Autovadītāj, lieto gaismas gudri

Everita Bičkova | 2022.01.06

Sezonā, kad nokrišņu un biezās miglas dēļ samazinātā redzamība daudziem autovadītājiem sagādā pamatīgas galvassāpes, rūpes par automašīnas apgaismojuma efektivitāti un tehnisko stāvokli kļūst īpaši svarīgas. Turklāt neatkarīgi no gada laika ļoti svarīga ir pagrieziena rādītāju pareiza lietošana.

GAISMAS LUKTURU TEHNISKAIS STĀVOKLIS

Pasliktinātas redzamības gadījumā efektīva un tīra automašīnas apgaismojuma nodrošināšana ir ne tikai vadītāja atbildība, bet arī drošas braukšanas pamats. Ir svarīgi regulāri pārbaudīt, vai automašīnā darbojas visas gaismas un kāds ir to tehniskais stāvoklis. Ja automašīnai nedeg tuvās gaismas, to iespējams pamanīt uzreiz, taču, ja nedeg, piemēram, pagrieziena rādītāji vai bremžu lukturi, to uzreiz nevar pamanīt, un, turpinot braukt, mēs veicinām bīstamu situāciju rašanos uz ceļa.

“Ir vērts parūpēties par pareizu apgaismojuma uzstādīšanu, vēlams uzticamā auto servisā. Lukturi nedrīkst spīdēt pārāk zemu vai pārāk augstu, apžilbinot citus satiksmes dalībniekus. Gaismai jāspīd atbilstošā diapazonā un braukšanas laikā priekšā pareizi jāizgaismo ceļš. Noteikti jāparūpējas par to, lai auto lukturi vienmēr būtu tīri. Pretējā gadījumā būs ievērojami samazināta redzamība, kas apdraudēs braukšanas drošību,” atgādina Ādams Bernards, Renault Drošas braukšanas skolas direktors.

GAISMU LIETOŠANA MIGLAS LAIKĀ

Daudzi autovadītāji nepārzina vai šaubās, kad un kādus lukturus izmantot, braucot miglas laikā. Aizmugurējie miglas lukturi jāieslēdz tikai tad, kad redzamība ir mazāka par 50 metriem, un jāizslēdz, kad tā uzlabojas. Tas ir svarīgi, jo laikā ar normālu gaisa caurspīdīgumu vai tikai vieglā miglā aizmugurējie miglas lukturi var apžilbināt aizmugurē braucošos un padarīt jūsu bremžu lukturus sliktāk saredzamus. Tas pats attiecas uz priekšējiem miglas lukturiem, kurus nedrīkst izmantot citiem mērķiem, kā vien tiem, kam tie ir paredzēti, jo tie var apžilbināt pretī braucošos vadītājus. Miglas laikā nedrīkst ieslēgt tālās gaismas, kas tikai izgaismos miglu, vēl vairāk samazinot redzamību.

PAGRIEZIENA RĀDĪTĀJU PAREIZA LIETOŠANA

Katrs autovadītājs ir piedzīvojis situāciju, kad priekšā pa blakus joslu braucošs automobilis pēkšņi nogriež ceļu, iepriekš nesignalizējot par plānoto manevru. Pagrieziena rādītāju nepareiza lietošana vai to nelietošana var izraisīt bīstamas situācijas uz ceļa. Ar pagrieziena rādītāju palīdzību var savlaicīgi paziņot citiem satiksmes dalībniekiem par nodomu mainīt kustības virzienu. Diemžēl ne visi autovadītāji to prot izdarīt droši un īstajā laikā. Bieži neapzināmies, ka, pārāk vēlu vai pārāk agri signalizējot par vēlmi veikt manevru, radām satiksmes negadījuma risku. Kad pagrieziena rādītājs tiek ieslēgts pārāk vēlu, citiem autovadītājiem nav laika atbilstoši reaģēt, lai, piemēram, samazinātu ātrumu. Savukārt pāragri signalizējot par paredzēto manevru, varam maldināt citus satiksmes dalībniekus. Atcerieties, ka par nodomu mainīt braukšanas virzienu vai joslu ir jāsignalizē vienmēr, turklāt pēc manevra veikšanas pagrieziena rādītājs nekavējoties jāizslēdz.

Avots: Lead.lv


b2b - 3993
Grieķija - Atēnas! Cena sākot no 379 eur!

Grieķija - Atēnas! Cena sākot no 379 eur!

EUR 379 | Itaka Latvia

Bārtas plostnieku svētki 2026 – tradīcijas

Bārtas plostnieku svētki 2026 – tradīcijas

Dienvidkurzemē 2. un 3. maijā norisināsies Bārtas plostnieku svētki

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Uzņēmēju tīklošanās pasākums Drustos

Uzņēmēju tīklošanās pasākums Drustos

28. aprīlī Smiltenes novada tūrisma uzņēmēji pulcējās tīklošanās pasākumā Drustu pagastā.

Smiltenes TIC

Pārgājiens ''Par latvisko gar Viešūri''

Pārgājiens ''Par latvisko gar Viešūri''

Šis nav pārgājiens par kilometriem — tas ir par būšanu savā dabā, klātbūtnē un stāstos.

Madonas TIC

Madeira. Portugāles pludmales

Madeira. Portugāles pludmales

RUDENS - ZIEMA 2026/2027 - ieplānojiet atvaļinājumu laikus // ceļošanas periods: 30.10.2026. - 26.03.2027. /7 naktis

EUR 885 | On-line ceļojumi Estravel

Liepāja – kā pa notīm!

Liepāja – kā pa notīm!

Maršruts „Liepāja – kā pa notīm!” ir vienkāršākais veids, kā apskatīt Liepāju un iepazīt ievērojamākās vēstures, kultūras un arhitektūras vērtības.

Liepājas reģiona TIB

Grieķija! Cena sākot no 379 eur!

Grieķija! Cena sākot no 379 eur!

EUR 379 | Itaka Latvia

Naktsmītne “Raiņa māja Berķenelē”

Naktsmītne “Raiņa māja Berķenelē”

Raiņa māja Berķenelē piedāvā nakšņošanas iespējas 4 guļamistabās ar 10 gultasvietām.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Ekspedīciju kruīzi - Jubilejas akcija

Ekspedīciju kruīzi - Jubilejas akcija

Atlaides līdz 35% ekspedīciju kurīziem ar HX - Hurtigruten // 130 gadu pieredze, ekskluzīvi maršruti // pilna pansija // Deluxe klases piedzīvojums

EUR 2961 | Estravel Latvia

Londona! Cena sākot no 669 eur!

Londona! Cena sākot no 669 eur!

EUR 669 | Itaka Latvia

29. Gaujas plostnieku svētki Strenčos

29. Gaujas plostnieku svētki Strenčos

15.-16. maijā Strenčos, pludmalē pie Gaujas un brīvdabas estrādē norisināsies 29. Gaujas plostnieku svētki “Upe neprasa ceļu, Upe pati ir ceļš…”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Bārtas plostnieku svētki 2026

Bārtas plostnieku svētki 2026

Dienvidkurzemē 2. un 3. maijā norisināsies Bārtas plostnieku svētki

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera 107 km

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera 107 km

Naktī no 1. uz 2. maiju tiks dots starts tradicionālajam labdarības skrējiensoļojumam Rīga-Valmiera. 2. maijā aicinām dalībniekus sagaidīt Valmierā!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Japāna! Cena sākot no 1429 eur!

Japāna! Cena sākot no 1429 eur!

EUR 1429 | Itaka Latvia

ESTA vīza uz ASV

ESTA vīza uz ASV

Bezmaksas konsultācijas, zvaniet 28454547

AL SVETS

Glempings “BikBus”

Glempings “BikBus”

Ekskluzīva atpūtas un ekskursiju vieta – glempings “BikBus” ir pirmā unikāla vieta Latgalē ar iespēju nakšņot autobusā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Viesu māja “Jūras ērglis”

Viesu māja “Jūras ērglis”

Viesu māja “Jūras ērglis” piedāvā atpūsties priežu meža parka zonā Riču ezera krastā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Horvātija! Cena sākot no 479 eur!

Horvātija! Cena sākot no 479 eur!

EUR 479 | Itaka Latvia

Muzikālā komēdija | Pops, Roks un Laulība

Muzikālā komēdija | Pops, Roks un Laulība

17. maijā Kultūrtelpa "Akustika" ielūdz uz muzikālu komēdiju "Pops, Roks un Laulība". Lomās: Raimonda Vazdika, Guntis Veits un Jānis Jarāns

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Viesu māja “Rudzupuķes”

Viesu māja “Rudzupuķes”

Viesu māja “Rudzupuķes” piedāvā izmitināšanu 9 komfortablos numuros, krievu pirti, kafejnīcas-bāra pakalpojumus.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -