Akmens laikmeta virtuve mostas Āraišos - nāc nogaršot vēsturi

Akmens laikmeta virtuve mostas

Foto: Araisi.com | Autors: Krista Peika | 2026.04.28

2026. gada 10. maijā 12:00 Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā notiks nebijis pasākums -“Paleolīta diēta: no akmens laikmeta līdz mūsdienām”.

Pasākumā runāsim par samērā populāro paleolīta jeb akmens laikmeta diētu - kas tā ir un kam tā ir laba. Par to zināšanās dalīsies uztura speciāliste Eva Šmite. Savukārt, par to cik daudz saistības šai diētai ir ar akmens laikmetu stāstīs arheoloģe Gunita Zariņa. Praktisku priekšstatu par akmens laikmeta pārtiku un tās pagatavošanu radīs pavārs Renārs Purmalis. Viņš zemes krāsnī gatavos gaļu un zivis, piemeklēs saderīgas dabā vāktas piedevas. Rezultātu izgaršot un nedaudz sajust senos laikus varēs katrs pasākuma dalībnieks.

Eva Šmite ir  sertificēta uztura speciāliste ar 15 gadu pieredzi. Ikdienā Eva palīdz cilvēkiem uzlabot veselību, pielāgojot viņu ēšanas paradumus organisma tā brīža vajadzībām, un labprāt strādā gan ar bērniem, gan pieaugušajiem. Viņai  ir maģistra grāds medicīnas zinātnēs un uztura speciālista kvalifikācija.

Gunita Zariņa ir LU HZF Latvijas vēstures institūta vadošā. Viņas pētniecības lauks ietver bioarheoloģiju, Latvijas seno iedzīvotāju demogrāfiju, uzturu, veselību un dzīves kvalitāti.

Renārs Purmalis ir konceptpavārs, kurš pēc vairāku gadu darbošanās dažādos Latvijas un ārvalstu restorānos ir pievērsies gatavošanai dabā. Ar savu zīmola Renārs ved cilvēkus pārgājienos un gatavo visiem gardu maltīti. Izdevis grāmatu “Gatavo dabā”.

Biļetes uz pasākumu iegādājamas Biļešu serviss https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/170605, iepriekš pārdošanā. Dalībnieku skaits ir ierobežots.

Avots: Araisi.com


b2b - 3993
Pavasara tirgus Rēzeknē - “Rasādu opluots”

Pavasara tirgus Rēzeknē - “Rasādu opluots”

Ģimenes izklaides, tirgus un pārsteigumi – ko nepalaist garām?

Rēzeknes pilsētas TIC

GARDĒŽIEM | Vispasaules vīna vakars

GARDĒŽIEM | Vispasaules vīna vakars

Aizraujošs ceļojums apkārt pasaulei vedīs caur vīna garšām un stāstiem kopā ar vīnzini Solvitu Meļņikovu.

Tukuma TIC

100DEBIJA un OTRA PUSE. Dubultkoncerts

100DEBIJA un OTRA PUSE. Dubultkoncerts

Hiti, atmiņas un pārsteigumi – kāpēc šo koncertu nedrīkst palaist garām?

Rēzeknes pilsētas TIC

8 stundas Ventspilī

8 stundas Ventspilī

Iepazīsti Ventspili vienas dienas laikā! Esam sagatavojuši idejas – TOP 7 lietas, ko darīt Ventspilī.

Ventspils TIC

Darba laiks tūrisma objektos maija svētkos

Darba laiks tūrisma objektos maija svētkos

Maija svētku brīvdienās aicinām apmeklēt Bauskas novadu – kultūrvēsturiskos objektus, muzejus, dabas takas un atpūtas vietas.

Bauskas TIC

Ventspilī notiks Kurzemes biznesa forums

Ventspilī notiks Kurzemes biznesa forums

No 20. līdz 22. maijam Ventspilī norisināsies Kurzemes biznesa forums, kas šogad veltīts IT nozares izaicinājumiem mākslīgā intelekta laikmetā.

Ventspils TIC

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmalā pieejamas pludmales, parki, kultūras vietas un infrastruktūra, kas ļauj arī cilvēkiem ratiņkrēslā pilsētu izbaudīt ērtāk un brīvāk.

Jūrmalas TIC

Percussion Sound Ventspils

Percussion Sound Ventspils

29. aprīlī, plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” izskanēs sitaminstrumentu festivāla “Percussion Sound Ventspils” koncerts “Turcijas impresijas un Stīvs Reihs”

Ventspils TIC

KONCERTS |

KONCERTS | "Atdziedi dvēsele"

Raimonda Paula skiastākās dziesmas svētkos izdziedās Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas jauktais koris.

Tukuma TIC

Pavasara brīvdienas

Pavasara brīvdienas

Iepazīsties ar pavasara ekskursiju piedāvājumu skolēnu grupām Ventspilī.

Ventspils TIC

Jūrmalas gadskārtas 2026

Jūrmalas gadskārtas 2026

2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.

Jūrmalas TIC

Zinātne kas pārsteidz!

Zinātne kas pārsteidz!

Ventspils zinātnes centrs "VIZIUM" tā ir vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina!

Ventspils TIC

Izstāde “Valmieras novada brunči”

Izstāde “Valmieras novada brunči”

No 29. marta līdz 8. maijam Burtnieku Kultūras centrā būs skatāma izstāde “Valmieras novada brunči”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Iekļaujoša ekskursija Bauskā neredzīgajiem

Iekļaujoša ekskursija Bauskā neredzīgajiem

Bauskas muzejs - pieejams cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Bauskas TIC

Digitālie interaktīvie āra stendi Bauskā

Digitālie interaktīvie āra stendi Bauskā

Bauskas novadā uzstādīti trīs jauni digitālie interaktīvie āra stendi.

Bauskas TIC

MŪZIKA | Kasparam Markševicam 40

MŪZIKA | Kasparam Markševicam 40

“Laipni lūgti manā ballē” aicina svinēt dziedātāja Kaspara Markševica 40 gadu jubileju vienotā, neaizmirstamā muzikālā pieredzē.

Tukuma TIC

"UzKūko" brīvdienu bufete Rencēnos

4. maijā plkst. 12.00–16.00 Rencēnos, Valmieras ielā 12 “UzKūko” Brīvdienu bufete. Kūkas, makarūni līdzņemšanai. Norēķini skaidrā naudā un ar karti.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils mākslinieku izstāde

Ventspils mākslinieku izstāde

Ceturtdien, 30. aprīlī, plkst. 16.00 teātra nama “Jūras vārti” izstāžu telpās tiks atklāta Ventspils mākslinieku darbu izstāde “Pavasaris 2026”

Ventspils TIC

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.

Rēzeknes pilsētas TIC

IZSTĀDE | Kurtu suņi Jaunmokās

IZSTĀDE | Kurtu suņi Jaunmokās

Jaunmoku pils parkā norisināsies kurtu suņu izstāde, kurā būs iespēja tuvplānā iepazīt vienus no pasaules elegantākajiem un ātrākajiem suņiem.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -