Līdz rudenim uzdod apsekot un izvērtēt visu Rīgas parku tehnisko stāvokli

Baiba Gailīte | 2019.05.15

14. maijā, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs sasauca pašvaldības un valsts atbildīgo institūciju pārstāvju sanāksmi par Esplanādes parka atjaunošanu.


„Lai izvērtētu prioritāri veicamos darbus un ņemot vērā Īpašuma departamenta pieredzi pašvaldības ēku atjaunošanā, tad līdz rudenim uzdodu Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam apsekot un tehniski izvērtēt visu Rīgas parku stāvokli. Tas ir nepieciešams, lai jau nākamā gada budžetā paredzētu līdzekļus parku atjaunošanas programmai, kurā būs noteikti prioritāri veicami darbi parku teritorijās. Domāju, ka šo programmu varēs dalīt arī atsevišķās pozīcijās kā parka soliņu, seguma, zāliena, koku vai atsevišķa labiekārtojuma atjaunošana. Šobrīd, apsekojot Esplanādes parka teritoriju, jau ir redzams, ka šī parka prioritāte ir seguma atjaunošana,” sanāksmē norādīja Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.


Kā sanāksmē norādīja Mājokļu un vides departamenta pārstāves, tad departaments ir jau uzsācis darbu un savācis visu nepieciešamo informāciju, lai jau drīzumā uzsāktu visu Rīgas parku tehniskā stāvokļa izvērtēšanu un apkopošanu.


Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris sanāksmē norādīja, ka Esplanādes parka teritorijā būtu svarīgi saglabāt vēsturisko ainavu un, veicot seguma nomaiņu, saglabāt vēsturisko flīzējumu ap Raiņa pieminekli.


Savukārt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce vērsa sanāksmes dalībnieku uzmanību, ka teju deviņus hektārus plašais parks, kas ir Rīgas centrālais parks, ir kļuvis par pāreju no vienas ielas daļas uz otru. Atjaunojot parku, būtu svarīgi tajā ieviest īpašas zonas, kurās būtu iespēja rotaļāties bērniem vai sportot, vai arī baudīt parka atmosfēru, vienlaicīgi netraucējot arī parkā pārvietoties riteņbraucējiem. „Svarīgi būtu, lai atjaunotajā Esplanādes parkā rīdzinieki iegrieztos atpūsties. Par apliecinājumu tam, ka šādas vietas pilsētā ir nepieciešamas, kalpo no jauna veidotais laukums pie muzeja ēkas,” teica M.Lāce.


Lai aktualizētu Esplanādes parka teritorijas atjaunošanas jautājumus, sasauktajā sanāksmē šodien piedalījās arī pārstāvji no Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāles, Rīgas domes Īpašuma departamenta, Rīgas domes Labklājības departamenta, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta, Rīgas pilsētas būvvaldes un pašvaldības uzņēmuma „Rīgas meži”.


Esplanāde ir 8,75 hektārus plašs parks Rīgas centrā. Parkā ir uzstādīti pieminekļi M. Barklajam de Tolli, O. Kalpakam, Rainim, J. Rozentālam. Parka teritorijā atrodas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāle, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Mākslas akadēmija. Esplanādes parka veidošanu aizsāka ainavu arhitekts Georgs Kūfalts. Tagadējie parka apstādījumi veidoti ap 1950.gadu.


Avots: Rīgas dome



Viesu māja “Mežmalas”

Viesu māja “Mežmalas”

Viesu māja “Mežmalas” piedāvā atpūtu komfortablos numuros un brokastis, svinību telpas, galdu klāšanu, melno pirti, telšu vietas, bērnu rotaļu laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Bulgārija! Cena sākot no 439 eur!

Bulgārija! Cena sākot no 439 eur!

EUR 439 | Itaka Latvia

Spānija-Kosta Brava,Kosta Dorada!

Spānija-Kosta Brava,Kosta Dorada!

EUR 559 | Itaka Latvia

Viesu māja “Bajāri”

Viesu māja “Bajāri”

Apmeklētāju ērtībām viesu nama “Bajāri” otrajā stāvā ir divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaistu skatu uz nakts debesīm.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Tepera Takas 2026

Tepera Takas 2026

Smiltenē arī šogad norisināsies iecienītais skriešanas seriāls "Tepera Takas". Pasākums pulcēs dalībniekus dažādās vecuma grupās un dažāda garuma distancēs.

Smiltenes TIC

3 nakšu Vidusjūras kruīzs

3 nakšu Vidusjūras kruīzs

Vidusjūras kruīzs no Romas / 3 naktis uz kuģa MSC Divina // Maršruts: Roma – Dženova – Taragona

EUR 275 | CRUISEcentre

UZBEKISTĀNA - AUSTRUMU MOTĪVI

UZBEKISTĀNA - AUSTRUMU MOTĪVI

23.09. - 02.10.2026; 28.10. - 06.11.2026 Uzbekistāna pārsteidz, iedvesmo un paliek atmiņā ilgi pēc ceļojuma.

AL SVETS

Eiropas diena Liepājā

Eiropas diena Liepājā

9. maijā Liepāja 2027 aicina svinēt Eiropas dienu.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Bahamu salu kruīzs

Bahamu salu kruīzs

Maiami – Nassau – Ocean Cay MSC jūras rezervāts – Maiami // 3 naktis ar MSC Seaside

EUR 174 | CRUISEcentre

Itālijas ezeru burvība 31.07!Cena 1029 eur

Itālijas ezeru burvība 31.07!Cena 1029 eur

EUR 1029 | Itaka Latvia

Azerbaidžāna - 6 naktis, no Rīgas

Azerbaidžāna - 6 naktis, no Rīgas

Azerbaidžāna - no debesskrāpjiem līdz dubļu vulkāniem // ar lidojumu no Rīgas // ar grupas vadītāju

EUR 930 | Estravel Latvia

Vasaras zaļumballe Rēzeknē

Vasaras zaļumballe Rēzeknē

Bezmaksas dejas zem klajas debess – vai būsi tur?

Rēzeknes pilsētas TIC

Seišelu salas! Cena sākot no 1459 eur!

Seišelu salas! Cena sākot no 1459 eur!

EUR 1459 | Itaka Latvia

Karīna Tatarinova monoizrādē | ISADORA DUN

Karīna Tatarinova monoizrādē | ISADORA DUN

30. maijā Kultūrtelpa "Akustika" ielūdz uz aktrises Karīnas Tatarinovas monoizrādi “ISADORA DUNCAN” . Izrāde pēc Ala Vainera (Al Wainer) lugas motīviem.

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Atpūta Malagā un Andalūzijas piekrastē

Atpūta Malagā un Andalūzijas piekrastē

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā // no 02.05. - 17.10. // Pēdējās vietas ceļojumiem Maijā

EUR 885 | Estravel Latvia

Ekskursija pa vēsturiskajiem muižu dārziem

Ekskursija pa vēsturiskajiem muižu dārziem

9. maijā plkst. 11.00 aicina pievienoties ekskursijai - ekspedīcijai kopā ar būvarheologu un vēsturnieku Juri Zviedrānu

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Divi mākslinieki viena telpa

Divi mākslinieki viena telpa

Kur beidzas redzamais un sākas sajūtas? Atklāj izstādē GORĀ

Rēzeknes pilsētas TIC

Andrejs Osokins | Klaviermūzikas kods

Andrejs Osokins | Klaviermūzikas kods

23. maijā Kultūrtelpa "Akustika" ielūdz uz pianista Andreja Osokina jaunāko koncertprogrammu.

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Viesu māja “Elernes muiža”

Viesu māja “Elernes muiža”

Viesu māja ir domāta atpūtai vai dažādiem pasākumiem. Atrodas 17 km no Daugavpils.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -