
Foto: Balta.lv | Autors: Sandra Baltruka | 2026.08.07
Pēc 2026. gada 31. jūlija spēcīgajām lietusgāzēm un lielgraudu krusas Saulkrastu pusē apdrošināšanas sabiedrība BALTA saņēmusi 70 atlīdzību pieteikumus, no kuriem lielākā daļa ir par automašīnām nodarītajiem bojājumiem. Kopējā zaudējumu summa tiek lēsta aptuveni 100 tūkstošu eiro apmērā.
Visbiežāk pieteiktie zaudējumi ir saistīti ar krusas bojātām automašīnu virsbūvēm — cietuši motora pārsegi, jumti, durvis, bagāžas nodalījuma vāki un citas virsbūves daļas. Vairākos gadījumos iedzīvotāji norādījuši, ka automašīnas bojātas pēkšņa un ļoti intensīva negaisa laikā, kad krusas graudu diametrs sasniedzis pat aptuveni 5 centimetrus. Bojājumi visbiežāk izpaužas kā daudzi nelieli un vidēji iespiedumi jeb buktes uz transportlīdzekļu virsbūves.

Liepājā noslēdzies vērienīgs pilsētas ielu mākslas projekts – trīs starptautiski mākslinieki no Francijas, Meksikas un Spānijas pabeiguši gleznojumus.
Liepājas reģiona TIB
Saņemto pieteikumu vidū ir arī ziņojumi par bojājumiem īpašumam – ēkām, terasēm, nojumēm. Piemēram, vienā no gadījumiem krusa sabojājusi terases nojumi aptuveni 16 kvadrātmetru platībā.
“Šāda veida negaisi ar lielgraudu krusu var radīt būtiskus bojājumus ļoti īsā laikā, īpaši automašīnām un vieglām konstrukcijām. Vienlaikus krusa ir viens no tiem dabas riskiem, kuru nevar novērst, taču zaudējumus bieži iespējams būtiski samazināt ar savlaicīgu rīcību. Ja sinoptiķi brīdina par spēcīgu negaisu, aicinām autovadītājus neatlikt lēmumu uz pēdējo brīdi – dažas minūtes, kas veltītas automašīnas pārvietošanai uz drošāku vietu, var pasargāt no remonta izmaksām vairāku tūkstošu eiro apmērā,” stāsta BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks.
Ko darīt, ja tuvojas krusa un garāžas nav?
Ja tuvojas negaiss ar krusas iespējamību, svarīgi savai automašīnai izvēlēties drošāku stāvvietu. Piemēram, novietojiet auto daudzstāvu autostāvvietā, zem kādas degvielas uzpildes stacijas nojumes vai citā publiski pieejamā un drošā vietā. Ja tas nav iespējams, izvēlieties vietu prom no kokiem, kuru zari stiprā vējā var nolūzt.
“Speciāli pret krusu paredzēti auto pārsegi vai biezāki aizsargpārklāji var palīdzēt mazināt krusas radīto triecienu. Ja šāda pārsega nav, arī vairāku biezu segu vai putu paklājiņu izmantošana var samazināt iespējamo bojājumu apmēru, ja tos izdodas droši nostiprināt vēl pirms negaisa sākuma,” norāda K.Liecinieks.
Tāpat nevajadzētu riskēt braukt krusas laikā. Ja krusa sākas brauciena laikā, drošāk ir apstāties vietā, kur netiek apdraudēta satiksmes drošība, un nogaidīt, līdz intensīvākā krusa pāriet.

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam
Cēsu TIC

Šī būs patiesi aizraujoša divu aktieru izdzīvošanas cīņa. Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!
Rēzeknes pilsētas TIC

21. augustā norisināsies ventspilnieku iecienīts un iemīļots pasākums – piektdienas vakara pastaiga. Dažādās pieturvietās notiks koncerti, gaismas šovi.
Ventspils TIC

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!
Cēsu TIC

12. augustā Rēzekne kļūs par vietu, kur satiekas jauniešu enerģija, idejas un nākotnes iespējas – Jauniešu iespēju festivālā “Kopums”
Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils valstspilsētas pašvaldība izdod jauno fotoalbumu “Ventspils 700+35”. Fotoalbumā iekļauti 316 fotoattēli, ko radījuši 67 autori.
Ventspils TIC

Atklāj ūdensaktivitātes Jūrmalā – SUP, kajakus, laivas, jahtas, veikbordu, niršanu, purva maršrutus un ūdenspriekus visai ģimenei.
Jūrmalas TIC

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Izvēlies kādu no četriem velo maršrutiem Bauskas novadā un iepazīsti pilis, muižas, dabas ainavas un vietējos tūrisma objektus, minot pedāļus.
Bauskas TIC

Jaunais ceļvedis ar 176 ezeriem Latvijā un Lietuvā bez maksas pieejams Bauskas novada tūrisma informācijas centros.
Bauskas TIC

8. un 9. augustā Evertos satiec vairāk nekā 250 meistarus labsajūtas un garīgās izaugsmes festivālā ar lekcijām, meistarklasēm un tirdziņu.
Bauskas TIC

No 1. jūlija līdz 28. augustam Sēļu muižā skatāma Vijas Meisteres mākslas darbu izstāde “Ar kafijas lāsi”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

8.-15. augustā Jēkabpils aicina ikvienu uz pilsētas svētkiem "Divi krasti – viena sirds", kas nedēļas garumā pulcēs iedzīvotājus un viesus.
Jēkabpils novada TIC

No 10. līdz 16. augustam Ventspilī norisināsies starptautiskie jauno pianistu meistarkursi Ventspils Piano 2026.
Ventspils TIC

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

21. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas alus dārzā dzīvās mūzikas vakars ar grupām “Nielslens Lielsliens” un “Nora Kripta”. Galdiņu rezervācija: tālr. 28664424.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

8.augustā vēsturiskajā Līgatnes papīrfabrikā jau piekto reizi norisināsies Papīrfabrikas festivāls.
Cēsu TIC

Vasara Burtniekos nav iedomājama bez Burtnieka ezera svētkiem! 8. augustā Burtnieki aicina uz dienu, kas piepildīta dažādām aktivitātēm.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.png)
Rēzekne gatavo vasaras iespaidīgākos svētkus! Trīs dienas ar koncertiem, svētku gājienu, amatniekiem, salūtu, putu šovu un īpašiem notikumiem visai ģimenei!
Rēzeknes pilsētas TIC

Slutišķu gravu taka Naujenes pagastā kļuvusi vēl interesantāka apmeklētājiem.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa