14. oktobris vēsturē: Tiek pieņemts Madagaskaras karogs

Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.10.14

Madagaskaras karogs ir viens no Madagaskaras nacionālajiem simboliem. Tas tika pieņemts 1958. gada 14. oktobrī, kad notikās gatavošanās referendumam par valsts statusu attiecībā Francijas sastāvā un divus gadus pirms valsts pilnībā ieguva neatkarību. Madagaskaras karogā ir atspoguļota šīs valsts vēsture.

Sarkanā un baltā krāsa ir nākusi no pēdējās karaliskās dinastijas karoga. Šī dinastijas valdīja Madagaskarā līdz 1896. gadam, kad salu iekaroja Francija un tā kļuva par tās koloniju. Sarkano un balto krāsu saista arī ar Indonēzijas karogu, kas sastāv no sarkanas un baltas krāsas svītrām, respektīvi, tiek uzskatīts, ka salas pirmiedzīvotāji nāca no Indonēzijas reģiona.

Zaļo krāsu izmantoja viena no salā dzīvojošām ciltīm, kurai bija nozīmīga loma kustībā pret francūžu valdīšanu salā, kā arī neatkarības iegūšanā.

Avots: Baltictravelnews.com/wikipedia.org


celojumubode - 3987
Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāze “Virogna”

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

4.aprīlī atvērts Alūksnes skatu tornis

4.aprīlī atvērts Alūksnes skatu tornis

Lieldienu brīvdienās 4.aprīlī no plkst. 12.00 līdz 17.00 apmeklētājiem būs atvērts Alūksnes skatu tornis.

EUR 1.00 | Alūksnes TIC

Atpūta par super cenu! Pēdējās vietas!

Atpūta par super cenu! Pēdējās vietas!

• 7 naktis DBL numurā, 𝟒* viesnīcā • Half Board (HB) – brokastis un vakariņas iekļautas!

EUR 555 | Latvia Tours - Berga bazārs

Meksika! Cena sākot no 1119 eur!

Meksika! Cena sākot no 1119 eur!

EUR 1119 | Itaka Latvia

Stand-up komēdija EVOLŪCIJA

Stand-up komēdija EVOLŪCIJA

24. aprīlī 20.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Rūdolfa Kugrēna Stand-up komēdija EVOLŪCIJA.

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Laivošana pa Gauju Smiltenes novadā

Laivošana pa Gauju Smiltenes novadā

Laivošanas sezona nav aiz kalniem! Maršruts "Tirziņas ieteka-Gaujiena" aicina laivošanas entuziastus Smiltenes novadā.

Smiltenes TIC

Lieldienu olu parāde Aizkrauklē

Lieldienu olu parāde Aizkrauklē

Aizkraukles pilsētas centrālajā laukumā apskatāmas 12 mākslinieku apgleznotas olas no visa novada, piešķirot katrai no tām savu unikālo stāstu.

Aizkraukles novada TIC

Stādu parāde

Stādu parāde

Stādu gadatirgus, kas veltīts stādu audzēšanai, dārzkopībai un vietējo ražotāju prezentācijai, piedaloties vairāk kā 300 dalībnieku

Siguldas novada TIC

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu ciems ir autentiska apdzīvota sādža, kur apmeklētāji var iepazīties ar unikālām Latgales vecticībnieku kultūras un sadzīves ekspozīcijām.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Sigulda City Festival

Sigulda City Festival

The holidays are a great opportunity to get in the mood for summer by experiencing the best stories of celebration in great togetherness - music and flavors.

Siguldas novada TIC

Parīze!Cena sākot no 559 eur!

Parīze!Cena sākot no 559 eur!

EUR 559 | Itaka Latvia

Haper's Sunday Brunch

Haper's Sunday Brunch

We waiting you for Harper Brunch every Sunday! To secure your spot for please make a reservation by calling +371 2778 7700

Harper Woolf

Grieķija - dažādi galamērķi

Grieķija - dažādi galamērķi

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 465 | Estravel Latvia

Kocēnu pavasaris – 2026

Kocēnu pavasaris – 2026

Pirmajās Lieldienās, 5. aprīlī, Kocēnos, pie Kokmuižas pils norisināsies tradīcijām bagātais pasākums “Kocēnu pavasaris 2026”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Pavasara Vidusjūras kruīzi ar Costa

Pavasara Vidusjūras kruīzi ar Costa

7 naktis // pavasaris Vidusjūras reģionā // pilna ēdināšana // no Barselonas, Savonas un Romas

EUR 534 | CRUISEcentre

"Nakts - Old Believers Apartamentos"

Vecticībnieku naktsmītne Rēzeknē, mājīga vēsture, ērtības blakus Svētā Nikolaja lūgšanu namam; privātas ekskursijas un autentiska pieredze.

Rēzeknes pilsētas TIC

Vasargelišķu skatu tornis

Vasargelišķu skatu tornis

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Šūpoļu festivāls

Šūpoļu festivāls

Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls, kas aicina ļauties priekam un piedzīvot neparastas šūpoles visa festivāla maršrutā.

Siguldas novada TIC

Brīvdienu māja “Meža skuķi”

Brīvdienu māja “Meža skuķi”

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Senā Grieķija un Bizantija

Senā Grieķija un Bizantija

Variety Cruises Grieķijas salu kruīza maršruts izstrādāts vēstures entuziastiem. // 10-30% atlaide // Tematikskais kruīzs

EUR 1190 | CRUISEcentre

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -