22. septembris vēsturē: izdod pirmo «National Geographic» žurnālu

Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.09.22

Nacionālā ģeogrāfijas biedrība ir Amerikas Savienoto Valstu ģeogrāfu organizācija, kas ir viena no pasaulē lielākajām nekomerciālajām zinātniskajām un izglītojošām organizācijām, kas dibināta 1988. gada 27. janvārī Vašingtonā. Pati biedrība par sevi saka, ka viņi izmanto zinātnes, izpētes, izglītības un stāstīšanas spēku, lai apgaismotu un aizsargātu pasaules brīnumus.

Nacionālā ģeogrāfijas biedrība 1988. gada 22. septembrī izdeva pirmo oficiālo žurnāla «National Geographic» numuru. Šis žurnāls tiek publicēts nepārtraukti katru mēnesi, kopš tā pirmā izdošanas brīža, un tajā ir atrodami raksti galvenokārt par zinātni, ģeogrāfiju, vēsturi un pasaules kultūru. Žurnāls ir atpazīstams ar tā biezo taisnstūra veida iesieto spīdīgo formātu, kura malas rotā dzeltens taisnstūra rāmis, un žurnāla lappusēs atrodamas dramatiskas fotogrāfijas.

Žurnāls «National Geographic» iedvesmo cilvēkus rūpēties par planētu.

Vairāk informācijas - www.nationalgeographic.com

Avots: BalticTravelnews.com/wikipedia.org



Viesnīca “Sventes muiža” ****

Viesnīca “Sventes muiža” ****

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Ģimenes brīvdienas Somijā. Vasara

Ģimenes brīvdienas Somijā. Vasara

No Rovaniemi // 2+4 personām // 2 naktis brīvdienu mājā, brokastis, dabas parka apmeklējums // līdz 31.08.

EUR 519 | Estravel Latvia

Izgaršo jau iecienītās un jaunās garšas.

Izgaršo jau iecienītās un jaunās garšas.

Pasūti ar piegādi uz mājām vai tiekamies LIDO restorānos.

LIDO Atpūtas centrs

Valmieras novada Tūrisma akcija

Valmieras novada Tūrisma akcija

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās Valmieras novada Tūrisma akcija. Piedalies un laimē galveno balvu - Ērenpreiss velosipēdu!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Brīvdienu māja “Meijas nams”

Brīvdienu māja “Meijas nams”

Labiekārtota divstāvu guļbaļķu māja ar 3 guļamistabām, viesību telpu, virtuvi, iekštelpu pirti un āra baļļu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Mājas kafejnīcu dienas

Mājas kafejnīcu dienas

Novada iepazīšanas ceļojums, baudot īpaši šim notikumam gatavotus ēdienus mājās, saimniecībās un citviet Siguldas novadā

Siguldas novada TIC

Saulgriežu, Līgo pasākumi Smiltenes novadā

Saulgriežu, Līgo pasākumi Smiltenes novadā

No 19. līdz 23. jūnijam Smiltenes novada pilsētās un pagastos notiks daudzveidīgi saulgriežu un Līgo svētku pasākumi.

Smiltenes TIC

Pierobežas festivāls ROSOLS

Pierobežas festivāls ROSOLS

18. jūnijā Indrā, Tēvijas parkā pie Laimes muzeja, festivāls “ROSOLS” – mūzika, darbnīcas, dejas, DJ un bezmaksas rasols visiem! ieeja bez maksas

Krāslavas TIC

Nāntali - īsās brīvdienas Somijā

Nāntali - īsās brīvdienas Somijā

Lidojums no Rīgas, transfēri: lidosta-viesnīca-lidosta, 3 izvēlētajā naktis viesnīcā, brokastis

EUR 515 | Estravel Latvia

Rīgas jumtu un Operas skati pusdienā!

Rīgas jumtu un Operas skati pusdienā!

Terase piedāvā elegantus skatus pār Vecrīgas torņiem, apvienojot luksusa atmosfēru un izsmalcinātu virtuvi ar mierīgu pilsētas panorāmu

Grand Hotel Kempinski Riga

TOP viesnīcas 🥇

TOP viesnīcas 🥇

Prestižākā atzinība pasaules tūrismā ⭐ Coral Travel ''Starway World Best Hotels'' - labākās viesnīcas pēc ceļotāju pieredzes vērtējumiem

Coral Travel Latvia

 Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu māja “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus līdz 40 personām Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Latvijas Jaunatnes olimpiāde Valmierā

Latvijas Jaunatnes olimpiāde Valmierā

No 18.-20.jūnijam Valmiera kļūs par Latvijas jaunatnes sporta galvaspilsētu, uzņemot Latvijas Jaunatnes X olimpiādi, kas atjaunota pēc sešu gadu pārtraukuma.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Tallina-Stokholma-Tallina. Papildu reisi

Tallina-Stokholma-Tallina. Papildu reisi

Prāmis Baltic Queen vai Romantika // no Tallinas // 2 naktis // 3 - 6 reisi nedēļā

EUR 48 | FerryTickets

Atklāta izstāde «MEŽS. MEDĪBAS. CILVĒKS.»

Atklāta izstāde «MEŽS. MEDĪBAS. CILVĒKS.»

10.6-31.08.2026 Jaunpils muzejā ir atklāta izstāde, kas veltīta Mednieku biedrības „Jaunpils” vēsturei, tradīcijām un cilvēkiem

Jaunpils pils

Muzikāls starpkultūru performanču cikls

Muzikāls starpkultūru performanču cikls

Liepājā top muzikāls starpkultūru performanču cikls "(ne)miera gari: divas saules". Divas kultūras, viens ritms, viena kopiena.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža” piedāvā atpūtu pašā Dervanišķu ezera krastā, banketu zāli svinību rīkošanai (līdz 45 cilvēkiem), aprīkotu virtuvi.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Atpūta Bali salā

Atpūta Bali salā

Atklājiet tropisko Bali salu Indonēzijā | 12 naktis ar lidojumu no Rīgas / brokastis vai cita izvēlētā ēdināšana

EUR 1549 | On-line ceļojumi Estravel

Slēpošana- sākam izpārdošanu. Ruka, Somija

Slēpošana- sākam izpārdošanu. Ruka, Somija

Gudrie rezervē laikus! Labākie kūrorti, ieplānots atvaļoinājums, izmantotas iespējas! Sākot no 3 naktīm, aviobiļetes un viesnīcas

EUR 549 | Estravel Latvia

Latvijas virtuves šarms Vecrīgā!

Latvijas virtuves šarms Vecrīgā!

Katrs stūris, rāma elegance. Katrs galda klājums, solījums par izcilu vakaru. Atklājiet mūsdienu Latvijas virtuves šarmu pašā Vecrīgas sirdī. Rezervējiet!

Kaļķu vārti

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -