27. jūnijs vēsturē: Tiek sākta Ziemas pils celtniecība

Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.06.27

Šajā dienā, 27. jūnijā, tika sākta Ziemas pils celtniecība Sanktpēterburgā, Krievijā, kas tagad ir kļuvusi par galveno daļu vienā no pasaules lielākajiem un eksponātiem bagātākajiem muzejiem pasaulē – "Valsts Ermitāžā". Lai aplūkotu šo vareno celtni, ko sāka celt 1754.gadā, tūristi nepārtraukti mēro lielus attālumus un visticamāk mājup nedodas vīlušies.

Esošo Ziemas pils ēku (piekto pēc kārtas) laika posmā no 1754. līdz 1762. gadam uzbūvēja itāļu arhitekts B.F. Rastrelli Elizabetes baroka stilā ar franču rokoko elementiem interjerā. Rastrelli ir būvējis arī tādas pilis kā Rundāles un Jelgavas. Šis izcilais meistars uzsāka pils celtniecību pēc Elizabetes, Pētera I meitas pavēles. Pils ir bagātīgi greznota ar skulptūrām, vāzēm, greznām korintiešu stila kolonnām, kas ir izvietotas virs karnīzes pa visu ēkas perimetru. Sākotnēji tās bija kaltas akmenī, taču laikā no 1892. līdz 1902. gadam tās aizvietoja ar metālā lietām (skulptori M.P. Popovs, D.I. Jensens). Ziemas pils «atvērtā» kompozīcija ir savdabīga aizvērtas pils ar iekšējo pagalmu interpretācija krievu stilā, kas bija populāra Rietumeiropā. Ēkas fasādes ir vērstas uz Ņevu, Pils laukumu. Ziemas pilī ir vairāk nekā 1700 durvju, 1900 logu, 1500 istabu un 100 kāpņu.

Ziemas pils tika izmantota saskaņā ar sākotnējo ieceri -  tā līdz 1917. gadam kalpoja par cara rezidenci. Pils ir interesanta un saistoša gan kultūras, gan arī vēstures ziņā, jo tajā mitinājās visas Krievijas caru ģimenes. Taču 1920. gada janvārī pilī tika atklāts Valsts Revolūcijas muzejs, kas kopā ar Valsts Ermitāžu atradās pils telpās līdz 1941. gadam.

Ziemas pils un Pils laukums ir brīnišķīgs mūsdienu pilsētas arhitektūras ansamblis un viens no vispopulārākajiem Krievijas un ārvalstu tūristu intereses objektiem. Ziemas pilī un pārējās Ermitāža ēkās kopā atrodami vairāk kā 3 miljoni eksponātu, kas pārstāv laiku no akmens laikmeta līdz mūsdienām – gleznas, skulptūras, grafikas, lietišķās mākslas priekšmeti, arheologu atradumi un daudzi citi. Šāds kolekcijas apjoms ir līdzvērtīgs tam, kas atrodams Luvrā.

Ermitāžu un tajā iekļauto Ziemas pili gadā apmeklē vairāk kā 2,5 miljoni tūristu, kā arī šis komplekss ir iekļauts  UNESCO kultūras mantojumā kā daļa no Sanktpēterburgas vēsturiskā centra sastāva.

Avots: BalticTravelnews.com


celojumubode - 3984
Flamenko ritmos - Spānija!Cena 1089 eur!

Flamenko ritmos - Spānija!Cena 1089 eur!

EUR 1089 | Itaka Latvia

Sigulda Region Spring Restaurant Week

Sigulda Region Spring Restaurant Week

From April 10 to April 19, the Sigulda Region Spring Restaurant Week will take place. During this time, restaurants will offer three-course meals.

Siguldas novada TIC

Mālpils strawberry festival

Mālpils strawberry festival

Honoring the Latvian summer cult berry - strawberries in Mālpils. Various musical programs and attractions

Siguldas novada TIC

 GORS - pasaules līmeņa akustika Rēzeknē!

GORS - pasaules līmeņa akustika Rēzeknē!

Ienirsti Latgales sirdī – kur kultūra dzīvo un skan! GORS nav tikai koncertzāle, bet vesela pieredze ar pasaules klases akustiku, gardēžu virtuvi un skatu!

Rēzeknes pilsētas TIC

Liepājas Pavasara restorānu nedēļa 2026

Liepājas Pavasara restorānu nedēļa 2026

Radoši šefpavāru eksperimenti, pavasarīgas garšas un īpaši šim notikumam radītas maltītes – no 10. līdz 19. aprīlim norisināsies Liepājas restorānu nedēļa.

Liepājas reģiona TIB

Īsās brīvdienas Madridē

Īsās brīvdienas Madridē

Lidojums no Rīgas, 3 naktis viesnīcā un brokastis // Muzeji, vecpilsēta, tirgi un lieliska virtuve

EUR 539 | Estravel Latvia

Uzlādē enerģiju!

Uzlādē enerģiju!

Nepadodies vīrusiem! Uzņem saules enerģiju, dzen prom stresu un uzplauksti pavasarim! // Dažādi SPA un viesnīcu piedāvājumi!

EUR 135 | Estravel Latvia

Aktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

Tropu piedzīvojumi: pasaule gaida! 🍹🌺

Tropu piedzīvojumi: pasaule gaida! 🍹🌺

Atklāj pasaules mazāk zināmās pērles – unikālas kultūras, elpu aizraujošas ainavas un autentiskas pieredzes, ko neaizmirsīsi!

EUR 1285.0 | Latvia Tours - Berga bazārs

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža” piedāvā atpūtu pašā Dervanišķu ezera krastā, banketu zāli svinību rīkošanai (līdz 45 cilvēkiem), aprīkotu virtuvi.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Parīze!Cena sākot no 559 eur!

Parīze!Cena sākot no 559 eur!

EUR 559 | Itaka Latvia

Viesu māja “WoodStay”

Viesu māja “WoodStay”

Viesu māja “WoodStay” atrodas starp augošām priedēm un bērziem, tikai 10-15 minūšu brauciena attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

70% Virgin kruīziem tikai Pieaugušajiem

70% Virgin kruīziem tikai Pieaugušajiem

Premium klase // Atlaide no kajītes pamatcenas un īpašā 70% atlaide otrajam pasažierim kajītē. Akcija spēkā līdz atsaukumam! // Dažādi maršruti un jūras

EUR 639 | Estravel Latvia

LVM MTB /Gravel Cēsis-Valmiera

LVM MTB /Gravel Cēsis-Valmiera

26. aprīlī tiks dots starts Latvijas valsts mežu MTB un Gravel maratona 1. posmam Cēsis-Valmiera.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Mākslas nedēļa Valmieras novadā

Mākslas nedēļa Valmieras novadā

Aicinām pievienoties pirmajai Latvijas Mākslas gada balvas Mākslas nedēļai, kas no 13. līdz 19. aprīlim iedzīvinās Valmieras novadu!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Amsterdama! Cena sākot no 549 eur!

Amsterdama! Cena sākot no 549 eur!

EUR 549 | Itaka Latvia

Albānija! Cena sākot no 359 eur!

Albānija! Cena sākot no 359 eur!

EUR 359 | Itaka Latvia

Ātrākais veids kā tikt ziņu jaunumos!

Ātrākais veids kā tikt ziņu jaunumos!

Tikai 24 stundu laikā par 130 eiro + PVN ir iespējams nokļūt tūrisma ziņu portāla Travelnews.lv un BalticTravelnews.com ziņu lentā.

TurismaBizness.lv

“Aiz horizonta” Latgales vēstniecībā GORS

“Aiz horizonta” Latgales vēstniecībā GORS

“Aiz horizonta” GORĀ – divu mākslinieku skatījums uz dabu, ekoloģiju un apzinātu radošumu.

Rēzeknes pilsētas TIC

Prāga! Cena sākot no 349 eur!

Prāga! Cena sākot no 349 eur!

EUR 349 | Itaka Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -