
Foto: Pixabay.com | Autors: Jānis Pēteris Bērziņš | 2026.03.05
1496. gads bija laiks, kad tikko bija atklāta Amerika - to pirms 4 gadiem bija izdarījis Kristofers Kolumbs. Šajā periodā Eiropas valstis saprata, ka līdz ar jaunatklātām teritorijām nāk līdzi milzīgi ieguvumi - nereti bagātības, slava un arī atpazīstamība. Šie visi bija iemesli kāpēc 1496. gada sākumā - 5.martā tā brīža Anglijas karalis Henrijs VII paziņoja, ka gatavs maksāt komisiju par jaunu zemju atklāšanu.
Šo komisiju viņš piedāvāja Džonam Kabotam - itālim, kas šajā laikā dzīvoja Anglijā. Kabots, uzzinājis par Kolumba panākumiem, jau ilgāku laiku bija "pierunājis pilnas ausis" Anglijas karalim, lai tas atļauj veikt braucienus pēc Indijas garšvielām arī viņam. Viņš pārliecināja Henriju VII, ka Indija ir tuvāk Anglijai nekā Spānijai, jo abas atrodas ziemeļos.
.png)
Europcar ir klāt ar izdevīgiem piedāvājumiem! Rezervē līdz 16. martam un saņem atlaides auto nomai ārzemēs līdz pat 30. septembrim!
Europcar
Pēc kāda laika Henrijs VII arī piekrita, taču apsolīja Kabotam maksāt tikai tad, ja tas patiešām atklās jaunas zemes. Tā nu Kabots devās savā jūras braucienā un 1497. gada 24. jūnijā žons Kabots kļuva par pirmo eiropieti, kas izkāpa mūsdienu Kanādas teritorijā kopš vikingu laikiem, kad to, iespējams, sasniedza Leifs Eriksons.
Šādā veidā arī Kabots kļuva par pirmo eiropieti,
kas izkāpis uz Amerikas kontinenta (Kolumbs līdz kontinentālajai daļai
tika tikai savā 4. braucienā 1502. gadā).
Tomēr, tā kā
atrastajās zemēs nebija garšvielas vai lielu bagātību, Kabota panākumus
drīz aizmirsa, jo atgriežoties varēja stāstīt tikai par bagātīgiem zivju
lomiem


Jaunā Apes tūrisma karte latviešu un angļu valodās ir pieejama drukātā formātā Apē – “Apes Amatu mājā”, Smiltenē, Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrā Dārza ielā 3, kā arī digitāli – tīmekļvietnē visit.smiltene.l...
Smiltenes TIC

XX gs. sākumā pie Medumu ezera Sanktpēterburgas botāniskā dārza pārzinis Lackis iekārtoja Medumu parku.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Dabas parks atrodas Augšzemes aizsargājamo ainavu apvidū. Tas dibināts 1977. gadā kā kompleksais dabas liegums. Kopējā platība 1375 ha.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Tā ir vismaz 36 m augsta kvartāra iežu krauja, kuras nogāzes slīpums sasniedz 38 grādus.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Traķu pilsēta kopš sendienām ir slavena ar harmonisku dažādu nacionālo un reliģisko kopienu līdzāspastāvēšanu.
Trakai TIC

Divu apļu, aptuveni 40 minūšu garā braucienā Jūs sagaida elpu aizraujoši skati, privāta atmosfēra un gastronomisks baudījums.
EUR 120 | Buržujs

16.10. - 24.10. // no Rīgas, AR EKSKURSIJĀM, pilna pansija // Skolas Rudens brīvlaikā
EUR 3399 | Estravel Latvia

Iekšējais lidojums no Kopenhāgenas saskaņā ar maršrutu, izmitināšana uz 7 naktīm, brokastis, 1 vakariņas
EUR 2450 | Estravel Latvia
.jpg)
Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Divas valstis, divi koši kaimiņi, viens ceļš, daudzas garšas un stāsti!!!
EUR 1100 | AL SVETS

Atpūtas vieta “Latgales sēta” atrodas pie pašas Daugavas Slutišķos, Naujenes pagastā.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Ukrainas mākslinieku Marijas un Oleksandra darbu izstāde par dvēseles redzējumu Latvijā.
Rēzeknes pilsētas TIC

Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa” (59,3 ha) atrodas krāšņā ielejā, ko izgrauzuši ledāju kušanas ūdeņi.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Grieķija - dažādi kūrorti - 7 naktis // Ceļošanas sezona: 24. aprīlis - 24.10. // Plašs piedāvājumu klāsts
EUR 495 | On-line ceļojumi Estravel

22. martā ar pārgājienu “Virešu medus pankūkas” turpināsies Smiltenes novada TIC organizētais pārgājienu cikls 2026. Dalība ir bez maksas. Piesakies!
Smiltenes TIC

Egejas un Adrijas jūras Kruīzi no 3-14 naktīm // pilna pansija // atlaide līdz 50% // BONUSI!
EUR 389 | CRUISEcentre

Aicinām jūs ceļot pa Serbiju ne tikai apskates objektu, bet arī gastronomisku baudījumu dēļ. Jums tas patiks – garantējam!
EUR 730 | AL SVETS
7 naktis / dažādi maršruti / ēdināšana un dzēdieni / ekskursijas / 2026. gads / Akcija līdz 31.03.
EUR 1649 | CRUISEcentre

14. martā Zvaigžņu festivālu noslēgs Ziemeļeiropas mūzikas zvaigznes
Liepājas reģiona TIB