Visitmadona.lv | 2026.05.25
Madonas novada Sarkaņu pagastā esošā ūdensputnu kolekcija “Norkalni” kļuvusi par vienu no ievērojamākajām apskates vietām reģionā – tā ir lielākā ūdensputnu kolekcija Latvijā un Baltijā, kurā apskatāmas 10 zosu un 11 pīļu šķirnes.
Saimniecības īpašnieks Aleksandrs Budzinskis, kurš ir arī viens no lielākajiem tīršķirnes ūdensputnu audzētājiem Baltijā, stāsta, ka vasaras sezonā ganāmpulkā mīt ap 300 putnu, bet rudenī – pēc jaunputnu izšķilšanās – to skaits sasniedz pat 800. Apmeklētājiem tiek piedāvāta gan putnu apskate, gan saimnieka stāstījums ar interesantiem faktiem, pieredzes stāstiem un praktiskiem padomiem par šķirņu izvēli.

Zasas muižas parks kļuvis bagātāks ar jaunu apskates objektu – stādījumu labirintu, kura dizains veidots, iedvesmojoties no muižas vēsturiskā mantojuma.
Jēkabpils novada TIC
Ģimenēm ar bērniem īpaši patiks arī punduraitas un pundurkazas, kas saimniecībā rada papildu prieku mazajiem viesiem. Apmeklējumi notiek vasaras sezonā, iepriekš piesakoties.
Cenas:
• Grupām līdz 20 personām:
o līdz 5 personām – 20 EUR no grupas;
o virs 5 personām – 3 EUR no personas.
• Jaunputni iegādei: 25–300 EUR atkarībā no šķirnes.
Saimniecība “Norkalni Eko+” ir zināma arī plašāk – tās īpašnieks aktīvi iesaistās putnkopības attīstībā Latvijā. Latvijas Radio norāda, ka Budzinskis ir viens no lielākajiem ūdensputnu audzētājiem Baltijā un piedalās starptautisko mājputnu izstāžu organizēšanā.
Starptautiskā mājputnu izstāde Madonā 2026. gada 23.–25. oktobrī
Saimnieks informē, ka Madonā šoruden notiks starptautiskā “Mājputnu izstāde”, kurā plānots pulcēt putnkopjus un interesentus no visas Baltijas. Līdzīgas izstādes iepriekš piesaistījušas ap 1000 putnu un plašu apmeklētāju loku. Izstādes mērķis – parādīt, cik daudzveidīgas šķirnes ir pieejamas Latvijā un sniegt iespēju interesentiem uzzināt visu klātienē.
Kontakti un adrese
Saimnieks: Aleksandrs Budzinskis Tālrunis: 27176019 Adrese: Norkalni, Sarkaņu pagasts, Madonas novads

Valmieras Vasaras teātra festivāla izrāde - kantrīmūzikls "Gadsimta kāzas" Valmieras brīvdabas estrādē 8. augustā.
EUR 19 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 2026. gada 18. jūlija līdz 29. augustam Amatu mājā (Skolas iela 3) būs skatāma mākslinieces Daces Grundmanes personālizstāde “Slāņi”.
Ventspils TIC

Daugavas muzeja brīvdabas parkā 24. jūlijā plkst. 20.00 notiks īpašs vasaras vakara koncerts ar grupu “Zāle”.
Salaspils novada TIC

19. jūlijā no plkst. 11.00 līdz 15.00, vēsturiskajā Straupes Zirgu pastā norisināsies Latvijas Vīndaru svētki.
Cēsu TIC

⭐Ziema tik pat karsta kā vasara! Rezervē savu ziemas atvaļinājumu līdz 4.augustam un izmanto -50EUR atlaidi rezervācijai
Coral Travel Latvia

No 23. līdz 26. jūlijam Valmiera aicina ikvienu - tuvu un tālu - pievienoties pilsētas 743. dzimšanas dienas svinībās!
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Atklāj Bauskas novadu: 10 km rādiusā ap Bausku apskatāmas Latvijas krāšņākās pilis un muižas un citi tūrisma apskates objekti.
Bauskas TIC

1. un 2. augustā Valmieras novadā jau sesto reizi norisināsies Mājas kafejnīcu dienas, kurās apmeklētāji varēs izbaudīt 20 dažādu mājas kafejnīcu piedāvājumu.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.png)
Pilsētvide kā spēles laukums – uzdevumi, komandu izaicinājumi un QR kodi. Dalībniekiem iespēja cīnīties par balvām.
Rēzeknes pilsētas TIC

Preiļu novada tūrisma attīstības un informācijas centrs aicina pieteikties pārgājienam 18.jūlijā. Šoreiz iziesim vienu no Latgales garo pārgājienu maršruta "Ezertaka" Preiļu novada posmiem( Preiļi-Stupāni-Kategrade-Rušo...
Preiļu novada TIC

Izbaudiet relaksējošu Day SPA pieredzi Baltic Beach Hotel & SPA.
Baltic Beach Hotel & SPA

Atklāj visas Mājas kafejnīcu dienu pieturas, ēdienkartes un rezervē savu gardēžu maršrutu!
Bauskas TIC
.jpg)
19. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 16.00 vēsturiskā raķešu bāze Zeltiņos, Alūksnes novadā, pārvērtīsies par aizraujošu piedzīvojumu vietu visai ģimenei.
Alūksnes TIC

Zasas muižas parks kļuvis bagātāks ar jaunu apskates objektu – stādījumu labirintu, kura dizains veidots, iedvesmojoties no muižas vēsturiskā mantojuma.
Jēkabpils novada TIC

No 10. jūnija līdz 29. augustam Valmieras novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Priekšmetu piedzīvojumi ceļos”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils zinātnes centrā "VIZIUM" atklāts jauns eksponāts "Planēta Zeme".
Ventspils TIC

Šī gada jūlijā Jēkabpils novadā norisināsies trīs publiski laivošanas pasākumi "Daugavas krāces 2026".
Jēkabpils novada TIC

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.
Jūrmalas TIC

No 17. līdz 19. jūlijam Ventspilī norisnāsies motobraucēju saiets Kurland Bike Meet. 18. jūlijā būs parāde pa Ventspils ielām ar noslēgumu Jaunajā promenādē.
Ventspils TIC

18. jūlijā Ķemeri aicina uz koncertiem, tirdziņu, ekskursijām un brīvdabas balli vēsturiskā parka ainavā.
Jūrmalas TIC