Latviete par izolāciju Spānijā: sajūta nav omulīga!

Fitnesa trenere Elizabete Zandberga ar savu ģimeni šogad izvēlējušies "pārziemot" Andalūzijā, Spānijā - valstī, ko iemīlējuši jau sen un apceļo ik gadu.

Elizabete portālam Travelnews.lv atklāj, kā šobrīd, vīrusa Covid-19 izplatības un ierobežojošo pasākumu laikā, rit ikdiena Spānijā.

"Pirms trim dienām veidoju samērā pozitīvu aprakstu par situāciju valstī un mūsu sajūtām tajā, taču pa šīm dienām pozitīvisms ir noplacis un situācija ir ļoti pasliktinājusies - kopskats Spānijā ir visai drūms.

Par korona vīrusu Spānijā runā jau sen - kopš 2020. gada janvāra, bet inficēto šeit nebija ilgāku laiku. Vēl aizvadītajā nedēļā (no 9. līdz 13. martam) visi dzīvoja savu ierasto dzīvi, baudīja sauli, gāja ārā, sportoja.

Vīrusa epicentrs uz to brīdi bija Madride, kas ir tālu no Malagas. Viss mainījās 14. marta vakarā, pēc Spānijas premjerministra Pedro Sančesa uzstāšanās. Viņš paziņoja, ka uzreiz pēc viņa runas visā valstī spēkā sākas singra karantīna, izolācija.

Neviens valsts iedzīvotājs nevar pamest māju, izņemot gadījumus, kad jāiet uz veikalu vai aptieku. Viss momentā apstājās, ielas paliku tukšas, veikalu plaukti arī. Un tā tas turpinās līdz šim.

Tajā pašā vakarā visā valstī solidarizējāmies īpašai zibakcijai - visus aicināja iziet uz balkona, vai atvērt logus un aplaudēt, uzgavilēt par godu ārstiem, kuri tagad cīnās ar vīrusu.

Viesnīcas ir slēgtas. Ielas tukšas. Par atrašanos uz ielas bez iemesla tiek piemērots naudas sods 600,- eiro apmērā. Policija visu ļoti uzmana un ir patiešām nežēlīga - ir pieslēgta arī armija.

TV kanāli visu cauru diennakti raida informāciju tikai par Covid-19.

Pēdējās divas diennaktis bija ļoti kritiskas. Dubultojās saslimušo skaits - tagad tie ir 18 000 un nomiruši jau 800 cilvēki.

Daudz saslimst veci cilvēki - īpaši pansionātos. Savukārt jaunākais nomirušais ir 19 gadus vecs jauneklis, kuram bija arī onkoliģiskā saslimšana.

Vakarpusē redzamas vien pāris lidmašīnas, kas atbrauc pakaļ pēdējiem ārzemju tūristiem. Zvejas kuģu jūrā nav.

Skats ir episks - sajūta gluži kā filmās. Viss ir izmiris. Vienīgais, kas kustas un rada skaņu, ir jūra aiz loga.

Sajūta ir neomulīga. Un ne jau vīrusa dēļ - ne no bailēm saslimt ar to, bet gan no atmosfēras, ko radījusi Spānijas valdība.

Visvairāk skartie reģioni ir Madride, Basku zeme, Rioha un Katalonija.

Andalūzijā šobrīd ir 600 saslimušie un daži mirušie. Ielas dezinficē, tāpat arī stacijas, metro, lidostas.

Cilvēki te ir disciplinēti un seko visām ieviestajām normām. Domāju, mēs visi gribam, lai šis ātrāk beidzas, un ikviens, kaut ar sakostiem zobiem, bet ir gatavs pacensties mērķa labā.

Ceru, ka pēc pāris mēnešiem viss norims, jo maijā mums paredzēts doties mājās uz Latviju.

Ir ļoti, ļoti grūti būt izolācijā, īpaši ar mazu bērnu, kuram ir nepieciešama kustība un svaigs gaiss.

Šobrīd ir piektā diena no 15 izolācijā paredzētajām."

Avots: Baltictravelnews.com

Turība - 3511
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv