18. marts vēsturē: Cilvēks pirmo reizi izkāpj atklātā kosmosā (video)

Jānis Pēteris Bērziņš | 2026.03.18

Aleksejs Ļeonovs ir viens no ietekmīgākajiem PSRS kosmonautiem un ir pirmais cilvēks, kas izgāja atklātā kosmosā, pavadot tajā 12 minūtes.

1960. gadā Ļeonovs iekļuva pirmajā PSRS kosmonautu grupā, kas gatavojās lidojumiem ar kosmosa kuģi Vostok. 1963. gadā viņš izgāja sagatavošanas kursu kā viens no Vostok-5 rezerves pilotiem, bet jau divus gadus vēlāk - 1965. gada 18. martā Aleksejs Ļeonovs veica savu pirmo kosmisko lidojumu veica kosmosa kuģī Voshod-2 kopā ar Pāvelu Beļajevu.

Šis lidojums pavisam spilgti Alekseju Ļeonovu iezīmēja vēsturē kā pirmo cilvēks pasaulē, kurš izgāja atklātā kosmosā. Iziešanas laikā gan radās vairākas neparedzētas situācijas. Kosmosa kuģim, atgriežoties uz zemes, sabojājās automātiskā orientācijas sistēma, un Voshod-2 nolaižamais aparāts nolaidās tālu no paredzētās vietas - 180 kilometrus uz ziemeļiem no Permas. Divas naktis kosmonauti pavadīja piesnigušā taigā, spalgā salā, kamēr glābēji ar slēpēm ieradās un atbrīvoja vietu, lai tajā spētu nolaisties helikopters.

Kosmonauts Aleksejs Ļeonovs arī vēlāk piedalījies dažādās misijās, taču pašu pirmo iziešanu kosmosā viņš atceras visspilgtāk.


Avots: BalticTravelnews.com/History.com/Wikipedia.org



Augšdaugavas novada Tūrisma triatlons

Augšdaugavas novada Tūrisma triatlons

10. maijā norisinājās Augšdaugavas novada Tūrisma triatlons, kas jau ir kļuvis par tradicionālu ikgadēju aktīvās atpūtas pasākumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Ar latviski runājošu grupas vadītāju

Ar latviski runājošu grupas vadītāju

Aviobiļetes, 8 naktis viesnīcās/lodžās, norādītā ēdināšana, ekskursiju programma ar aktivitātēm, grupas vadītāja/gidu pakalpojumi

EUR 4700 | Estravel Latvia

Franču Rivjēra! Cena sākot no 369 eur!

Franču Rivjēra! Cena sākot no 369 eur!

EUR 369 | Itaka Latvia

Viesu māja “Manturi”

Viesu māja “Manturi”

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Glempings

Glempings "Daugavas lokos"

Vienā no skaistākajām vietām Latvijā, pašas likteņupes krastā atrodas jaunais Glempings Daugavas lokos.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Nīcas svētki dzelzs ritmos

Nīcas svētki dzelzs ritmos

Nīcā, Dienvidkurzemes novadā, pēc ilgāka pārtraukuma atgriežas pagasta svētki “Dzelzs ritmi Nīcā”

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Piedalies saietā

Piedalies saietā "Lielais plosts 2026"

2026. gada 30. – 31. maijā Dubnas upē starp Parīzi un Vārkavas muižu norisināsies jau tradicionālais Vislatvijas ūdens tūristu saiets “Lielais plosts”

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Mākslas izstāde

Mākslas izstāde "Mierā!"

29. maijā Liepājā tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāde "Mierā!"

Liepājas reģiona TIB

Karīna Tatarinova monoizrādē | ISADORA DUN

Karīna Tatarinova monoizrādē | ISADORA DUN

30. maijā Kultūrtelpa "Akustika" ielūdz uz aktrises Karīnas Tatarinovas monoizrādi “ISADORA DUNCAN” . Izrāde pēc Ala Vainera (Al Wainer) lugas motīviem.

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

 Īsās brīvdienas Bergenā

Īsās brīvdienas Bergenā

Lidojums no Rīgas, 3 naktis viesnīcā // Īsais laiks ceļojumam uz Skandināviju!

EUR 409 | Estravel Latvia

Dienvidamerikas un Patagonijas kruīzs

Dienvidamerikas un Patagonijas kruīzs

✨ Dienvidamerikas kontrasti un Patagonijas savvaļas daba 🏔️ Ledāji, fjordi, Magelāna šaurums un leģendārais Horna rags 🐧 Ušuaja un Portstanlija – pasaules ma

EUR 1899 | CRUISEcentre

Līvas ciema svētki

Līvas ciema svētki

23. un 24. maijā Liepājā norisināsies XXII “Līvas ciema svētki” – lielākais nemateriālā kultūras mantojuma notikums Kurzemē.

Liepājas reģiona TIB

Īsās ģimenes brīvdienas Nallikari, no Oulu

Īsās ģimenes brīvdienas Nallikari, no Oulu

Brīvdienu mājas vai villas noma // 2 dienu ieejas maksa atrakciju parkā // atpūta pie jūras brīvdienu ciematiņā // no 4 naktīm

EUR 155 | Estravel Latvia

Īsais Vidusjūras kruīzs

Īsais Vidusjūras kruīzs

No Marseļas, 3 naktis uz kuģa MSC Orchestra // no 193 € / personai / Marseļa – Taragona - Valensija

EUR 193 | CRUISEcentre

Atpūta lauku pirtī. Sigulda

Atpūta lauku pirtī. Sigulda

1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis un lauku pirts rituāls pirtnieka vadībā

EUR 280 | Estravel Latvia

Flamenko ritmos - Spānija!Cena 1129 eur!

Flamenko ritmos - Spānija!Cena 1129 eur!

EUR 1129 | Itaka Latvia

Viesu māja “Elernes muiža”

Viesu māja “Elernes muiža”

Viesu māja ir domāta atpūtai vai dažādiem pasākumiem. Atrodas 17 km no Daugavpils.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Laimē SPA atpūtu pie jūras diviem

Laimē SPA atpūtu pie jūras diviem

Starp visiem jaunajiem abonentiem 2026. gada 29. maijā izlozēsim atjaunojošu SPA atpūtu leģendārajā Jūrmala SPA Hotel Latvijā – ar vakariņām, brokastīm un...

Hookusbookus.com

Notiks pārgājiens

Notiks pārgājiens "Trapenes medību alejas"

24. maijā aicinām iepazīt Trapenes pagastu, kurā teju katrs ceļš ved caur kādu aleju - lapegļu, ozolu, liepu vai bērzu.

Smiltenes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -