Travelnews.lv redaktore: Lai man piedod Maltas mīlētāji...

Nule kā atgriezos no īsa ceļojuma Maltā. Brīnišķīga, maza Eiropas valsts – sala Vidusjūrā, kas kā papildus atrakcijas ik vakaru nodrošina nemitīgu uguņošanu. Iespējams, pašiem maltiešiem tā šķiet forša izklaide, bet mani uz Ukrainas kara fona katrs rībiens padarīja nervozu.

Dārgi vai lēti?

Bet neba par to ir stāsts. Ja iepriekš viesojoties Maltā tā man šķita gana dārga valsts, tagad jāsecina, ka tā nemaz vairs nav. Vismaz uz Latvijas fona ne. Galvaspilsētā Valletā var papusdienot, sākot ar 15 eiro par maltīti, garda kafija maksās 2-5 eiro, pārtikas cenas vairs nepārsteidz, bet degvielas cenas ir krietni lētākas. Cita runa ir par naktsmītņu cenām – tās tagad, sezonas laikā, ir gana nepatīkamas budžeta ceļotājam, bet, tā kā man bija iespēja apmesties pie vīra un baudīt visgardākās maltītes pasaulē, kuras pagatavojis viņš, tad šo finanšu slogu uz savas ādas neizjutu.

Pārvietošanās pa salu

Neslēpšu – esam auto mīļi. Bet Maltā, pateicoties britu kundzībai, braukšana notiek pretējā virzienā, un, ņemot vērā, ka pilsētiņas ir maziņas, blīvi apbūvētas, līkločiem pilnas un ļoti šauras, ideju tikt pie sava spēkrata atmetām saknē.

Alternatīva – sabiedriskais transports. Un te nu es dabūju no sava cienītā pa mizu, kad naudas taupības nolūkā salu iepazinu, braucot ar autobusu. Biļete maksā 2 eiro, un ar to vari braukt 2 stundas, pārsēžoties no viena busa citā. Fantastiski, ja vien busi kaut cik kursētu pēc saraksta, un nebūtu jāpalaiž garām n-tie autobusi tikai tāpēc, ka visas sēdvietas aizņemtas, bet šoferītis jaunus pasažierus neuzņem. Man kā karstasinīgam latvieša cilvēkam, kuram katra sekunde no svara, šāda rīcība uzdzina stresu, kas rezultējās nemitīgā soļošanā pa pieturu, kamēr maltieši pacietīgi gaidīja busu, un viņu sejās nemainījās ne vaibsts. Dienvidnieku miers un nesteidzība... Tā nu ieplānotā 40 minūšu brauciena vietā nācās pavadīt trīs stundas, un kungam pamatīgi atskaitīties, kāpēc mājā pārrados tik vēlu.

Cita alternatīva – taksometrs. Maltā darbojas “Bolt”, kas ir salīdzinoši lēts prieks. Bet vēl lētāk ir izmantot sistēmu “Cool” – aplikācija, kas ļauj izvēlēties, braukt vienam kā karalim mašīnā, vai arī “šērot” braucienu ar citiem pasažieriem. Tiesa gan, nevis auto piebrauc pie tevis, bet gan tev jādodas uz norādīto “pick up” vietu, un mašīna aizved nevis pie sliekšņa, bet gan līdz ielas stūrim. Toties cena gana lēta – vēlā vakarā no Nacionālā stadiona, kas atrodas pašā salas viducī, līdz mūsu mājām – pašos salas dienvidos – brauciens izmaksāja nepilnus 8 eiro.

Kā pavadīt laiku

Maltā biju gana īsu laiku, tomēr izmantoju iespēju pamatīgi izstaigāt Valletu, gan arī doties uz vecpilsētu Mdinu. Iepriekš jau tur bija būts, tādēļ īpašu pārsteigumu nebija. Ja nu vienīgi laikasptākļi – saulainajā salā ik pa brīdim lietus gāza kā no spaiņa! Un pēc pamatīgas salīšanas pat +25 grādu karstums izraisīja zosādu. Nekādi nebiju plānojusi, ka karstajā Maltā saķeršu iesnas un teju vai pazaudēšu balsi.

Tieši laikapstākļu dēļ šoreiz nedevos uz pludmali. Iepriekš jau bija būts, tādēļ dziļi nesēroju, it īpaši tādēļ, ka Malta nebūt nav skaistām pludmalēm bagātākā zeme, un no iepriekšējā brauciena pārāk skaudri bija palikušas atmiņā medūzas – tieši šo radījumu dēļ toreiz mana atpūta pie jūras beidzās nesākoties, un miesu atrādīšana saulei, D vitamīna uzņemšana tika pārvirzīta uz viesnīcas jumta baseinu...

Lai man piedod Malta, bet šī sala sajūsmu neizraisa. Pievilcīgs un interesants galamērķis dažām dienām, bet nudien neapskaužu savu vīru, kuram šobrīd tur ir jādzīvo. Šaurība un saspiestības sajūta. Bet, ja neesat vēl bijuši Maltā, noteikti kādreiz aizbrauciet!

Avots: BalticTravelnews.com


turiba - 3665
Šveices transporta kartes SwissTravelPass

Šveices transporta kartes SwissTravelPass

Akcija 4 dienu taksporta kartēm. /// Vilcieniem un autobusiem. Sabiedriskajam transportam. Atlaides funikulieriem. Ieeja vairāk kā 500 muzejos visā valstī.

EUR 210 | Estravel Latvia

Baudiet īso atvaļinājumu kopā ar Tallink!

Baudiet īso atvaļinājumu kopā ar Tallink!

2 nakšu piedāvājumi Ziemeļeiropas apceļošanai! Ģimenes brīvdienām un svētku svinēšanai!

EUR 30 | Estravel Latvia

02.10. notiks velokross

02.10. notiks velokross "Sēlijas pērle"

Aizraujošais velokross "Sēlijas Pērle" notiks arī šogad! Kur un kad? Jēkabpils novada Gārsenē, 2022. gada 2. oktobrī.

Jēkabpils novada TIC

SMILTENES DZEJAS HERBĀRIJS

SMILTENES DZEJAS HERBĀRIJS

Smiltenes TIC

Pasakaina atpūta Jūrmalā

Pasakaina atpūta Jūrmalā

Nakšņošana ērtā numurā, Brokastu bufete, Wellness Oasis apmeklējums, Neierobežots trenažieru zāles apmeklējums

EUR 72 | Hotel Jūrmala SPA

Jauna spēle Karostā

Jauna spēle Karostā

Karostas glābšanas biedrība (KGB) ar pašvaldības atbalstu realizējusi projektu “Noslēpumu sala – REDANS”.

Liepājas reģiona TIB

Mums nav kalnu, bet ir skatu torņi

Mums nav kalnu, bet ir skatu torņi

Ceļošanas avantūristus aicinām iesaistīties Latgales skatu torņu apceļošanas akcijā - neskaitāmi daudz skaistu skatu un lielisku emociju

Latgale.travel

Šarmelšeiha ar Join UP!

Šarmelšeiha ar Join UP!

Pagarini vasaru ar Join UP! un lido kopā ar mums uz Šarmelšeihu!

EUR 1255 | Join UP! Baltics

Tūrisma akcija:

Tūrisma akcija: "Noķer vasaru aiz bizēm!"

Visu septembri Virešu tūrisma informācijas centrā “Mājvieta” norisināsies septembra tūrisma akcija “Noķer vasaru aiz bizēm!"

Smiltenes TIC

Liepājas dāvanu karte - atpūta Liepājā!

Liepājas dāvanu karte - atpūta Liepājā!

Liepājas Dāvanu karte - viena dāvana, vairāk nekā 80 izvēles iespēju! Liepājas Dāvanu karte ir izcils veids, lai pavadītu laiku ar ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

Romantiska atpūta Tartu!

Romantiska atpūta Tartu!

Viesnīcā V Spa Hotel jūs gaida brīnišķīgas romantiskas brīvdienas ar burvīgajām viesnīcas pakalpojumiem, cena no 119 EUR (parasta cena līdz 220 EUR)

EUR 119 | Hookusbookus.com

Pastaigas Liepājā gida pavadībā

Pastaigas Liepājā gida pavadībā

Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Radio ielā 8, visus, kuri vēlas doties 1,5-2 h mierpilnā pastaigā.

Liepājas reģiona TIB

Eksotiskā Zanzibāra

Eksotiskā Zanzibāra

Jau pavisam drīz uzsākam tiešos lidojumus no Rīgas uz Zanzibāru!

Join UP! Baltics

Pieredzes stāsts – Fantāziju zemes Neonija

Pieredzes stāsts – Fantāziju zemes Neonija

Fantāzija ir cilvēka iztēles auglis, kas ieved citādā pārdomu pasaulē, ļauj aizmirsties no ikdienas steigas, mudina sapņot un rosina paveikt brīnumainas lietas. Tam tikai nepieciešama atbilstoša vide. Šādu vietu Valmierā...

Valmieras TIC

Spa atpūta ar vakariņām

Spa atpūta ar vakariņām

Nakšņošana, brokastis, Spa procedūras, vakariņas, Wellness Oasis apmeklējums

EUR 152 | Hotel Jūrmala SPA

28.09. - 30.09. Karostas gaismas festivāls

28.09. - 30.09. Karostas gaismas festivāls

Oktobra pēdējā nedēļā Redanā notiks Karostas gaismas festivāls. Trīs vakarus, 28., 29. un 30 oktobrī, tiks svinēti gaismas un mūzikas svētki.

Liepājas reģiona TIB

Ekskluzīvi piedāvājumi slēpošanai!

Ekskluzīvi piedāvājumi slēpošanai!

Jaunais Club Med Tignes Resort atrodas Tignes slēpošanas kūrorta dzīvīgākās daļas centrā Val Claret.Sports un adrenalīns saplūst šajā apbrīnojamajā slēpošanas..

EUR 1429 | Latvia Tours

Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka

Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Slutišķu gravu taka savieno Slutišķu krauju un Slutišķu ciemu.

TAKA

Alūksnes TOP-10

Alūksnes TOP-10

Alūksne -TOP 10 Tavai atpūtai, ceļošanai un iedvesmai!

Alūksnes TIC

Ekskursijas Liepājā un apkārtnē

Ekskursijas Liepājā un apkārtnē

Liepāja un tās apkārtne ir aizraujošu piedzīvojumu pilna gan izzinošām skolēnu eksursiju grupām, gan ģimenēm ar bērniem laiskām brīvdienām.

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -