EXPO gaidāma Latvijas Nacionālā diena

Liaa.gov.lv | 2021.11.26

27. novembrī pasaules izstādē EXPO 2020 Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), notiks Latvijas Nacionālā diena. Tās programmā – Valsts prezidenta Egila Levita oficiālā pieņemšana, Biznesa forums ar Latvijas uzņēmēju piedalīšanos, divpusējās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem un īpaša kultūras programma. Latvijas oficiālajā delegācijā piedalīsies arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs un kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Latvijas Nacionālo dienu ar svinīgajām uzrunām, abu valstu karogu pacelšanu un himnu atskaņošanu atklās Valsts prezidents Egils Levits. Nacionālā diena vainagos vairākas dienas ilgušo oficiālo vizīti, kuras laikā Latvijas uzņēmējiem bija iespēja gan apmeklēt EXPO teritoriju un viesoties Latvijas paviljonā, gan tikties ar potenciālajiem sadarbības partneriem, turpinot tematisko izstāžu un tirdzniecības misiju laikā iesāktās sarunas. Latvijas dienas norisēs valsts amatpersonas pavadīs arī 36 uzņēmumu delegācija.

“Latvijas Nacionālajā dienā būsim pasaules biznesa uzmanība centrā. Investīcijas, jauni sadarbības partneri un eksporta tirgi, inovatīvie un digitālie risinājumi – tās ir iespējas mūsu uzņēmējiem, zinātniekiem un dažādu nozaru pārstāvjiem realizēt savas ieceres, demonstrēt savu konkurētspēju un uzrunāt auditoriju, kura ikdienā ir teju nesasniedzama. Latvijas paviljons jau kalpo kā vērtīga platforma, kurā uzņēmēji var tikties ar potenciāliem sadarbības partneriem, un šeit jau ir parakstīti vairāki sadarbības līgumi. Un es ticu, ka uzņēmējiem dalība EXPO 2020 nesīs vērtīgus sadarbības kontaktus, kas rezultēsies ar pievienoto vērtību mūsu valsts ekonomikai,” norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs

.Latvijas Nacionālās dienas galvenais notikums būs AAE–Latvijas biznesa forums, ko rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar AAE Ekonomikas ministriju. Bet vakarā Latvijas Republikas oficiālās pieņemšanas ietvaros izskanēs Intara Busuļa un Abonementa orķestra koncerts un notiks Latvijas pavāru performance, piedāvājot uzkodas pēc Latvijā radītām receptēm no Latvijā audzētiem un ražotiem produktiem.

“Lielākā daļa valstu oficiālajās nacionālajās dienās vairāk koncentrējas uz iepazīstināšanu ar savu kultūru, bet mūsu galvenais fokuss ir bizness, tāpēc arī Latvijas nacionālajā dienā tieši Biznesa forums būs galvenais akcents. Viens no svarīgākajiem notikumiem būs Sadarbības memoranda parakstīšana starp LIAA un AAE Starptautisko investoru padomi. Memorands paredz savstarpējo investīciju piesaistes veicināšanu un abpusēju izpratnes veidošanu par investīciju vidi AAE un Latvijā. LIAA direktors Kaspars Rožkalns prezentēs biznesa vides ilgtspēju, infrastruktūru un jaunuzņēmumu ekosistēmu Latvijā, bet paneļdiskusija The digital transformation into new normal ar EXPO ģenerālsekretāra Raimonda Lapiņa un Latvijas un AAE uzņēmēju piedalīšanos būs veltīta tam, kā ilgtspēju un digitālo transformāciju pasniegt caur dažādām industrijām. Biznesa forumā Latviju pārstāvēs tādi uzņēmumi kā “Primex”, “Air Baltic”, “Squalio Group” un citi,” stāsta Inga Ulmane, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības vadītāja Apvienotajos Arābu Emirātos.

 Kopš EXPO atklāšanas pagājuši gandrīz divi mēneši, un šis laiks Latvijas uzņēmējiem Dubaijā ir bijis ļoti veiksmīgs: nodibināti vērtīgi kontakti, Latvijas paviljona apmeklētāju skaits turpina pieaugt un jau pārsniedzis 15 tūkstošus. Tāpat saņemti vērtīgi pieprasījumi no potenciālajiem iepircējiem gan pēc izstādēs piedāvātajiem, gan virtuālajā stendā prezentētajiem Latvijas produktiem.

“Mums ir bijušas ļoti veiksmīgas tirdzniecības misijas, uzņēmēji ir gandarīti par izjusto interesi no potenciālo partneru un klientu puses, turpina sarunas ar AAE un citām valstīm, un daļai uzņēmēju, kas piedalās Valsts prezidenta oficiālajā vizītē, šis ir jau atkārtots brauciens uz Dubaiju. Patiešām ceram, ka Biznesa forums 27. novembrī būs papildu tīklošanās un pieredzes gūšanas iespēja, kas ļaus izskanēt Latvijas vārdam, nostiprinās līdz šim paveikto un radīs jaunas, tālejošas sadarbības iespējas,” pauž Inga Ulmane.

Pasaules izstāde EXPO 2020 notiek no 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 31. martam. Papildu informācija par Latvijas dalību izstādē EXPO 2020 pieejama šeit: https://www.expo2020.lv/.

Avots: Liaa.gov.lv



Maurīcija! Cena sākot no 2469 eur!

Maurīcija! Cena sākot no 2469 eur!

EUR 2469 | Itaka Latvia

Īsais Vidusjūras kruīzs

Īsais Vidusjūras kruīzs

No Marseļas, 3 naktis uz kuģa MSC Orchestra // no 193 € / personai / Marseļa – Taragona - Valensija

EUR 193 | CRUISEcentre

Piedalies saietā

Piedalies saietā "Lielais plosts 2026"

2026. gada 30. – 31. maijā Dubnas upē starp Parīzi un Vārkavas muižu norisināsies jau tradicionālais Vislatvijas ūdens tūristu saiets “Lielais plosts”

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Mombasa. Kenija - pludmales atpūta

Mombasa. Kenija - pludmales atpūta

JAUNUMS! Lidojums no Rīgas, transfēri un 9 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 1425 | Estravel Latvia

Vīne! Cena sākot no 379 eur!

Vīne! Cena sākot no 379 eur!

EUR 379 | Itaka Latvia

UZBEKISTĀNA - AUSTRUMU MOTĪVI

UZBEKISTĀNA - AUSTRUMU MOTĪVI

23.09. - 02.10.2026; 28.10. - 06.11.2026 Uzbekistāna pārsteidz, iedvesmo un paliek atmiņā ilgi pēc ceļojuma.

AL SVETS

Augšdaugavas novada Tūrisma triatlons

Augšdaugavas novada Tūrisma triatlons

10. maijā norisinājās Augšdaugavas novada Tūrisma triatlons, kas jau ir kļuvis par tradicionālu ikgadēju aktīvās atpūtas pasākumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Kostadorada. Spānijas pludmales

Kostadorada. Spānijas pludmales

Liec koferi un dodies baudīt sauli! Pārved to mājās jau vasaras sākumā! Pēdējās vietas reisos par izdevīgākajām cenām!

EUR 439 | On-line ceļojumi Estravel

Mākslas izstāde

Mākslas izstāde "Mierā!"

29. maijā Liepājā tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāde "Mierā!"

Liepājas reģiona TIB

Rododendru baltā nakts LVM arborētumā

Rododendru baltā nakts LVM arborētumā

Smaržu un krāsu piepildītā rododendru mežā būs iespēja kopīgi radīt brīnumainiem mirkļiem piepildītu maija novakari ar iedvesmojošiem stāstiem un dziesmām.

Madonas TIC

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Individuālā ceļojuma plānošana

Individuālā ceļojuma plānošana

ādēļ izvēlēties individuālo ceļojuma plānošanas pakalpojumu?

EUR 100 | Estravel Latvia

Kruīzs Dienvidāfrikas piekrastē

Kruīzs Dienvidāfrikas piekrastē

3 vai 4 naktis, no Keiptaunas vai Durbanas // Vairāk kruīzu mekējiet On-line sistēmā

EUR 321 | CRUISEcentre

Viesu māja

Viesu māja "Pie Torņa"

Viesu mājas pirmajā stāvā ir banketa zāle ar kamīnu, virtuve ar traukiem un virtuves tehniku, sauna, duša, tualete, garderobe.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Nāntali - īsās brīvdienas Somijā

Nāntali - īsās brīvdienas Somijā

Lidojums no Rīgas, transfēri: lidosta-viesnīca-lidosta, 3 izvēlētajā naktis viesnīcā, brokastis

EUR 515 | Estravel Latvia

Ar latviski runājošu grupas vadītāju

Ar latviski runājošu grupas vadītāju

Aviobiļetes, 8 naktis viesnīcās/lodžās, norādītā ēdināšana, ekskursiju programma ar aktivitātēm, grupas vadītāja/gidu pakalpojumi

EUR 4700 | Estravel Latvia

Viesu māja „Grāvīši”

Viesu māja „Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu un ieklausīties dabā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Rallijs

Rallijs "Kurzeme"

29. un 30. maijā rallijs "Kurzeme" atgriežas ar divām sacensību dienām un leģendāriem ātrumposmiem

Liepājas reģiona TIB

Islande! Cena sākot no 619 eur!

Islande! Cena sākot no 619 eur!

EUR 619 | Itaka Latvia

Portugāle! Cena sākot no 469 eur!

Portugāle! Cena sākot no 469 eur!

EUR 469 | Itaka Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -