēt – interesi par mikrotonalitātes nokrāsām, drosmi paplašināt priekšstatus par instrumentālu virutozitāti, radošu teatralitāti un jaunu instrumentu ieviešanu koncertpraksē. Pavisam nesen ansamblis saņēmis prestižo Ernsta fon Zīmensa Ansambļa balvu, apliecinot kolektīva nozīmīgo statusu visā Eiropā.

Koncerts Liepājā norit laikmetīgās mūzikas festivāla “Baltijas Mūzikas dienas 2026” ietvaros. No 9. līdz 17. aprīlim Rīgā un Liepājā tas aicinās klausītājus iedziļināties daudzveidīgā laika pieredzē. Festivāla koncerti izgaismos pagātnes, tagadnes un nākotnes mijiedarbību, kolektīvo atmiņu un jaunās reģiona perspektīvas. Plašāka informācija par festivālu pieejama mājaslapā muzikasdienas.lv.

Koncertu “Pagriežot laiku. Ensemble for New Music Tallin” organizē SIA “Lielais Dzintars” sadarbībā ar Latvijas Komponistu savienību. Festivāls top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars”, Liepājas valstspilsētas pašvaldības, Nordic Music Days, Nordic Culture Fund, Nordic Council of Ministers, Culture Action Europe un Statens Kunstfond atbalstu; festivālu informatīvi atbalsta Latvijas Radio 3 “Klasika”.
Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs visā Latvijā, interneta vietnē https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/6008 un koncertzāles informācijas centrā.

Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00–17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00–15.00. Tālrunis: +371 634 24 555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.

Avots: Lielaisdzintars.lv


celojumubode - 3983
Aicinām uz Sniegpulkstenīšu talku

Aicinām uz Sniegpulkstenīšu talku

Sestdien, 21. martā, plkst. 11.00 Ventspils Jūrmalas parkā jau divpadsmito gadu pēc kārtas notiks Sniegpulkstenīšu stādīšanas talka. Tiekamies!

Ventspils TIC

Latgales garšu mēnesis Rēzeknē

Latgales garšu mēnesis Rēzeknē

1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli.

Rēzeknes pilsētas TIC

Ballīte grieķu noskaņās Jūrmalā

Ballīte grieķu noskaņās Jūrmalā

Aicinām doties saulainā ceļojumā uz Grieķiju - izbaudi izklaides grieķu stilā ar dzīvo mūziku un tematiskajām vakariņām.

EUR 60 | Baltic Beach Hotel & SPA

Rītausmas pilates un Hanga relaksācija

Rītausmas pilates un Hanga relaksācija

Rīts, kas sāksies ar kustību un elpu! Skaņa, kas nomierinās prātu! 21.martā plkst. 9:00 rītausmas pilates un Hanga relaksācija Mujānu biedrības namā

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ģirta Muižnieka personālizstāde

Ģirta Muižnieka personālizstāde

Teātra nama “Jūras vārti” piektdien, 6. marta, plkst. 16.00 tiks atklāta Ģirta Muižnieka personālizstāde “Maigās svārstības 1. Jambo”.

Ventspils TIC

Liepājas leļļu teātris Salaspilī

Liepājas leļļu teātris Salaspilī

Salaspils novada TIC

Ar vilcienu pēc Vidzemes stāstiem

Ar vilcienu pēc Vidzemes stāstiem

Gulbenes, Madonas un Alūksnes novadu tūrisma speciālisti aicina doties neaizmirstamos brīvdienu izbraucienos uz Vidzemi, par transportu izvēloties vilcienu.

Gulbenes novada TIC

Pavasara sadancis Salaspilī

Pavasara sadancis Salaspilī

Salaspils novada TIC

Latgales garšu mēnesis Preiļu novadā

Latgales garšu mēnesis Preiļu novadā

Martā Latgale kļūst par gardēžu galamērķi, kurā īpaši izceļas Preiļu novads, kas jau tradicionāli svin Latgales garšu mēnesi ar Čedara siera garšu!

Preiļu novada TIC

Audiogids “Kaugurciema stāstu taka”

Audiogids “Kaugurciema stāstu taka”

Jūrmalā tapis jauns audiogids “Kaugurciema stāstu taka” – 4 km pastaiga pa senā zvejnieku ciema vēstures pieturpunktiem. Pieejams IZI Travel.

Jūrmalas TIC

Izstādes Tukuma novadā

Izstādes Tukuma novadā

Iedvesmojies no gleznām, kolekcijām un baudi mākslu arī Tu, Tukuma novadā!

Tukuma TIC

Pārgājiens Raudas mežā

Pārgājiens Raudas mežā

Dosimies foršā bridienā Raudas/ Tukuma apkārtnē. Bridīsim pa skaistiem mežiem un mazliet brikšņiem, kāpsim Āža kalnā, apskatīsim vairākus ezerus.

Tukuma TIC

Gudrāks par viedtālruni.

Gudrāks par viedtālruni.

Plāno, tulko, fotografē un rīkojies zibensātrumā ar integrēto mākslīgo intelektu.

Zauers.lv

Lieldienu programma Jūrmalā

Lieldienu programma Jūrmalā

Svinam Lieldienas Jūrmalā Majoros, Kauguros un Brīvdabas muzejā – koncerti, darbnīcas, tirdziņš un aktivitātes visai ģimenei.

Jūrmalas TIC

Latvijas tūrisma informācijas tirgus 2026

Latvijas tūrisma informācijas tirgus 2026

Aicinām visus Latvijas tūrisma informācijas centrus un galamērķu pārstāvjus pieteikties dalībai “XI LATVIJAS TŪRISMA INFORMĀCIJAS TIRGŪ 2026”, 9. maijā!

Ventspils TIC

DIENVIDKURZEMES LIELĀ RIPINĀŠANĀS

DIENVIDKURZEMES LIELĀ RIPINĀŠANĀS

Pievienojies īstam Lieldienu piedzīvojumam, kur tevi sagaidīs tūrisma rallijs, Lieldienu aktivitātes pa visu Dienvidkurzemi

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

koncerts “Meitenes kā zvaigznes” Salaspilī

koncerts “Meitenes kā zvaigznes” Salaspilī

26. aprīlī plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” norisināsies vokālā ansambļa “Sunrise” koncerts “Meitenes kā zvaigznes”.

Salaspils novada TIC

TOP 12 tūrisma objekti Bauskas novadā

TOP 12 tūrisma objekti Bauskas novadā

Plāno brīvdienas Bauskas pusē? Šie 12 objekti ir obligāti jāiekļauj tavā maršrutā!

Bauskas TIC

Saldie galamērķi: konditorejas un deserti

Saldie galamērķi: konditorejas un deserti

Bauskas novada konditorejas un deserti – īsta paradīze saldummīļiem. Atklāj savu favorītu!

Bauskas TIC

Latgales garšu mēnesis - IGGI bārs

Latgales garšu mēnesis - IGGI bārs

Visu martu IGGI piedāvā Latgales spēka burgeru un krāsnī ceptu kartupeli mednieku gaumē.

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -