Klāt Pirmā Advente – gaidīšanas un cerību laiks

Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.11.30

Advente jeb advents ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas sākas no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem. Advente ir kristiešu liturģiskā gada sākums un tiek saistīta ar gavēni, mieru, klusumu un pārdomām. Šajā laikā no egļu zariem pītajā adventes vainagā tiek dedzinātas četras sveces, kuras tiek pakāpeniski iedegtas gaidīšanas nedēļas svētdienās. Adventes laika liturģiskā krāsa ir violeta vai zila.

Vārds "advents" nāk no latīņu valodas, tulkojumā tas nozīmē "atnākšana". Latviešu valodnieks Jānis Endzelīns piedāvājis adventes laiku dēvēt vīriešu dzimtē, proti, par adventu, bet katru tās svētdienu sieviešu dzimtē — par adventi. Tomēr mūsdienās galvenokārt ieteiktā pamatforma ir advente.

Adventes laiks tiek saistīts ar gavēni, mieru un pārdomām. Sagaidot pirmo adventi, tiek pīts adventes vainags un tajā tiek dedzinātas četras sveces - pa vienai katras gaidīšanas nedēļas svētdienā. Katrai adventes svētdienai ir sava pamattēma, kuru kristieši pārdomā, tādejādi svētot laiku līdz Ziemassvētku svinēšanai. Pirmā svece tiek dēvēta par pravieša sveci, simbolizējot cerību - Kristu, otrā ir Betlēmes svece, apzīmējot aicinājumu uz pestīšanu, trešā ir ganiņu svece – prieks, bet ceturtā – eņģeļu svece jeb mīlestība.

Baznīcā Adventa laikā dominē violetā krāsa, kurai jāliecina gan par gavēņa laiku, gan Ķēniņa ierašanos uz Zemes. Violetā krāsa dominē arī priesteru un mācītāju amata tērpos, altāra segās, kas, nozīmējot augstāko prieka izpausmi. Ziemassvētkos tā tiek nomainīta pret balto krāsu.

Vainagam ir ļoti dziļa reliģiska un simboliska nozīme. Aplis, ko veido adventes vainags, kopš senseniem laikiem simbolizē mūžību un vienotību. Vainagam ir gredzena forma un nozīme: tā ir uzticības zīme Dievam un viņa apsolījumiem.

Lai ikvienā iemājo miers un izdodas just skaidrību savās domās un darbos!

Avots: BalticTravelnews.com



Nomā auto, lai atklātu jaunas vietas!

Nomā auto, lai atklātu jaunas vietas!

Nomā auto, lai atklātu jaunas vietas! Rezervē līdz 17. maijam un saņem atlaides auto nomai ārzemēs līdz pat 30. oktobrim!

Europcar

Brīvdienu māja “Vīrogna”

Brīvdienu māja “Vīrogna”

Brīvdienu māja “Vīrogna” piedāvā naktsmītnes patīkamā lauku vidē, pirti ar svinību telpu, telšu vietas, ugunskura vietu, sporta laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Mālpils zemeņu svētki

Mālpils zemeņu svētki

Latvijas vasaras kulta ogas - zemenes godināšana Mālpilī. Dažādas muzikālas programmas un atrakcijas

Siguldas novada TIC

Malta! Cena sākot no 319 eur!

Malta! Cena sākot no 319 eur!

EUR 319 | Itaka Latvia

Divi mākslinieki viena telpa

Divi mākslinieki viena telpa

Kur beidzas redzamais un sākas sajūtas? Atklāj izstādē GORĀ

Rēzeknes pilsētas TIC

Viesu māja “Stārķis”

Viesu māja “Stārķis”

Viesu māja „Stārķis” piedāvā vairākas aprīkotas banketu zāles svinībām, ēdināšanas pakalpojumus, karaoke, deju zāli, krievu pirti, labiekārtotu pludmali.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Īsās ģimenes brīvdienas Nallikari, no Oulu

Īsās ģimenes brīvdienas Nallikari, no Oulu

Brīvdienu mājas vai villas noma // 2 dienu ieejas maksa atrakciju parkā // atpūta pie jūras brīvdienu ciematiņā // no 4 naktīm

EUR 155 | Estravel Latvia

Viesu māja “Bajāri”

Viesu māja “Bajāri”

Apmeklētāju ērtībām viesu nama “Bajāri” otrajā stāvā ir divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaistu skatu uz nakts debesīm.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Franču Rivjēra! Cena sākot no 369 eur!

Franču Rivjēra! Cena sākot no 369 eur!

EUR 369 | Itaka Latvia

RC auto sezona startēs Aizkrauklē

RC auto sezona startēs Aizkrauklē

Aizkrauklē 9. maijā startēs lielizmēra radio vadāmo auto sezona – ātras sacīkstes un iespēja iepazīt tehniku tuvplānā. Ieeja bez maksas.

Aizkraukles novada TIC

Musical breakfast

Musical breakfast

An annual summer tradition in the garden of Sigulda New Castle - enjoy a Sunday morning breakfast in July accompanied by exquisite music

Siguldas novada TIC

Itālijas ezeru burvība 31.07!Cena 1029 eur

Itālijas ezeru burvība 31.07!Cena 1029 eur

EUR 1029 | Itaka Latvia

Karību jūras īsais kruīzs

Karību jūras īsais kruīzs

No Fortloderdeilas, Floridā // 4 naktis uz kuģa “Summit” // Maršruts: Fortloderdeila – Kīvesta – Bimini salas – Fortloderdeila

EUR 310 | CRUISEcentre

🌴 Jauns eksotiskais galamērķis!

🌴 Jauns eksotiskais galamērķis!

Llieliska izvēle tiem,kuri novērtē mierpilnu un kvalitatīvu atpūtu–īpaši piemērota tiem, kuri jau iepazinuši klasiskos galamērķus un meklē ko jaunu un eksotisku

EUR 1465.0 | Latvia Tours

Sienu gleznojumi Liepājā

Sienu gleznojumi Liepājā

Dodies Liepājas ielās un atklāj lielformāta mākslas darbus, kas grezno Liepājas ēku fasādes, gan pilsētas centrā, gan Karostas fortos!

Liepājas reģiona TIB

29. Gaujas plostnieku svētki Strenčos

29. Gaujas plostnieku svētki Strenčos

15.-16. maijā Strenčos, pludmalē pie Gaujas un brīvdabas estrādē norisināsies 29. Gaujas plostnieku svētki “Upe neprasa ceļu, Upe pati ir ceļš…”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Azerbaidžāna - 6 naktis, no Rīgas

Azerbaidžāna - 6 naktis, no Rīgas

Azerbaidžāna - no debesskrāpjiem līdz dubļu vulkāniem // ar lidojumu no Rīgas // ar grupas vadītāju

EUR 930 | Estravel Latvia

Viesu māja „Grāvīši”

Viesu māja „Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu un ieklausīties dabā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Līgas Griķes kokles koncerts

Līgas Griķes kokles koncerts "BIRZĪ"

Pasaulē pirmajā sulu koku parkā Līgas Griķes kokles koncerts un jaunu eksotisku kļavu un vīnogu stādīšana.

Smiltenes TIC

Madeira. Portugāles pludmales

Madeira. Portugāles pludmales

RUDENS - ZIEMA 2026/2027 - ieplānojiet atvaļinājumu laikus // ceļošanas periods: 30.10.2026. - 26.03.2027. /7 naktis

EUR 885 | On-line ceļojumi Estravel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -