Talibana ēnā: britu ceļotāja pretrunīgā pieredze Afganistānā

Talibana ēnā: britu ceļotāja p

Foto: Pixabay.com | Autors: Anna Marija Bērziņa | 2026.04.17

Britu ceļotājs Kīrans Brauns, kurš apceļo pasauli ar mērķi apmeklēt visas valstis, nesen izraisīja plašas diskusijas ar savu neparasto ceļojumu uz Afganistānu. 29 gadus vecais blogeris, kurš jau pabijis 98 valstīs, kopā ar draugiem devās astoņu dienu braucienā uz Talibana kontrolēto valsti, ko pats raksturoja kā sava veida “lads holiday”. Viņa publicētie video ātri kļuva populāri, vienlaikus izraisot gan interesi, gan asu kritiku, raksta “Daily Star”.

Brauns atzina, ka viņu vienmēr saistījušas valstis, kuras Rietumu mediji uzskata par bīstamām. Viņš uzsvēra, ka ceļojuma laikā sastapis daudz atsaucīgu un viesmīlīgu vietējo iedzīvotāju, kas viņam atstājuši pozitīvu iespaidu. Lai gan viņš skaidri nodalīja vietējo cilvēku attieksmi no Talibana režīma, tieši šī cilvēciskā saskarsme esot bijusi viena no vērtīgākajām pieredzēm.

Tomēr ceļojums nebija bez spriedzes. Talibana klātbūtne bija jūtama visur – kontrolpunkti, dokumentu pārbaudes un pastāvīga kustības uzraudzība bija ikdiena. Brauns norādīja, ka pret tūristiem izturēšanās bijusi cieņpilna, kas, viņaprāt, saistīts ar vēlmi attīstīt tūrismu. Tajā pašā laikā viņš atzina, ka šī attieksme šķitusi virspusēja un viņš pastāvīgi juties piesardzīgs.

Īpaši pretrunīgi vērtēti ir Brauna izteikumi par dzīvi Afganistānā, tostarp viņa novērojumi, kas dažos gadījumos šķietami nonāk pretrunā ar starptautisko organizāciju ziņojumiem par stingrajiem ierobežojumiem sievietēm. Viņš pats gan uzsvēra, ka runā tikai par savu personīgo pieredzi un redzēto, nevis mēģina vērtēt politisko situāciju valstī.

Neraugoties uz to, ka ceļojums kopumā viņam šķitis interesants un patīkams, Brauns atzina, ka Afganistāna nav galamērķis, kur viņš vēlētos atgriezties. Ceļotājs skaidroja, ka, lai arī nejutās tieši apdraudēts, bija sajūta, ka jebkura kļūda varētu radīt nopietnas sekas. Tomēr kritiku par savu izvēli viņš noraida, uzsverot, ka viņa darbs ir rādīt pasauli tādu, kādu viņš to redz – ar visiem tās kontrastiem.

Avots: BalticTravelnews.com/Dailystar.co.uk


celojumubode - 3986
JAUNUMS! Atpūtas vieta

JAUNUMS! Atpūtas vieta "Rožlejas"

Atklājiet "Rožlejas" - ģimenes izloloto sapni par ideālo atpūtas vietu - mazo dabas oāzi, ieskautu gleznainās ūdens ainavās!

Madonas TIC

Ekskursija izstādē “Rokas un pavedieni”

Ekskursija izstādē “Rokas un pavedieni”

19. aprīlī plkst. 15.00 aicinām satikt izstādes “Rokas un pavedieni” veidotājus – ekskursija, kopā apskatot izstādi Valmieras muzejā.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

19. aprīlī pārgājiens Raunā

19. aprīlī pārgājiens Raunā

19. aprīlī notiks pārgājiens “Raunas baltais miers un zaļais siers”, kas būs jau ceturtais no pārgājienu cikla "Smiltenes novads - vieta, ko atklāt".

Smiltenes TIC

Viesu māja “Kalnu pūpoli”

Viesu māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Melnkalne. Tivata

Melnkalne. Tivata

Pludmales sezona Melnkalnē jau gandrīz sākusies // 7 naktis, izvēlētā ēdināšana // ceļo no 10.05. - 11.10.2026.

EUR 429 | Estravel Latvia

Bali! Cena sākot no 1179 eur!

Bali! Cena sākot no 1179 eur!

EUR 1179 | Itaka Latvia

Antālija. Viesnīcu izlase

Antālija. Viesnīcu izlase

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, viss iekļauts ēdināšanas programma

EUR 665 | Estravel Latvia

Naktsmītne “Raiņa māja Berķenelē”

Naktsmītne “Raiņa māja Berķenelē”

Raiņa māja Berķenelē piedāvā nakšņošanas iespējas 4 guļamistabās ar 10 gultasvietām.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

€1 un brauc autobusa tūrē!

€1 un brauc autobusa tūrē!

Iegādājoties vismaz vienu pieaugušā vietu ceļojumā, bērniem līdz 13 gadiem ceļojums TIKAI €1! (pirmajiem 5 pasūtījumiem) Ceļojumi uz: Palangu, Klaipēdu.

EUR 46 | Nikos Travel

Amsterdama! Cena sākot no 549 eur!

Amsterdama! Cena sākot no 549 eur!

EUR 549 | Itaka Latvia

Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāze “Virogna”

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Viesu māja “Stārķis”

Viesu māja “Stārķis”

Viesu māja „Stārķis” piedāvā vairākas aprīkotas banketu zāles svinībām, ēdināšanas pakalpojumus, karaoke, deju zāli, krievu pirti, labiekārtotu pludmali.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Liepājas Pavasara restorānu nedēļa 2026

Liepājas Pavasara restorānu nedēļa 2026

Radoši šefpavāru eksperimenti, pavasarīgas garšas un īpaši šim notikumam radītas maltītes – no 10. līdz 19. aprīlim norisināsies Liepājas restorānu nedēļa.

Liepājas reģiona TIB

Īpašais svētku piedāvājums

Īpašais svētku piedāvājums

Izmanto papildu brīvdienas aprīlī, maijā un jūnijā, lai uzlabotu veselību 4 dienu programmā KRC "Jaunķemeri". Piedāvājums spēkā līdz 26.06.2026.

EUR 270 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Dodies ekspedīcijā pa Krāslavu!

Dodies ekspedīcijā pa Krāslavu!

Krāslava svin, un Tu esi aicināts piedzīvojumā! 26.04. 10:00 pie poliklīnikas startē ekspedīcija ar uzdevumiem, līdz 10 km maršrutu!

EUR 10.00 | Krāslavas TIC

Viesu māja “WoodStay”

Viesu māja “WoodStay”

Viesu māja “WoodStay” atrodas starp augošām priedēm un bērziem, tikai 10-15 minūšu brauciena attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka

Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Summer solstice in Turaida

Summer solstice in Turaida

Learn ancient and modern knowledge about solstice traditions, feel nature, and gain energy for the whole year

Siguldas novada TIC

Atpūta Peloponēsā

Atpūta Peloponēsā

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā // plašs viesnīcu klāsts

EUR 439 | On-line ceļojumi Estravel

Lauku māja “Gaišā”

Lauku māja “Gaišā”

Lauku māja “Gaišā” piedāvā naktsmītnes, pirti, banketu zāli, kamīnzāli, sporta laukumu ar volejbola tīklu, telšu vietas, ugunskura vietu, bērnu rotaļu laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -