Koknese aicina uz Sama modināšanas svētkiem

Koknese aicina uz Sama modināš

Foto: Visitaizkraukle.lv | Autors: Linda Lielauza | 2026.04.17

2026. gada 15. un 16.maijā Koknese aicina ikvienu apmeklēt tradicionālos Sama modināšanas svētkus, kas ik gadu simboliski atklāj aktīvās tūrisma sezonas sākumu. Divu dienu garumā pilsētu piepildīs koncerti, kultūras notikumi, gadatirgus, izklaides un daudzveidīgas aktivitātes visai ģimenei.

Svētku programma sāksies 15. maijā plkst. 17.30 ar pārgājienu “Sama nakts taka”, kas vedīs cauri Kokneses parkam un dabas takai, noslēdzoties Likteņdārzā. Pārgājiena dalībniekiem būs iespēja iepazīt interesantus faktus un stāstus par Koknesi.

Savukārt plkst. 18.00 Likteņdārzā notiks koncertuzvedums “Likteņzīmes”, kurā skanēs Vizmas Belševicas un Ārijas Elksnes dzeja. Pasākums būs īpašs un emocionāli piesātināts ievads svētku norisēm. Ieeja par maksu, biļetes pieejamas Biļešu Paradīzē.

16.maijā Koknese pārtaps par rosīgu svētku centru. No plkst. 8.00 Kokneses parku un Blaumaņa un Parka ielas piepildīs Sama modināšanas svētku gadatirgus, kurā būs iespējams iegādāties amatnieku darinājumus un vietējos gardumus. Tirgotāji aicināti pieteikt dalību līdz 10. maijam, zvanot pa tālruni +371 26308385 vai rakstot uz e-pastu koknese@aizkraukle.lv.

Visas dienas garumā apmeklētāji varēs iepazīt Kokneses viduslaiku pilsdrupas, aplūkot digitālos stendus, kā arī baudīt izbraucienus ar kuģīšiem un katamarāniem pa Daugavu un Pērsi. Svētku laikā ieeja pilsdrupās būs bez maksas.

Programmu papildinās koncerti, kuros uzstāsies Kokneses deju kolektīvi un dziedošie ansambļi. Bērniem un jauniešiem būs pieejamas radošās darbnīcas, lāzertags un citas aktivitātes. Neizpaliks arī izzinoši notikumi, tostarp “Zinātnes Zonas” eksperimentu šovs un lielās spēles pilsdrupās.

Aktīvās atpūtas cienītāji aicināti piedalīties auto orientēšanās braucienā “Brauc modināt Kokneses Samu!”, kura starts tiks dots plkst. 14.00 pie Kokneses estrādes. Iepriekšēja pieteikšanās no 20. aprīļa līdz 12. maijam vietnē www.visitkoknese.lv, dalība par maksu.

Plkst. 17.00 Kokneses viduslaiku pilsdrupās izskanēs grupas “Eridana” koncerts ar Imanta Kalniņa mūziku programmā “Elpo”, savukārt plkst. 22.00 visi aicināti uz zaļumballi kopā ar grupu “Netīšām Blice”. Plkst. 23.00 notiks auto orientēšanās brauciena laureātu apbalvošana.

Papildus informācija pieejama Aizkraukles novada un Kokneses tūrisma informācijas centrā, kā arī zvanot pa tālruni 29275412.

Modināsim Kokneses Samu kopā!

Avots: Visitaizkraukle.lv


celojumubode - 3986
Ventspilī notiks Kurzemes biznesa forums

Ventspilī notiks Kurzemes biznesa forums

No 20. līdz 22. maijam Ventspilī norisināsies Kurzemes biznesa forums, kas šogad veltīts IT nozares izaicinājumiem mākslīgā intelekta laikmetā.

Ventspils TIC

Improvizācijas šovs

Improvizācijas šovs

Unikālais humora šovs “Četri brāļi” ir devies vērienīgā “Saules sistēmas tūrē”, un šodien gaidīs skatītājus teātra namā "Jūras vārti"

Ventspils TIC

Apskates un izziņas vietas skolēniem

Apskates un izziņas vietas skolēniem

Iepazīties ar Zaķu mammu, ielūkojies “Vecajā naudas maka stāstā”, izmēģi restauratora darbus, izstaigā "„Piedzīvojums Bauskā 20.gadsimtā” un tas vēl nav viss!

Bauskas TIC

Pavasara tūrisma svētki

Pavasara tūrisma svētki "Tebras pumpurs"

18. aprīlī aicinām uz aktīvu un iedvesmojošu pavasara dienu dabā Dienvidkurzemē!

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās ļauj izjust kūrorta arhitektūru no iekšpuses – verandās, tornīšos un vasarnīcu nesteidzīgajā atmosfērā.

Jūrmalas TIC

Ar klasi uz Rēzekni!

Ar klasi uz Rēzekni!

Aizraujošas skolēnu ekskursijas, piedzīvojumi, STEM “Dabas BINGO”, SKOLAS SOMA un jauna motivācija!

Rēzeknes pilsētas TIC

Akcija

Akcija "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē"

Latvijas–Lietuvas pierobežā norisināsies tūrisma apceļošanas akcija “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”. Iesniedzot akcijas brošūru, būs iespēja pretendēt uz balvām.

Bauskas TIC

Tikšanās ar Daci Rukšāni Salaspilī

Tikšanās ar Daci Rukšāni Salaspilī

22. aprīlī plkst.17:00 Salaspils novada bibliotēkā būs tikšanās ar rakstnieci, publicisti Daci Rukšānig

Salaspils novada TIC

Radioastronomijas centrs Irbenē

Radioastronomijas centrs Irbenē

Informējam, ka no 1. aprīļa atsāksies ekskursijas Radioastronomijas centrā Irbenē darba dienās. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Ventspils TIC

MOZARTALLICA. DAGAMBA

MOZARTALLICA. DAGAMBA

DAGAMBA atgriežas ar jaunu programmu – MOZARTALLICA! Grupa, kas nojauc robežas starp klasiku un roku, radīs pieredzi, ko atcerēties!

Rēzeknes pilsētas TIC

Sezonu uzsāk skatu tornis pie pludmales

Sezonu uzsāk skatu tornis pie pludmales

Sākoties siltākam laikam un pavasara tūrisma sezonai no aprīļa apmeklētājiem atkal pieejams unikālais militārā mantojuma objekts - skatu tornis pie pludmales.

Ventspils TIC

 Planetārijs un Observatorija

Planetārijs un Observatorija

Ventspils Jaunrades nama Planetārijā un Observatorijā vēro Sauli un skaties aizraujošas filmas uz 360 grādu ekrāna. Piedzīvojums visai ģimenei!

Ventspils TIC

Pavasara brīvdienas

Pavasara brīvdienas

Iepazīsties ar pavasara ekskursiju piedāvājumu skolēnu grupām Ventspilī.

Ventspils TIC

Piedzīvojumi dabā kopā ar DABA LABA

Piedzīvojumi dabā kopā ar DABA LABA

Laivu braucieni, loku šaušana, safari braucieni, radu meklēšanas, pārgājieni, foto medības, restorāns #Mežā un daudz kas cits. Iepazīsties ar DABA LABA.

Ventspils TIC

"Pērkons" koncerts "Kaza kāpa debesīs"

Juru dienā 23.aprīlī plkst. 19.00 leģendārā rokgrupa “Pērkons” aicina ikvienu Jura Kulakova draugu, cienītāju, fanu uz īpašu satikšanos rokkoncertā “Kaza kāpa debesīs” Līvānu novada Kultūras centrā. Visi koncerta ieņēmum...

EUR 5 | Līvānu TIC

Disku golfa parks Ventspilī

Disku golfa parks Ventspilī

Disku golfs ir lielisks veids, kā apvienot pastaigu dabā ar aizraujošu sporta aktivitāti. Priežu mežā izvietoti 18 grozi, kas pieejami bez maksas visu gadu!

Ventspils TIC

IZDZIEDOT LATVIJU. TV3 SVĒTKU KONCERTS

IZDZIEDOT LATVIJU. TV3 SVĒTKU KONCERTS

Caur skaistajām dziesmām mēs izstaigāsim Latvijas takas – no dzidriem ūdeņiem un putnu dziesmām līdz pakalnu virsotnēm un jūras šalkoņai.

Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils gotiņas aplikācijā Walk15

Ventspils gotiņas aplikācijā Walk15

Pavasarim tuvojoties, ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili kopā ar Walk15 aplikāciju.

Ventspils TIC

Dabas taka RĪVAS LOKI

Dabas taka RĪVAS LOKI

Viena no skaistākajām Latvijas mazupītēm – Rīva aicina uz pavasara pārgājienu! Kopējais takas garums ir 8 km (aptuvenu 2, 5 h vienā virzienā).

Ventspils TIC

Pavasara pastaiga ziedošājā Ventspilī

Pavasara pastaiga ziedošājā Ventspilī

Ar nepacietību gaidām 120 000 pērn iestādīto sīpolpuķu ziedēšanu, un īpaši gaidām sakuru ziedešanu Reņka dārzā. Ieplāno pavasari Ventspilī.

Ventspils TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -