
Foto: Pixabay.com | Autors: Jānis Pēteris Bērziņš | 2026.06.24
Līgo svētku laiks mūs lutinājis ar vairākām brīvdienām, kuru laikā ļaudis atpūtušies, apciemojuši radus un draugus, un, neizbēgami, mielojušies daudz un garšīgi. Rūpējoties gan par figūru, gan par veselību, daudzi nokļuva dilemmas priekšā – mesties gastronomiskajā atvarā vai tomēr atturēties? Katru gadu mēs par to domājam, tomēr vairāk vai mazāk pārēdamies.
Tādēļ jau tie ir svētki, ka varam atļauties ēst ko vairāk. Taču pēc svētkiem gan ir vēlams, ilgi negaidot, ļaut organismam atpūsties, ievērojot atslodzes un attīrīšanās dienas, lai, beidzoties svētkiem, mēs ļautu organismam atpūsties.

Vasara ir īstais laiks, kad doties atvaļinājumā un atrast piedzīvojumus kopā ar visu ģimeni. Rēzeknē atradīsi dažādas atpūtas un izklaides iespējas!
Rēzeknes pilsētas TIC
Vislabāk, ja pēc svētkiem vienu dienu var neēst neko, dzerot daudz šķidruma. Noderēs gan ūdens, gan Latvijas augu tējas, gan kāds minerālūdens, piemēram, "Borjomi", kas ir dabīgi gāzēts, piesātināts ar dabīgām vulkāniskās izcelsmes minerālvielām. Var, protams, lietot arī citus minerālūdeņus, kas satur bikarbonātus, piemēram, "Appolinaris" vai "Campilho". Sārmainie minerālūdeni ir labi, ja ieēsts pār mēru, jo palīdz tikt vaļā no diskomforta un smaguma sajūtas kuņģī, tāpēc tos var lietot pa glāzei stundu pirms un divas stundas pēc ēšanas.
Daudziem pēc lielās izēšanās apetīte samazinās, taču, ja piederat pie otrajiem, kam kuņģis it kā "izstaipījies" un jūtat, ka ar šķidrumu vien ir par maz, vēlams ēst ko pavisam vieglu – dārzeņu biezzupas vai biezeņus, salātus, vājpiena biezpienu, paniņas.
Vēdera labsajūtai derēs arī
abīgās zāļu tējas - stipra ķimeņu tēja nomierinās burkšķošu vēderu,
piparmētru un fenheļa tējas palīdzēs pret vēdera sāpēm un uzpūšanos pēc
pārēšanās, bet kumelīšu tēja nomierinās, kad kuņģis cīnās ar pārtikas
sagremošanu.

Terase piedāvā elegantus skatus pār Vecrīgas torņiem, apvienojot luksusa atmosfēru un izsmalcinātu virtuvi ar mierīgu pilsētas panorāmu
Grand Hotel Kempinski Riga

Rīgas centrā, viesim parasti svarīgākais ir praktiskais: ērta nokļūšana, privāta vannasistaba, Wi-Fi, tīrs numurs un iespēja izvēlēties piemērotu gultu
Hotel Viktorija

Brīvdienu māja “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus līdz 40 personām Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Katrs stūris, rāma elegance. Katrs galda klājums, solījums par izcilu vakaru. Atklājiet mūsdienu Latvijas virtuves šarmu pašā Vecrīgas sirdī. Rezervējiet!
Kaļķu vārti

Smiltenes kartingu trase pēc pavasarī veiktajiem infrastruktūras uzlabojumiem ir gatava uzņemt gan sportistus, gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus.
Smiltenes TIC

Raiņa māja Berķenelē piedāvā nakšņošanas iespējas 4 guļamistabās ar 10 gultasvietām.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Jēkabpils viesnīca Daugavkrasti ir mierpilna, Daugavas krastā izvietota atpūtas vieta ar skatu uz pilsētu un dabas tuvumu vienlaikus
Daugavkrasti

Latvijas tūrisma aģentūra, kas specializējas atpūtas ceļojumos un piedāvā klientiem vienkāršu, draudzīgu un uz prieku orientētu ceļošanas pieredzi
AZA tours

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

...jo brīdī, kad tā nonāk uz galda, pasaule uz mirkli kļūst vienkārši laba.
Domino`s Pizza
.jpg)
11. un 12. jūlijā Augšdaugavas novadā norisināsies akcija "Mājas kafejnīcu dienas".
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Prestižākā atzinība pasaules tūrismā ⭐ Coral Travel ''Starway World Best Hotels'' - labākās viesnīcas pēc ceļotāju pieredzes vērtējumiem
Coral Travel Latvia

Rixwell Elefant Hotel piedāvā Pārdaugavā vasaras terasi ar atspirdzinošiem kokteiļiem un garšīgām maltītēm!
Rixwell Elefant Hotel

Viesu māja “Vintāža” piedāvā atpūtu pašā Dervanišķu ezera krastā, banketu zāli svinību rīkošanai (līdz 45 cilvēkiem), aprīkotu virtuvi.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Prāmis Baltic Queen vai Romantika // no Tallinas // 2 naktis // 3 - 6 reisi nedēļā
EUR 48 | FerryTickets

18. jūlijā Augšdaugavas novada Ilūkstē notiks X tautas mākslas svētki “Sēlija rotā”.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

8. un 9. augustā Smiltenes novadā 23 mājas kafejnīcas aicinās apmeklētājus iepazīt novadu caur garšām un vietējo cilvēku stāstiem.
Smiltenes TIC
.png)
Gaujienas muižas ansambļa teritorijā veiksmīgi noslēgušies vēsturiskā sūkņa namiņa jumta nomaiņas darbi.
Smiltenes TIC

Kruīzi tikai Pieaugušajiem // Piedāvājumu 2026. un 2027. gadam. SAtlaide līdz 50% vairāk kā 100 kruīziem!
EUR 1195 | CRUISEcentre